OOBE. Tajemnica punktu scalającego

Robert Noble, autor bestsellerowej powieści Nagual Julian, kontynuuje podróż duchową w najnowszej książce, która ujawnia tajemnice punktu scalającego.

W książce Noble opisuje, jak dzięki pomocy Naguala Juliana i innych Czarowników nauczył się przesuwać swój punkt scalający, aby doświadczać życia bardziej intensywnie, w pełni rozumieć jego istotę i odkrywać tajemnice wszechświata. Opowiada też o tym, jak trudne jest zapamiętanie tych doświadczeń i jak można je odzyskać.

Noble, jako Czarownik z grupy Naguala Juliana, przekonuje, że każdy może zawalczyć o swoje życie i zdobyć moc poprzez oszczędzanie energii. Twierdzi, że dyscyplina i działania zgodnie z Sercem mogą sprawić, że nasze życie stanie się pełne magii.

OOBE. Tajemnica punktu scalającego to fascynująca i inspirująca książka dla wszystkich, którzy interesują się ezoteryką, rozwojem duchowym i świadomością. To również ważna lektura dla tych, którzy chcą żyć pełniej i lepiej zrozumieć siebie i świat wokół siebie.

Informacje dodatkowe o OOBE. Tajemnica punktu scalającego:

Wydawnictwo: Instytut Roberta Noble
Data wydania: 2023-11-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: świadomość oobe rozwój duchowy czarownicy magia wiedza duchowa nagual ezoteryka szamanizm śnienie świadomy sen rozwój osobisty oświecenie transcendencja

Kup książkę OOBE. Tajemnica punktu scalającego

OOBE. Tajemnica punktu scalającego - opinie o książce

„Pamiętaj, że każda porażka jest tylko kolejnym krokiem

do sukcesu, gdyż to właśnie z nich uczymy się najwięcej.”

Droga naszego życia ma głównie na celu rozwój duchowy, doskonalenie swego postrzegania rzeczywistości zarówno realnej, jak tej pozazmysłowej. Każdy z nas kroczy swoją życiową ścieżką, odkrywając na swój indywidualny sposób i własnym tempie to, co jest dla nich ważne. Dróg poznawania samego siebie i poszerzania świadomości jest wiele, a wśród nich jest OOBE zwane też świadomym śnieniem czy praktyką wychodzenia z ciała. Jednym z bardziej znanych podróżników astralnych jest Robert Noble, który propaguje tę metodę w swoich książkach. Najnowsza z nich nosi tytuł „OOBE. Tajemnica punktu scalającego”.

To moje szóste spotkanie z książkami Roberta po tym, jak poznałam jego publikacje: „OOBE. Drugie życie poza ciałem” (2014), "OOBE Ścieżka Serca" (2016), "OOBE. Lęk pierwotny" (2019), „Nagual Julian” (2020), "Sentencje mocy" (2022). Do pewnego momentu samodzielnie kroczył swoją duchową ścieżką, ale pewnego dnia pojawił się na niej Nagual Julian – Czarownik o potężnej mocy. Książka opowiadająca o tym przewodniku duchowym pt.: „Nagual Julian” powstała dzięki sugestii Juliana, natomiast „OOBE. Tajemnica punktu scalającego” jest efektem woli autora napisania o swoich przeżyciach i drodze, którą do tej pory przeszedł.

Książka zaczyna się jak większość powieści beletrystycznych – prologiem, w którym opisywany jest pewien człowiek, który od dawna poszukuje odpowiedzi na swoje pytania dotyczące sensu istnienia. Duch stawiał na jego drodze właściwych ludzi, tworzył sytuacje, podsuwał możliwości, ale człowiek nadal był zagubiony i nie potrafił dostrzec znaczenia pojawiających się symboli. Mimo to człowiek nie poddawał się i postanowił, że nadal będzie poszukiwał odpowiedzi na swoje pytania. Towarzyszący mu Duch widząc, determinację człowieka, posłał do niego Naguala Juliana, by swoją wiedzą wspomagał duchową ścieżkę swojego podopiecznego.

Robert Noble, w swojej najnowszej książce kontynuuje opowieść o swojej ścieżce Czarownika. Poznajemy ją w kilkunastu rozdziałach, które zostały oznaczone tytułami nawiązującymi do głównego wątku danego epizodu.

