Osobliwe szczęście Arthura Peppera

Ocena: 0 (0 głosów)

Błyskotliwy debiut literacki: uroczy wdowiec przeżywa przygodę swojego życia.

 

Artur Pepper wiedzie proste i ustabilizowane życie. Każdego dnia wstaje o 7:30 rano, dokładnie tak, jak za życia swojej żony, Miriam. Zakłada te same szare spodnie i musztardowy podkoszulek. Podlewa paprotkę o imieniu Frederica i wychodzi do ogrodu. Jednak w pierwszą rocznicę śmierci Miriam, coś się zmienia. Przeglądając rzeczy żony, Artur trafia na złotą bransoletkę z przywieszkami, której nigdy wcześniej nie widział. Podążając jej tropem wyrusza w niezwykłą podróż – z Londynu, przez Paryż, aż do Indii – odkrywając historie ukryte za każdym z wisiorków i nieznane fakty z życia Miriam.

 

Odyseja Artura Peppera niespodziewanie przynosi mu ukojenie po stracie ukochanej towarzyszki życia, daje mu nadzieję i siły na przyszłość.

Informacje dodatkowe o Osobliwe szczęście Arthura Peppera :

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2016-06-24
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7985-757-9
Liczba stron: 352

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Osobliwe szczęście Arthura Peppera

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Osobliwe szczęście Arthura Peppera - opinie o książce

Avatar użytkownika - ola2998
ola2998
Przeczytane:2016-09-29, Przeczytałam,
Odkrywanie kolejnych etapów z życia Miriam z Arturem było miłą przygodą. Może nie niesamowitą czy nadzwyczaj odkrywczą, ale z pewnością ma w sobie to coś. Każda z przywieszek na bransoletce rzuca naszego bohatera w inne miejsca i najczęściej kryje się za tym jakaś historia z przeszłości ukochanej, o której Artur, jak się dowiaduje, nie miał pojęcia. Paryż, Londyn, Indie... Właściciel tygrysów, pisarz i poeta, znana projektantka sukien ślubnych - a to tylko cześć niezwykłych ludzi, jakich pan Pepper ma okazje poznać w czasie tej wycieczki. Każda z nich oferuje mu coś innego, otwiera oczy, daje kolejną radę czy też dokłada niespokojnych myśli i zwątpień. Phaedra Patrick przedstawia osoby specyficzne, niecodzienne, które nadają książce uroku, sprawiają, że cały czas towarzyszy nam lekki humor przemieszany ze smutkiem. "Osobliwe szczęście..." pokazuje nam, że nie jesteśmy w stanie poznać drugiej osoby na wylot i nieraz potrafimy ją wyidealizować w naszych oczach. To podróż w poszukiwaniu samego siebie i pogodzeniu się z odejściem bliskiej osoby, o wartości rodziny w życiu i przebaczeniu. Historia nie skupia się na samym Arturze, bo kolejne przywieszki niosą ze sobą nowych bohaterów i nowe problemy oraz aspekty ich życia, na które warto zwrócić uwagę. Na scenę wchodzi również córka, której ciężko odnaleźć się w nowym życiu bez męża, a dziwne zachowanie ojca przyprawia ją o nowe problemy, syn, który od lat trzyma urazę oraz sąsiadka uwielbiająca zajmować się "przypadkami beznadziejnymi". To książka napisana z lekkim przymrużeniem oka, nastrajająca pozytywnie ze szczyptą humoru i melancholii. Zgrabnie napisana, wciągająca i refleksyjna. Być może nie jest to nic specjalnego, jak pisałam wcześniej, ale warto dać jej szansę, jeśli natrafi się okazja.
Link do opinii
Recenzje miesiąca
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy