Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek

Wydawnictwo: Debit
Data wydania: 2021-10-27

Specjalne wydanie bestsellerowej serii inspirującej dzieci na całym świecie!

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek to entuzjastycznie przyjmowana na całym świecie seria książek, przybliżająca dzieciom historie niezwykłych kobiet. Teraz do grona bohaterek dołącza 100 Polek!

Młodzi czytelnicy będą mieli okazję poznać Aretę Szpurę, Zosię Kaczmarek, Polę Negri, Izabelę Czartoryską i wiele innych kobiet. Od malarek, działaczek społecznych po neurobiolożki i youtuberki - każda historia pozwala uwierzyć, że wszystko jest możliwe.

Autorką tekstów jest Sylwia Chutnik, kulturoznawczyni, feministka, działaczka społeczna i pisarka. Nad portretami bohaterek pracowało ponad 30 polskich ilustratorek.

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek

Opinie o książce - Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek

Nieśmiałek
Sylwia Chutnik0
Okładka ksiązki - Nieśmiałek

Celem serii Poczytajki pomagajki jest wzmocnienie dzieci, szczególnie tych, które z domowego zacisza trafiają do grup przedszkolnych czy...

W krainie czarów
Sylwia Chutnik0
Okładka ksiązki - W krainie czarów

Kątem oka widzę kadr, zielono i coś pomarańczowego obok. Działka. Leżak. Widoczki. On. Brakujący widok w moim życiu. Jestem jak Alicja. Tylko z deficytem...