Otoczeni przez idiotów

Najpopularniejszy skandynawski poradnik ostatnich lat!

Czy dopadają cie spóznione pointy w stylu: ,,Powinienem był mu powiedziec to i to, wtedy moze by zrozumiał"? Czy zdarzyło ci sie uczestniczyc w zebraniu, na którym nie byłes w stanie zrozumiec toku myslenia zadnej osoby? Czy frustruje cie, ze nikt nie rozumie twojego jakze klarownego wywodu? Idioci sa wszedzie i niestety jakos musimy z nimi zyc.

Mozemy pozostac przy przekonaniu, ze jestesmy otoczeni przez idiotów, ale tak naprawde otaczaja nas ludzie o czterech róznych typach osobowosci. Wystarczy umiec je zidentyfikowac, a praca, zycie i współdziałanie z nimi bedzie jak bułka z masłem. A ile nam to zaoszczedzi niepotrzebnych nerwów!

Informacje dodatkowe o Otoczeni przez idiotów:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2017-09-13
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788380321946
Tytuł oryginału: Surrounded by idiots

Kup książkę Otoczeni przez idiotów

Otoczeni przez idiotów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Jarzebinka
Jarzebinka
Przeczytane:2022-01-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Inne,

"Otoczeni przez idiotów. Jak dogadać się z tymi, których nie sposób zrozumieć." Thomas Erikson
Ten poradnik został mi polecony przez przesympatycznego sprzedawcę Empiku,za co muszę mu podziękować.
Jak często w swoim życiu nazywamy swoich znajomych lub przypadkowo spotkane osoby idiotami,bo ich sposób rozumienia i postępowania jest dla nas niezrozumiały? Autor Thomas Erikson jest behawiorystą i wykładowcą, przez wiele lat uczy i szkoli kadry menadżerskie dużych firm, korporacji. Dzięki temu pozyskał materiały do tej książki. Książka jest bardzo popularnym poradnikiem w Skandynawii.
Sama treść jest bardzo przystępna, czytelna, bardzo zrozumiała, podzielona na dwadzieścia dwa rozdziały i podział na omawiane w każdym rozdziale kolory: czerwony, żółty,zielony i niebieski. Uczymy się między innymi o komunikacji, mowie ciała, dostosowaniu się do zespołu ( bo przecież pracujemy w jakiejś grupie), czy o przyswajaniu krytyki. Uczymy się i sami możemy sprawdzić jakim kolorem jesteśmy lub jaką mieszanką kolorów, bo to najczęściej w takich konfiguracjach charakteru występujemy. Mogłam się dowiedzieć jakim dominującym kolorem jestem i jakie mam domieszki kolorów.,, Nie każdego łatwo rozszyfrować. Jeśli dana osoba jest jednobarwna, to po przeczytaniu tej książki szybko zorientujesz się,z jakim Kolorem zetknął cię los. Sposób postępowania sam się nasunie.,, Czytanie o tym jak się zachowują zieloni (bo takim kolorem jestem) było fascynującym odkryciem, ,,rety to naprawdę ja,,. Podczas czytania naprawdę bardzo dobrze się bawiłam, odkrywając tajniki mojego charakteru, kolejnym odkryciem było dla mnie to, że treść tego co mówię, niekoniecznie może dotrzeć do odbiorcy, nie musi tego zrozumieć; powiecie że to przecież oczywiste, że często tak właśnie jest. Ale dlaczego tak jest dowiecie się z rozdziału,,o tym, czy komunikacja jest zrozumiała, decyduje odbiorca przekazu.,, Teraz poradnik czyta mój mąż i również jest zafascynowany odkrywaniem zalet i wad swojej mieszkanki kolorów. Przyjemnie jest patrzeć ile frajdy mu to sprawia.
Więc co Wam mogę powiedzieć, że jest to bardzo przystępnie napisany podręcznik dla każdego odbiorcy, zwykły Kowalski bez problemu go zrozumie (jeśli będzie chciał i uważnie czytał)i będzie chciał przede wszystkim poznać troszkę i zrozumieć samego siebie.
A więc jestem zieloną z domieszką żółtego i niebieskiego. Jakimi kolorami jesteście Wy kochani?,, Nikt nie jest doskonały. Często tak się mówi. Chodzących ideałów jest naprawdę niewiele.,, Sami możecie to odkryć dzięki temu poradnikowi ,, Otoczeni przez idiotów,,.
Polecam

Dla laika dobra pozycja. Pozwala dostrzec podstawowe i zarazem różne zachowania u innych osób, tak nam bliskich. Niekiedy zastanawiałam się dlaczego niektóre osoby w ogóle nie gestykulują, mówią ciszej bądź wcale? A inne bez przerwy paplają i wszędzie ich pełno? Jak dogadać się z zupełnie odmiennym typem osobowości? Dzięki niej dużo dowiedziałam się o moich najbliższych jak i samej sobie. Książka skłoniła mnie do dalszej podróży z psychoanalizą u wybranych jednostek :)

Avatar użytkownika - poszukujaca
poszukujaca
Przeczytane:2022-04-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2022,
Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2020-07-04, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2020,
Thomas Erikson0
Okładka ksiązki - Otoczeni przez narcyzów. Jak obchodzić się z tymi, którzy nie widzą świata poza sobą

Z pewnością w swoim życiu wielokrotnie spotkaliście się z ludźmi, którzy wręcz muszą być w centrum uwagi - wielbieni i ubóstwiani. Brak zainteresowania...

Od upadku do sukcesu
Thomas Erikson0
Okładka ksiązki - Od upadku do sukcesu

Życie często daje kopniaka w tyłek. Ale wszystko zależy od tego, czy ten kopniak cię powali, czy popchnie do przodu. Bywają chwile, gdy czujemy, że...