Ostatnia wiedźma. Piromanka

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019-05-01
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-8147-406-1
Liczba stron: 480

Tom 2 cyklu Ostatnia wiedźma

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Bo grunt to zrozumieć, że zawsze może być gorzej.

Ułożone życie Alicji staje się przeszłością z chwilą, gdy pojawia się w nim Sky – kobieta o najbardziej bezużytecznym talencie, jakim jest wizja tego, co nastąpi za całe trzydzieści sekund. Chaos pogłębia się, gdy do tego duetu dochodzi żądny krwi demon ukryty w ciele niezbyt bystrej Gizeli, będącej żywym portalem. Jakby tego było mało, Nielekarz milczy, a wiedźmę nawiedzają wizje, których nie rozumie. Kobieta potrzebuje rady, a czy jest ktoś lepszy do jej udzielenia, niż pradawny, zapomniany bóg ukrywający się pod postacią utkanego z dymu lisa? No i przysięga, której nie da się złamać. Dwunastu morderców czekających, by ich zbudziła. Pozostaje tylko zadać sobie pytanie: czy da się przeżyć upadek samolotu?

POZNAJ WCZEŚNIEJSZE LOSY ALICJI W PIERWSZEJ CZĘŚCI CYKLU OSTATNIA WIEDŹMA

Tagi:

Kup książkę Ostatnia wiedźma. Piromanka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Ostatnia wiedźma. Piromanka

Avatar użytkownika - NatSaczek
NatSaczek
Przeczytane:2021-10-17,

Fantastyka jest gatunkiem, po który sięgam z ogromną przyjemnością. Książki pozwalają mi na oderwanie się od rzeczywistości, wykreowany świat przenosi mnie w miejsca, o których nawet nie śniłam, a bohaterowie o magicznych zadziwiają mnie swoim postępowaniem i czekającymi na nich przygodami. Jestem zawsze pełna podziwu dla autorów, którzy tworzą właśnie w tym gatunku. Ostatnią przeczytaną książką z tego gatunku jest dzieło Mayi Szymańskiej „Ostatnia wiedźma. Piromanka” i muszę powiedzieć, że jeszcze takiej książki to nie czytałam nigdy.

„Ostatnia wiedźma. Piromanka” jest bardzo udaną pozycją dla nieco starszego czytelnika. Choć mnie nie raził wulgarny język, to może być on jednak przeszkodą w odbiorze tej książki. Znajdziemy tutaj magię, apokaliptycznych morderców, demony, tajemnicze bóstwa i nie będziemy mogli narzekać na nudę. Zakończenie kończy się w najciekawszym momencie i zostawia czytelnika z milionem myśli, co dalej. Mam nadzieję, że autorka dopisze ciąg dalszy, bo jest to książka, która wnosi pewną świeżość do gatunku fantasy.

Link do opinii
Avatar użytkownika - paciaczyta
paciaczyta
Przeczytane:2021-09-26,

Bardzo lubię fantasy, chociaż ostatnio rzadko po nie sięgam. "Ostatnia wiedźma. Piromanka" zbiera bardzo dobre opinie, jednak mnie nie do końca do siebie przekonała. Pisana z perspektywy kilku osób, nieco wulgarna, więc na pewno dla osób starszych. Na plus zasługuje akcja, która pędzi od pierwszych stron.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Angelikaczyta
Angelikaczyta
Przeczytane:2021-09-19,

"Ostatnia wiedźma. Piromanka" jest powieścią fantastyczną. Rzadko czytam tego typu książki, ale ta pozycja zaskoczyła mnie pozytywnie. Coś co najbardziej lubię w takich książkach to magia, demony... inny świat. Minusem tej książki jest to, że jest w niej wulgarny język, z tego względu przeznaczona jest bardziej dla osób starszych.

Link do opinii

Książka nie jest zła, jednak myślę, że lepiej będzie odbierana przez młodych czytelników.
Świat nadprzyrodzony, to zdecydowanie temat, który młodzież uwielbia, a tutaj tego nie brakuje. Język książki jest wulgarny, niemniej jednak myślę, że nasza młodzież w nim idealnie się odnajdzie.
W książce bardzo dużo dzieje, szybkie zwroty akcji i ciekawi bohaterowie!
Czytelnicy z pewnością nie będą się nudzić!

