Opowiedzcie, jak tam żyjecie

W latach trzydziestych, będąc już dobrze znaną pisarką, Agatha Christie przez kilka sezonów towarzyszyła swemu mężowi, Maxowi Mallowanowi, w pracach archeologicznych w Syrii i Iraku. Znajomi często wypytywali ją o to dziwne życie - a ona odpowiedziała na ich pytania w lekkiej, niefrasobliwej książce. (opis z okładki)

Informacje dodatkowe o Opowiedzcie, jak tam żyjecie:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 83-7180-435-0

Kup książkę Opowiedzcie, jak tam żyjecie

Opowiedzcie, jak tam żyjecie - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2018-10-17,

Agatha Christie była już znaną pisarką w latach 30-tych, kiedy towarzyszyła swojemu mężowi archeologowi, Maxowi Mallowanowi, podczas wykopalisk na Bliskim Wschodzie. Przyjaciele dopytywali ją o wrażenia i to na ich prośbę spisała swoje wspomnienia.

Autorka ostrzega, że w tej książce nikt nie znajdzie "odkrywczych refleksji na temat archeologii, zapierających dech w piersiach opisów przyrody, analizy zagadnień z zakresu ekonomii, rozważań na tematy rasowe ani nawet dawki historii".  Jest to książka pełna codziennych spraw i wydarzeń.

Przeczytanie tej książki jest szansą na spojrzenie na Agathę Christie z zupełnie innej strony. Dzięki niej możemy zrozumieć realia jej powieści nie zapominając przy tym, iż niektóre jej kryminały rozgrywają się właśnie na Dalekim Wschodzie.

Wspomnienia autorki czyta się lekko i przyjemnie. Nie brak tu dialogów Agathy i jej przyjaciół. Mamy także okazję nieco bliżej poznać jej męża, Maxa.

Jest to świetna odskocznia od wszystkich książek. To wspaniale, że mamy okazję zrobić sobie przerwę od kryminałów i udać się na wykopaliska archeologiczne.

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2020-03-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

Czyta się doskonale! Lekkie pióro, ciekawe anegdoty z życia w czasie wykopalisk.

Avatar użytkownika - Pearl_94
Przeczytane:1999-08-29, Przeczytałam,
Dopóki starczy światła
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Dopóki starczy światła

Dopóki starczy światła to kolejny już tomik krótkich opowiadań Agathy Christie, ale mniej znanej. Większość tych opowiadań była dotychczas niepublikowana...

Dziwny przypadek. Audiobook
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Dziwny przypadek. Audiobook

Słuchowisko na płycie CD zrealizowane na podstawie powieści Agathy Chrisitie z udziałem Andrzeja Ferenca, Krzysztofa Kołbasiuka, Joanny Sobieskiej i Krzystofa...