Orient Express. 安iat z okien najs造nniejszego poci庵u

Data wydania: 2018-10-17
Kategoria: Podr騜nicze
T逝maczenie: Anna Kurek

Ocena: 4 (1 g這s闚)

Orient Express to 篡wa legenda. Trasa wiod帷a tysi帷e kilometrów. Luksus, o którym niegdy marzyli wszyscy podró積icy. Od czasu pierwszego przejazdu z Pary瘸 do Konstantynopolu w 1883 roku, jego pasa瞠rowie mogli na w豉sne oczy ogl康a niedost瘼ne im wcze郾iej zak徠ki 鈍iata.

Færøvik, norweski pisarz, historyk, dziennikarz i podró積ik, zabiera czytelnika w podró wspó販zesnym Orient Expressem. Wyruszaj帷 wiosn z Londynu, w dwa miesi帷e przemierza dwana軼ie krajów, i dwadzie軼ia dwa miasta – przez romantyczny Pary, zaskakuj帷e Rumuni i Bu貪ari, a po rajsk Samarkand. Najmniejszy szczegó potrafi uruchomi lawin, która zaspokoi gód wiedzy i 膨dz przygód ka盥ego czytelnika – niezale積ie od stacji, na której postanowicie wysi捷.

Dzi瘯i tej ksi捫ce dowiecie si m.in. co zainspirowa這 Agath Christie do napisania Morderstwa w Orient Expressie. Zrozumiecie te, dlaczego niektórzy Brytyjczycy my郵, 瞠 Bu貪aria to rzeka w Maroku i dlaczego to Turcja, a nie Holandia, powinna kojarzy si nam z tulipanami.

Autor rysuje przed nami realia i histori odwiedzanych miejsc, a obrazu dope軟iaj spotykane przez niego barwne postacie. Uzupe軟ia tym samym nasz wiedz o spo貫cze雟twach europejskich i bliskowschodnich, o których wci捫 – jak si okazuje – niewiele wiemy.

To obowi您kowa pozycja dla mi這郾ików dalekich wypraw i ka盥ego, kto chcia豚y pozna sekrety kultowego poci庵u. W ko鎍u najwa積iejsze to mie dobrego przewodnika.

Kup ksi捫k Orient Express. 安iat z okien najs造nniejszego poci庵u

Zobacz tak瞠