„OOBE. Tajemnica punktu scalającego” to lektura, która pozostawia po sobie stan refleksji i wciąga swoją treścią z każdą stroną. Nie musimy praktykować OOBE, by zagłębić się w tok wydarzeń, których doświadczył bohater tej opowieści. Książka pokazuje jedną ze ścieżek rozwoju i ukazuje inny wizerunek Czarownika, niż powszechnie jest znany.

Robert Noble zaznacza, że wszystko, o czym pisze, jest poparte jego własnymi doświadczeniami i przeżyciami, ale nikomu nie narzuca swego punktu widzenia, lecz pozostawia każdemu czytającemu wyciągać własne wnioski i nauki.

To powieść z fabułą prowadzącą nas przez różne etapy ścieżki rozwoju autora, który często prowadzi dysputy ze swoim przewodnikiem. Nagual nie ułatwia mu zadania i nie zawsze udziela odpowiedzi wprost, lecz wymaga od swego ucznia samodzielnego dochodzenia do prawdy, odkrywania swej prawdziwej istoty i słuchania swego serca. Poruszane są w niej różne aspekty naszego życia, ale też sprawy związanych z naszą duchowością i głównym, tytułowym tematem, czyli OOBE i punktem scalającym. Niesie ona ze sobą wiele okazji do przemyśleń, a wiele wskazówek, sentencji i przesłań kierowane są do Roberta, ale też do nas.

Nawet, jeżeli nie interesujemy się ezoteryką i rozwojem duchowym, to książkę czyta się jak każdą powieść beletrystyczną, gdyż forma jest przystępna i jasna. Poruszane zagadnienia ujęte są w dialogach lub opisach skłaniających do refleksji, zatrzymania się nad jakąś kwestią, spojrzenia na życie z innej perspektywy. Opisywane zdarzenia mogą być dla niektórych nieprawdopodobnymi sytuacjami, ale autor przekonuje, że to, o czym pisze, jest wynikiem jego doświadczeń. Zarówno ta powieść, jak i inne jego książki wyróżniają się na tle innych publikacji duchowych i ezoterycznych, gdyż ukazują proces rozwoju wewnętrznego. Możemy zaobserwować, że nie jest on prosty, często wymaga wysiłku, wytrwałości, odwagi, samodzielnej pracy nad sobą. Jednak wszelkie przeciwności są naszymi lekcjami, a często krokami milowymi na drodze do swego serca i odkrycia szczęścia, które nosimy w sobie.

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję autorowi.

