Opowiedzcie, jak tam żyjecie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 83-7180-435-0
Liczba stron: 212

Ocena: 5 (1 głosów)

W latach trzydziestych, będąc już dobrze znaną pisarką, Agatha Christie przez kilka sezonów towarzyszyła swemu mężowi, Maxowi Mallowanowi, w pracach archeologicznych w Syrii i Iraku. Znajomi często wypytywali ją o to dziwne życie - a ona odpowiedziała na ich pytania w lekkiej, niefrasobliwej książce. (opis z okładki)

Kup książkę Opowiedzcie, jak tam żyjecie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Opowiedzcie, jak tam żyjecie

Avatar użytkownika -

Przeczytane:,

Agatha Christie była już znaną pisarką w latach 30-tych, kiedy towarzyszyła swojemu mężowi archeologowi, Maxowi Mallowanowi, podczas wykopalisk na Bliskim Wschodzie. Przyjaciele dopytywali ją o wrażenia i to na ich prośbę spisała swoje wspomnienia. 

Autorka ostrzega, że w tej książce nikt nie znajdzie "odkrywczych refleksji na temat archeologii, zapierających dech w piersiach opisów przyrody, analizy zagadnień z zakresu ekonomii, rozważań na tematy rasowe ani nawet dawki historii".  Jest to książka pełna codziennych spraw i wydarzeń.

Przeczytanie tej książki jest szansą na spojrzenie na Agathę Christie z zupełnie innej strony. Dzięki niej możemy zrozumieć realia jej powieści nie zapominając przy tym, iż niektóre jej kryminały rozgrywają się właśnie na Dalekim Wschodzie.

Wspomnienia autorki czyta się lekko i przyjemnie. Nie brak tu dialogów Agathy i jej przyjaciół. Mamy także okazję nieco bliżej poznać jej męża, Maxa. 

Jest to świetna odskocznia od wszystkich książek. To wspaniale, że mamy okazję zrobić sobie przerwę od kryminałów i udać się na wykopaliska archeologiczne.

Link do opinii
Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2020-03-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

Czyta się doskonale! Lekkie pióro, ciekawe anegdoty z życia w czasie wykopalisk.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Pearl_94
Pearl_94
Przeczytane:2011-06-08, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - brightwitch
brightwitch
Przeczytane:2011-05-25, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:1999-08-29, Przeczytałam,
Inne książki autora
Pora przypływu
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Pora przypływu

W tej sprawie nic nie idzie jak należy. Dlaczego pozbawiony skrupułów łotrzyk pozwala się szantażować? Dlaczego morderca zabija osobę, która mogłaby uczynić...

Zerwane zaręczyny
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Zerwane zaręczyny

Jakże opatrznościowa dla Elinor wydaje się śmierć pięknej Mary. Za jednym zamachem pozbyła się rywalki do serca ukochanego mężczyzny i otrzymała duży spadek...

Zobacz wszystkie książki tego autora