Link do opinii
Avatar użytkownika - Kitty_01
Kitty_01
Przeczytane:2021-09-05,

Sięgnęłam po książkę zachęcona ciekawą okładką i tym razem nie żałowałam tego wyboru. Autorka serwuje czytelnikom kawał dobrej, wciągającej i zaskakującej lektury, przepełnionej zwrotami akcji oraz ciekawymi bohaterami, przez co od lektury ciężko jest się oderwać. Faktycznie jedynym minusem jest wulgarny język, którym posługuje się autorka, lecz im dłużej czyta się tą książkę tym bardziej język ten przestaje dziwić i idzie się do niego przyzwyczaić. Mimo wszystko polecam tą pozycję, jednak dla czytelników 16+.

Link do opinii
Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2021-08-29,

Jeszcze nie czytałam tej pozycji, widzę jednak całą masę super opinii. Bardzo mnie kusi, aby ją zamówić.

Link do opinii

,,Ostatnia wiedźma. Piromanka" to drugi tom cyklu ,,Ostatnia wiedźma", ale książkę można spokojnie przeczytać bez znajomości poprzedniego tomu. Co prawda, przeszłość Alicji może być nie do końca jasna, ale wiele faktów zostaje wyjaśnionych też w tej części.
Książka zdecydowanie należy do gatunku fantastyki, są w niej demony, duchy, tajemnicze byty. Autorka w swojej książce nie boi się używać wulgarnego języka, jest sporo przekleństw. Co dla niektórych może być minusem, ale niektórym może się też to podobać. Jednak właśnie przez ten język nie polecałabym ,,Piromanki" młodszemu czytelnikowi, tylko takiemu już starszemu.
Jeśli chodzi o akcję, to już od samego początku jest się wrzuconym na głęboką wodę. Nie ma wolnego wprowadzenia, tylko, od razu coś się dzieje i tak zostaje do samego końca.
Co do samej fabuły nie mam większych zastrzeżeń, nie jest to, może książka rewelacyjna, ale z pewnością znajdą się osoby, którym ,,Ostatnia wiedźma. Piromanka" się spodoba. Autorka nie wydała jeszcze wielu książek, więc w przyszłości z pewnością będzie doskonaliła swój warsztat, a jej książki będą coraz lepsze.
Co, do czego mogłabym się przyczepić to samo wydanie. Niestety biały papier i mała czcionka nie sprawiają, że książkę czyta się przyjemnie.

Link do opinii

Fantastyka jest gatunkiem, po który sięgam z ogromną przyjemnością. Książki pozwalają mi na oderwanie się od rzeczywistości, wykreowany świat przenosi mnie w miejsca, o których nawet nie śniłam, a bohaterowie o magicznych zadziwiają mnie swoim postępowaniem i czekającymi na nich przygodami. Jestem zawsze pełna podziwu dla autorów, którzy tworzą właśnie w tym gatunku. Ostatnią przeczytaną książką z tego gatunku jest dzieło Mayi Szymańskiej „Ostatnia wiedźma. Piromanka” i muszę powiedzieć, że jeszcze takiej książki to nie czytałam nigdy.


Bo grunt to zrozumieć, że zawsze może być gorzej. Główna bohaterka książki — Alicja rozumie to doskonale. Nie jest zwykłą kobietą, bo posiada dar, który może wydawać się raczej przekleństwem, niż błogosławieństwem. Jest ostatnią wiedźmą, która potrafi komunikować się z duchami i posługuje się też magią. Jej ułożone życie, w którym to walczy z demonami, zmienia się drastycznie, gdy w pojawi się w nim Sky – kobieta o najbardziej irytującym talencie, bo widzi to, co stanie się za niecałe trzydzieści sekund. To dużo, czy mało? Alicja budzi się obok tajemniczej nieznajomej, która ma kłopoty z ogniem i jest właśnie tytułową piromanką. Od pierwszej chwili obie kobiety pałają do siebie niechęcią i gdyby mogły zabijać spojrzeniem, to już dawno leżałyby martwe. Chaos pogłębia się, gdy ukryty demon w ciele niezbyt bystrej Gizeli zacznie polowanie na Alicję. Na dodatek wiedźmę zaczną nawiedzać dziwne wizje, których za nic nie będzie mogła zrozumieć. Jedyną pomocą i kimś, kto będzie mógł udzielić Alicji rad, jest pradawny i zapomniany bóg, który ukrywa się pod postacią utkanego z dymu lisa. Kobieta podejmie walkę z demonem, lecz będzie musiała współpracować ze swoją towarzyszką Sky. Jest tylko jeden mały problem – na zbudzenie przez wiedźmę czeka dwunastu morderców. Jak to się wszystko zakończy?


