Operacja Niezłe Ziółko

W Elvestad grasuje niezłe ziółko - robi psikusy, płata figle i ze wszystkiego stroi sobie żarty. Ale kiedy okazuje się, że jednocześnie ktoś kradnie ludziom portfele i w tajemniczy sposób pozyskuje kody do kart, nikomu nie jest już do śmiechu. Tiril i Oliver z Biura Detektywistycznego nr 2 wpadają na trop kieszonkowców. Są świetni, ich nikt nie przechytrzy. To już 17 książka w małej serii o nieustraszonych detektywach i psie Otto.

Informacje dodatkowe o Operacja Niezłe Ziółko:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2021-09-08
Tytuł oryginału: Operasjon Lurifaks

Kup książkę Operacja Niezłe Ziółko

Operacja Niezłe Ziółko - opinie o książce

Pamiętacie stary trik z portfelem na żyłce? W chwili, gdy ktoś się schylał po portfel, ciągnęło się za żyłkę. Jako że dzieciństwo ma swoje prawa, więc ja też z kolegami i koleżankami wpadłam na pomysł takiej zabawy, jak dowcipniś z najnowszego, 17 już tomu przygód Biura Detektywistycznego nr2. Trzeba przyznać, iż zabawa była przednia. Choć do śmiechu nie było tym, którzy dali się nabrać, jak Oliver. Trzeba mieć szczęście, by dać się złapać na ten trik dwa razy jednego dnia, więc kiedy mały detektyw zauważa kolejny portfel, leżący obok kubła na śmieci postanawia dać nauczkę zgrywusowi. Okazuje się jednak, że tym razem nie ma żyłki, a w środku są jedynie stare rachunki i lista zakupów. Przeszukując miejsce znaleziska Olivier i Tiril znajdują kilka innych rzeczy oraz portmonetkę, co skłania ich do podjęcia kolejnego śledztwa, bowiem wszystko wskazuje na to, że w Elvestad oprócz żartownisia, grasuje ktoś, kto kradnie portfele, w tajemniczy sposób pozyskuje piny do kart płatniczych i kradnie pieniądze z kont bankowych. To, iż drużyna detektywów rozwiąże sprawę jest pewne, jak wynik działania 2+2, tylko pytanie jak tego dokonają, a tego dowiecie się czytając książkę. Mój syn po raz kolejny jest zadowolony z zakupu książki Jørna Liera Horsta i już czeka na kolejny.

Operacja Niezłe Ziółko
Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Media Rodzina @mediarodzina

„Operacja Niezłe ziółko” to już kolejna książka serii o nieustraszonych detektywach i psie Otto. Z czym Tiril i Oliver będą musieli poradzić sobie tym razem?

W Elvestad grasuje niezłe ziółko – robi psikusy, płata figle i ze wszystkiego stroi sobie żarty. Ale kiedy okazuje się, że jednocześnie ktoś kradnie ludziom portfele i w tajemniczy sposób pozyskuje kody do kart, nikomu nie jest już do śmiechu. Tiril i Oliver z Biura Detektywistycznego nr 2 wpadają na trop kieszonkowców. W końcu ich nikt nie przechytrzy!

Sprawdź koniecznie, jak potoczy się „Operacja Niezłe ziółko”!

Polecam wcześniejsze książki z serii.

Ponownie udałam się do miasteczka Elvestad na spotkanie z Tiril, Olivierem i ich psem Ottonem, czyli z pracownikami Biura Detektywistycznego nr 2. Akcja intryguje od pierwszych stron i wciąga w wir wydarzeń. Czytelnik staje się pracownikiem biura i bierze czynny udział w śledztwie. Autor stawia na przygodę, w której pierwsze skrzypce grają spostrzegawczość i logiczne myślenie. Do tego łączenie faktów i wnioskowanie, dociekliwość, pomysłowość, współpracę z innymi. Smartfon też jest na wyposażeniu detektywów.

Na uwagę zasługuje oprawa i szata graficzna książki. Aż chce się ją mieć w ręku i najpierw pooglądać kolorowe ilustracje. One też odgrywają ważną rolę. J?rn Lier Horst ściśle współpracuje z Hansem J?rgenem Sandnesem. Ilustrator sprawdza spostrzegawczość i pamięć czytelnika za pomocą dodatku ,,Posłowia Ottona. Czy jesteś detektywem?". Zadaniem czytelnika jest przypomnieć sobie, gdzie znajdowały się niektóre rysunkowe elementy i odnaleźć je.

"Operacja Niezłe ziółko" to powiastka detektywistyczna dla dzieci, która bawi i uczy, rozwija myślenie i spostrzegawczość. Zachęca do zabawy w detektywa i tropienie zagadek we współpracy z Tiril, Olivierem i Ottonem.

Operacja Wrak
Jrn Lier Horst0
Okładka ksiązki - Operacja Wrak

Silny sztorm wyrzucił na plażę w Elvestad mnóstwo śmieci i innych przedmiotów. Mali detektywi, Tiril i Oliver, znajdują wśród nich coś, co naprowadza...

Operacja Złoto
Jrn Lier Horst0
Okładka ksiązki - Operacja Złoto

Siedzibę Biura Detektywistycznego nr 2 odwiedza Marte Krogh, praprawnuczka słynnego pirata, kapitana Conrada Krogha. Nieznany sprawca włamał się do jej...