Operacja Ostatni Dinozaur

Dziadek Franz zabrał Tiril, Olivera i Ottona na tajną ekspedycję do położonej na uboczu doliny, gdzie przed milionami lat wędrowały dinozaury. Ze starych kości odnalezionych w dolinie stworzono kiedyś dziesięć figurek dinozaurów ozdobionych szlachetnymi kamieniami. Po wielu latach badań i poszukiwań profesor Burum zdołał odszukać dziewięć z dziesięciu cennych figurek. Teraz Biuro Detektywistyczne nr 2 wraz z dziadkiem Franzem musi wyruszyć śladem profesora i odnaleźć ostatniego dinozaura.

Ty też możesz dołączyć do poszukiwań, wypatrując tropów, łamiąc szyfry i podążając za wskazówkami. Musisz mieć oczy szeroko otwarte. Rozwiązania kryją się w tekście i na ilustracjach - oraz na następnej stronie.

Informacje dodatkowe o Operacja Ostatni Dinozaur:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2021-09-08
Tytuł oryginału: Jakten p den siste dinosauren

Kup książkę Operacja Ostatni Dinozaur

Operacja Ostatni Dinozaur - opinie o książce

Biuro Detektywistyczne nr 2 "Operacja ostatni dinozaur", to najnowsza książka autorstwa Jørna Liera Horsta dla dzieci wydana przez Media Rodzina, w dużym formacie i twardej oprawie. No i kolejna, gdzie wraz z bohaterami książki dzieci mogą dołączyć do poszukiwań, wypatrywać tropów, łamać szyfry i podążać za wskazówkami, przy okazji sprawdzając rozwiązania ukryte w tekście i na ilustracjach. Pisarz pracował kiedyś jako detektyw w policji, więc wszystko to, co dzieci mogą przeczytać w książce mogło wydarzyć się naprawdę. Z pewnością bardzo wiarygodny jest sposób prowadzenia śledztwa. Tym razem Tiril, Oliver i Otton nie prowadzą dochodzenia w swoim miasteczku Elvestad. Dziadek Franz zabiera bowiem małych detektywów na tajną ekspedycję do położonej na uboczu doliny, gdzie przed milionami lat wędrowały dinozaury. Biuro Detektywistyczne nr 2 wraz z dziadkiem Franzem wyrusza śladem profesora Buruma, by odnaleźć ostatniego dinozaura. Ale nie, nie, nie! Nie takiego prawdziwego! Chodzi o jedną z dziesięciu figurek dinozaurów ozdobionych szlachetnymi kamieniami. Jakie przygody spotkają naszych bohaterów? Czy po raz kolejny uda im się rozwiązać zagadkę? Czy waszym dzieciom uda się rozwiązać zagadkę przed naszymi bohaterami? To sprawdzicie sięgając po książkę. Mojemu synowi jak zwykle historia się podobała i czytając odkrywał ukryte rozwiązania, aby sprawdzić, czy sam podąża dobrym tropem. Myślałam, że pomału wyrasta już z tych książek, ale on czeka z niecierpliwością na kolejne spotkanie ze swoimi ulubionymi bohaterami.

Operacja Ostatni Dinozaur
Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Media Rodzina @mediarodzina

Uwielbiam serię "Operacja"

Któż nie lubi dinozaurów? Mnie od razu zaciekawił tytuł, lecz trochę mnie zmylił. Nie takiej akcji się spodziewałam. Już od pierwszej strony zaczęłam się mierzyć z zagadką, a dokładnie z anagramem. Jako nowy pracownik biura brałam czynny udział w ważnym śledztwie. Z jednej strony wzięłam udział w niezwykłej przygodzie, a z drugiej wypatrywałam śladów i szukałam brakującej figurki. Sprawa nie jest prosta, gdyż ktoś utrudnia śledztwo. Momentami bywa ciemno i niebezpiecznie.

Ta książka różni się formatem od innych pozycji z cyklu "Biuro Detektywistyczne 2". Jest większa. Kolory i bogactwo ilustracji przyciągają wzrok, a z tym wiąże się coś więcej. Na każdej kartce obok treści są zadania na logiczne myślenie i spostrzegawczość. W prawym dolnym rogu na przypince znajduje się pytanie skierowane do czytelnika. Rozwiązanie umieszczono na następnej stronie, w tekście i na ilustracjach. Widać ścisłą współpracę autora z ilustratorem, aby bardziej zaangażować małego czytelnika w śledztwo i nauczyć go wielu umiejętności przydatnych w pracy detektywa i w życiu codziennym. Dodatkową rozrywką intelektualną w ćwiczeniu pamięci i zmysłu obserwacji są ,,Zlecenia Ottona".

Jeśli masz ochotę pomóc Tiril, Olivierowi, Ottonowi i dziadkowi Franzowi w poszukiwaniach figurki dinozaura, to miej oczy szeroko otwarte, uważnie obserwuj okolicę, wypatruj tropów, łam szyfry, podążaj za wskazówkami profesora Buruma, a rozwiążesz zagadkę ostatniego dinozaura.

Operacja Czerwona Kokardka
Jrn Lier Horst0
Okładka ksiązki - Operacja Czerwona Kokardka

Policja w Elvestad prowadzi śledztwo w sprawie serii tajemniczych kradzieży, ale nie zauważa kilku ważnych śladów. Między innymi tego, że wszystkie domy...

Operacja Królowa Dżungli
Jrn Lier Horst0
Okładka ksiązki - Operacja Królowa Dżungli

Młodzi detektywi Tiril i Oliver dostają zagadkową wiadomość od dziadka Franza - podróżnika i odkrywcy, który pojechał do Afryki na poszukiwanie Królowej...