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2023-10-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2023, POSIADAM,
Książki dotyczące rozwoju duchowego, świadomego śnienia i podróży poza ciałem to pozycje, po które chętnie sięgam, jednak zawsze mam problem z rzetelną ich oceną. Wiadomo, każdy z takich dzieł wyniesie coś innego, jedni więcej, inni mniej. Niektórym dana książka może zmienić spojrzenie na całe życie, dla innych będzie bezsensownym bełkotem, który nic nie wniesie. Podobnie zapewne jest z ,,OOBE. Tajemnica punktu scalającego" Roberta Noble. Jednak już na początku mogę powiedzieć, że jest to książka inna niż wszystkie dotyczące tej tematyki, z jakimi się spotkałam. Niestety nie ocenię jej przez pryzmat cyklu o OOBE, Nagualu Julianie i Czarownikach. Jest to pierwsza książka autora, po którą sięgnęłam. Bardzo możliwe, że znajomość pozostałych ułatwia lepsze zrozumienie tematyki, szczególnie u ludzi, którzy spotykają się z danymi motywami po raz pierwszy. Myślę jednak, że i ci mogą coś z tej książki wynieść nawet jeżeli potraktują ją jako lekkie współczesne fantasy, opowieść o nietypowej sekcie, czy sennik autora. Wszystko sprowadza się do tego właśnie, że ta książka jest inna. Spodziewałam się, że dostanę garść informacji o eksterioryzacji i punkcie scalającym (jak wskazuje tytuł). Dostałam pamiętnik jednego z Czarowników, który prowadzony przez swojego przewodnika Naguala Juliana próbuje odnaleźć wewnętrzną ciszę i zmienić swoje życie. Tematyka podróży poza ciałem jest znana już wielu ludziom, podobnie jak świadome śnienie. Niektórzy łączą te dwa doświadczenia, inni je rozróżniają. Osoby, które szukają więcej informacji o OOBE, mogą się czuć trochę zawiedzeni, lecz nie twierdzę, że z tej książki nic nie wyniosą. Tak samo o punkcie scalającym, czyli przenoszeniu naszej świadomości w inne miejsce (muszę tu pisać bardzo ogólnikowo) niestety jest bardzo mało informacji. Książka pozostawia bardzo dużo niedosytu, ale jednocześnie myślę, że taki właśnie był zamysł autora. Dzieło ma być drogowskazem, motywacją, pchnięciem do poszukiwania własnej duchowej wiedzy. Tak zresztą być powinno, najbardziej wartościowe są dla nas nasze własne doświadczenia. Co zresztą w treści jest wyraźnie ukazane. Co w takim razie jest w tej książce, skoro nie ma tam konkretnie przedstawionej wiedzy? Całość jest w formie opowieści/pamiętnika Roberta Noble, czyli autora książki. Poznajemy w niej bardzo dokładnie tę postać, otwiera się przed nami ze wszystkimi swoimi słabościami, emocjami, przyznaje do błędów i upokorzeń. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej otwartości. Autor pokazuje, w jaki sposób rozwija się duchowo, do jakich wniosków dochodzi i przede wszystkim jakim kosztem. Nie działa sam, ma swojego przewodnika i grupę wspierających (choć czasem formy tego wsparcia mogą wydać się wręcz psychicznie brutalne) Czarowników. Główną tematyką jest próba zrozumienia, czym jest punkt scalający, czego główny bohater nie potrafi na początku pojąć, oraz długo nieudolne próby wyciszenia swoich myśli. Większość książek o rozwoju duchowym daje porady, co należy robić, jakie ćwiczenia robić, uczy medytacji, oddychania, czy właśnie podaje konkretne techniki OOBE. Tu mamy ukazaną drogę konkretniej osoby, która chce rozwijać się duchowo i to na bardzo wysoki stopień osiągania Mocy i wcale nie przychodzi to łatwo. Robert Noble przyznaje się do trudności, jakie napotyka nie tylko w drodze Czarownika Wojownika, ale też w codziennym ludzkim życiu. Możemy się z nim utożsamić, poczuć jego emocje. Chce się napisać, że czytając, można wręcz przenieść w niego nasz punkt scalający :). Wszytko jednak co tu napisałam, nie dla wszystkich musi być zrozumiałe. Czego zatem może nauczyć ta niedługa (nad czym czasem ubolewam) książka? Przede wszystkim myślę, że walki, niepoddawania się mimo trudności i poczucia bezsensowności, które często się pojawia przy wielu naszych zadaniach nawet dnia codziennego. Innego spojrzenia na ludzi, bardziej wyrozumiałego. Innego spojrzenia na siebie, na naszą wewnętrzną motywację. Zauważenia ile niepotrzebnych negatywnych myśli kotłuje się w naszej głowie. Zrozumienie naszych emocji. Także pchnięcie do prób panowania nad nimi. Do tego bardzo dużo drobnych porad, życiowych przemyśleń, które gdzieś się przewijają, między przygodami, bo jak już pisałam, książka nie jest sztywnym tekstem. Czyta się lekko, przyjemnie i myślę, że każdy może coś z niego wynieść. Nawet jeśli okaże się, że wszystko tutaj było tylko snem, a może nawet zostało zmyślone, to jakaś magia w tym jest. Aż po przeczytaniu udało mi się odnaleźć kilka zagubionych ostatnio rzeczy :).
Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

OOBE. Lęk pierwotny
Robert Noble0
Okładka ksiązki - OOBE. Lęk pierwotny

Czy chcesz słuchać o kolejnych mitach dotyczących OOBE? Możliwość opętania, zapadnięcie w śpiączkę, przerwanie srebrnego sznura, diabeł, grzech, postępowanie...

OOBE. Ścieżka Serca
Robert Noble0
Okładka ksiązki - OOBE. Ścieżka Serca

„Byłem zjednoczony ze wszystkim, co istnieje, z całkowitą nieskończonością. Zdezorientowany i zaskoczony takim obrotem sprawy mogłem jedynie poddać...