Pacjentka. Audiobook

Data wydania: 2019-07-31
Czas trwania:0
Czyta: Ewa Abart, Marcin Popczyński
Tytuł oryginału: Silent Patient

Najbardziej oczekiwany thriller psychologiczny 2019 roku!

Ceniona malarka i fotografka mody Alicia Berenson wiedzie życie, jakiego z pozoru każdy mógłby jej pozazdrościć. Jednak pewnego wieczoru, gdy jej mąż Gabriel wraca do domu, Alicia pięć razy strzela mu w głowę. Od tego momentu kobieta przestaje mówić. Nikt poza nią nie wie, co wydarzyło się tamtej nocy. Ostatecznie trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego Grove. Pewnego dnia w tymże ośrodku rozpoczyna pracę psychoterapeuta Theo Faber. Zafascynowany postacią Alicii i jej historią Theo robi wszystko, co w jego mocy, aby dotrzeć do pacjentki i sprawić, żeby się przed nim otworzyła. Chce także rozwikłać zagadkę śmierci Gabriela. Poznając pacjentkę, psychoterapeuta nieoczekiwanie odnajduje coraz więcej podobieństw w ich losach. Dokąd zaprowadzą go ich rozmowy i co się stanie, jeśli Alicia wreszcie zacznie mówić?

"Ta książka to rzadkość - thriller idealny. Chciałem tylko do niej zajrzeć, minęło jedenaście godzin - skończyłem lekturę i jestem oszołomiony".

A.J. Finn

Tagi: Thrillery psychologiczne

Kup książkę Pacjentka. Audiobook

Opinie o książce - Pacjentka. Audiobook

Debiut autora. Od początku wiedziałam, że historia okaże się fascynująca, bo opis książki podsycał ciekawość. Alicia morduje swojego męża po czym przestaje cokolwiek mówić. Nie broni się, nie potwierdza swojej winy. Trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie Theo będzie chciał rozgryźć jej tajemnicę. Co takiego się wydarzyło? —————————————————
Nie jestem mega fanką thrillerów, ale od czasu do czasu po nie sięgam. Tym razem nie było to dla mnie wielkie wow, jednak zakończenie zdecydowanie zaskakuje. I ja takiej opcji zupełnie nie brałam pod uwagę. W książce pojawia się tyle wątków, że każdy wydaje się prawdopodobny! Ogólnie jestem na tak, choć brakowało mi więcej tajemniczości i mroku. Na wieczory sprawdziła się idealnie.

Avatar użytkownika - MsSelene
MsSelene
Przeczytane:2020-05-10, Ocena: 5, Przeczytałam,

Historia wciągająca i porywająca, wręcz przeze mnie pochłonięta. Pomimo iż nie polubiłam postaci Alicii, była dla mnie intrygująca i z każdą przeczytaną stroną doszukiwałam się powodu jej milczenia. Zakończenie zaskakujące, nie spodziewałam się takiego obrotu spraw.

Avatar użytkownika - Margarita1980
Margarita1980
Przeczytane:2020-05-09, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2020,

Odnosząca sukcesy malarka z nieznanych powodów zabija swojego męża i próbuje popełnić samobójstwo. Sąd uznaje ją winną i skazuje na pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Sprawę komplikuje fakt, że Alicia Berenson od momentu zabójstwa nie powiedziała ani słowa.

Fabuła thrillera „Pacjentka”, który jest debiutem literackim Alexa Michaelidesa, jest mocno pokręcona, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Autor często zmienia kierunki w jakich idzie „śledztwo” prowadzone przez psychoterapeutę Theo Fabera.

Historię Alicii poznajemy z narracji prowadzonej przez Theo i przez pryzmat jej pamiętnika. Właściwie, mam wrażenie, że to Theo jest głównym bohaterem tej powieści, a tytułowa Pacjentka, jest postacią drugoplanową. Przeszłość Theo i Alicii jest w wielu miejscach zbieżna, choć mimo wszystko różna. Oboje głęboko zranieni w dzieciństwie na różne sposoby próbowali odszukać swoje „ja”. Theo został psychoterapeutą i jak sam twierdzi, że jest to częsty wybór ludzi mających ze sobą problemy (i chyba coś w tym jest). Alicia postawiła na sztukę i odniosła sukces.

Oboje są w pozornie szczęśliwych i idealnych związkach małżeńskich. Z czasem, dowiadujemy się, że małżeństwa takie idealne nie są, a bohaterowie nie są w nich szczęśliwi.

Co łączy Alicię i Theo? Tylko układ terapeuta-pacjentka, czy coś więcej? W trakcie lektury czytelnik zmieni zdanie co do związku między nimi co najmniej kilkukrotnie. I chociażby dlatego warto przeczytać ten thriller.

Ja przesłuchałam audiobooka, czytanego (a właściwie, interpretowanego) przez Ewę Abart i Marcina Popczyńskiego. Dobrze oddają emocje głównych bohaterów. W ich wykonaniu „Pacjentka” nabiera dodatkowych „kolorów”.

Warto sięgnąć po ten audibook lub po wersję „papierową” powieści. Dobry thriller, z wieloma zwrotami akcji i dobrze scharakteryzowanymi postaciami.

Avatar użytkownika - anula14102
anula14102
Przeczytane:2020-04-26, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2020-04-17, Ocena: 4, Przeczytałam,

Niezły triller psychologiczny, ale żeby wciągnął mnie na maxa to niestety nie....

Avatar użytkownika - blackolszi
blackolszi
Przeczytane:2020-03-14, Ocena: 4, Przeczytałam,

Jak na książkę, która dostała Bestseller Empika, a to tego wygrała w plebiscycie Lubimyczytać... bardzo przeciętnie.

Chociaż duży plus za zakończenie i fajne połączenie wątków Gabriela i Theo!

No i szybciutko się czyta, więc całkiem ok.

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś