Ostrze czerwonej kredki

Doskonała rodzina skrywa mroczne sekrety. Morderca chce, żeby prawda wyszła na jaw…

Przerażona łapała gwałtownie oddech, ale było za późno. Już widziała, że stało się to, czego bała się najbardziej. Tylne siedzenie było puste. Jej córeczka zniknęła… Abigail ma doskonałe życie, z kochającym mężem i słodką sześciomiesięczną córeczką – Izzy. Ktoś jednak zna jej sekret i chce ją zniszczyć.

Pewnego dnia mała Izzy zostaje porwana. Śledztwo rozpoczyna młoda detektyw Robyn Carter. Instynkt podpowiada jej, że pomiędzy uprowadzeniem a dwoma morderstwami, których sprawy właśnie prowadzi, istnieje związek. Ale ostatnim razem, kiedy zareagowała pod wpływem impulsu, zginął jej narzeczony. Teraz, żeby rozwiązać tę zagadkę i wrócić do służby w policji, musi nauczyć się znów ufać sobie. I działać szybko. Bo ściga okrutnego seryjnego mordercę. I jeśli nie znajdzie go w porę, dziecko zginie…

„Niepokojący thriller o zniszczonej rodzinie, złamanym dzieciństwie, skrywanych głęboko sekretach i winach”. AMAZON

„Wciągający, dynamiczny, emocjonujący – ten thriller mrozi krew w żyłach. Pokazuje, jak łatwo ofiara może się stać prześladowcą”. GOODREADS

CAROL WYER to popularna brytyjska autorka nominowana do prestiżowych nagród The People’s Book Prize i Costa Book Award.

Ostrze czerwonej kredki to jej pierwszy thriller, wydany w 2017 roku, i pierwsza powieść z planowanej na siedem tomów serii z detektyw Robyn Carter. Książka od razu po premierze weszła na szczyt list Amazonu.

Informacje dodatkowe o Ostrze czerwonej kredki:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2017-08-01
Tytuł oryginału: Little girl lost
Tłumaczenie: Małgorzata Stefaniuk

Kup książkę Ostrze czerwonej kredki

Ostrze czerwonej kredki - opinie o książce

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2017-10-08, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Carol Wyer w "Ostrzu czerwonej kredki" porusza jeden z ważniejszych tematów, które wracają jak bumerang przy okazji niektórych zbrodni. Czy rodzimy się źli? A może nasze wychowanie sprawia, że stajemy się źli? Czy jesteśmy uwarunkowani genetycznie do czynienia złych rzeczy, czy też dopiero z czasem się ich uczymy? Każdej koncepcji jest tyluż zwolenników, co i przeciwników. Autorka postanowiła zabrnąć w wątek zła, które jest wynikiem wyłącznie środowiska, w którym się wychowujemy.

Całość recenzji na zukoteka.blox.pl

Avatar użytkownika - emilla2421
emilla2421
Przeczytane:2017-10-26, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2017,

Abigail ma wspaniałą rodzinę męża i sześciomiesięczną córeczkę Izzy. Wszystko się zmienia gdy dostaje tajemniczy list , że każdy ma tajemnice i że przeszłość każdego dogoni. Zaczyna ją ktoś prześladować i chce zniszczyć jej szczęśliwe małżeństwo.Ośmioletnia Alice wraz z matką wprowadza się do nowego partnera jej matki Paula gdy pewnego wieczoru wydaża się tragedia zostaje wykorzystana przez syna Paula Lucasa. Nie wierzy, matka obwinia ją o swoje niepowodzenie i to że musiały się wyprowadzić. Z małej dziewczynki wyrasta kobieta która szuka zemsty obwnia ludzi za swoje zrujnowane dzieciństwo i dorosłe życie. To osoba która nie znalazła szczęścia i nigdy nie wyleczyłą się z traumy dzieciństwa, to osoba mocno skrzywdzona przez los.Śledztwo prowadzi detekty Robyn Carter która wroóciła do służby po tragicznej śmierci męża. Zaczyna się od zgłoszenia zaginięcia ale wydarzenia zmieniają bieg i nagle zaczynają pojawiać się trupy.Wydarzenia z dzieciństwa zniszczyły dwie rodziny. To kryminał który się czyta dość szybko, ma zaskakujące zwroty akcji ale dość szybko można się domyślić kto za tym stoi, pozory mylą i najlepszy przyajciel może się okazać największym wrogiem. Książka na końcu trochę jest przeciągana gdy my czytelnicy już wiemy kto jest Alice czytamy o wątpliwościach policjantki robyn którą nagle dotykają wątpliwości i nadala nie jest przekonana kim jest Alice. To  jak dla mnie niepotrzebna dłużyzna.

Avatar użytkownika - wordila
wordila
Przeczytane:2020-03-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 2020,
Sekrety zmarłych
WYER CAROL0
Okładka ksiązki - Sekrety zmarłych

Thriller psychologiczny z komisarz Robyn Carter, bohaterką Ostrza czerwonej kredki Trzy morderstwa. Trzy ofiary. Co je łączy, poza rachunkiem...