Na początku recenzji napisałam, że takiej książki fantasy nie czytałam jeszcze nigdy. Nie będę ukrywać, ale spodziewałam się, że „Ostatnia wiedźma” będzie lekką książką, która przeznaczona jest dla młodszego czytelnika. Zakładałam, że będzie tu przygoda, romans i przyjaźń między dwiema kobietami, które muszą ze sobą współpracować. I moje założenie okazało się całkowicie błędne, bo ta książka z pewnością nie jest przeznaczona dla młodego czytelnika. Może go bowiem zszokować brutalnym i dosyć wulgarnym językiem, ale i tym, co w tej książce się dzieje. A dzieje się tu bardzo dużo! Właściwie pierwsze sto stron przeczytałam z wymalowanym na mojej twarzy znakiem zapytania, bo cała fabuła wydała mi się dość specyficzna i po prostu dziwna. Była bardzo zakręcona i przede wszystkim nie potrafiłam odnaleźć się w sposobie jej prowadzenia, bo do głosu zostaje dopuszczonych kilka bohaterów, nie tylko Alicja tutaj się wypowiada, i nie miałam pojęcia, kogo właśnie dotyczą opisy. Nie potrafiłam jej jednak odłożyć, zaintrygowała mnie swoją innością, i choć początkowo wydała się chaotyczna, okazało się, że autorka tak naprawdę panuje nad przebiegiem całej akcji, a mi z każdą stroną zaczęło się w głowie rozjaśniać.

 

Najciekawsze w tej książce okazały się dwie bohaterki – Alicja i Sky i dość nietypowa relacja między nimi. Cudownie się obserwowało przepychanki słowne, ciągłe starcia i wzajemną niechęć. Ich dialogi nie raz doprowadziły mnie do parskania śmiechem. Alicja jest cyniczna i zdystansowana, czuje ciężar powierzonej jej misji, w końcu jest ostatnią wiedźmą, która przy okazji klnie jak szewc. Sky jest jej przeciwieństwem – drobna i mało rozgarnięta dziewczyna w niczym nie przypomina pewnej siebie Alicji. Sky traci pracę i całe jej życie właściwie rozpada się wraz z poznaniem wiedźmy, a mimo to kobieta nie może Alicji opuścić. Czasami widać, że nie zdaje sobie sprawy, jakie niebezpieczeństwo na nie czeka. Ich relacja bardzo powoli przechodzi metamorfozę, od wzajemnej niechęci przeradza się w przyjaźń, we wzajemną troskę, a może i coś więcej.


„Ostatnia wiedźma. Piromanka” jest bardzo udaną pozycją dla nieco starszego czytelnika. Choć mnie nie raził wulgarny język, to może być on jednak przeszkodą w odbiorze tej książki. Znajdziemy tutaj magię, apokaliptycznych morderców, demony, tajemnicze bóstwa i nie będziemy mogli narzekać na nudę. Zakończenie kończy się w najciekawszym momencie i zostawia czytelnika z milionem myśli, co dalej. Mam nadzieję, że autorka dopisze ciąg dalszy, bo jest to książka, która wnosi pewną świeżość do gatunku fantasy.

Link do opinii
Inne książki autora
Ostatnia wiedźma
Maya Szymańska0
Okładka ksiązki - Ostatnia wiedźma

DZIEŃ PO DNIU STAJE SIĘ KIMŚ INNYM KIMŚ, KTO JUŻ NIE JEST CZŁOWIEKIEM Niezwykła opowieść o sztuce samodoskonalenia. Pozornie zwyczajna dziewczyna...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Podziały nocy
Eliza Korpalska
Podziały nocy
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy