Pacjentka. Audiobook

Data wydania: 2019-07-31
Czas trwania:0
Czyta: Ewa Abart, Marcin Popczyński
Tytuł oryginału: Silent Patient

Najbardziej oczekiwany thriller psychologiczny 2019 roku!

Ceniona malarka i fotografka mody Alicia Berenson wiedzie życie, jakiego z pozoru każdy mógłby jej pozazdrościć. Jednak pewnego wieczoru, gdy jej mąż Gabriel wraca do domu, Alicia pięć razy strzela mu w głowę. Od tego momentu kobieta przestaje mówić. Nikt poza nią nie wie, co wydarzyło się tamtej nocy. Ostatecznie trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego Grove. Pewnego dnia w tymże ośrodku rozpoczyna pracę psychoterapeuta Theo Faber. Zafascynowany postacią Alicii i jej historią Theo robi wszystko, co w jego mocy, aby dotrzeć do pacjentki i sprawić, żeby się przed nim otworzyła. Chce także rozwikłać zagadkę śmierci Gabriela. Poznając pacjentkę, psychoterapeuta nieoczekiwanie odnajduje coraz więcej podobieństw w ich losach. Dokąd zaprowadzą go ich rozmowy i co się stanie, jeśli Alicia wreszcie zacznie mówić?

"Ta książka to rzadkość - thriller idealny. Chciałem tylko do niej zajrzeć, minęło jedenaście godzin - skończyłem lekturę i jestem oszołomiony".

A.J. Finn

Przeczytane:2019-10-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2019-09-27, Ocena: 2, Przeczytałam,

To ma być thriller? Może trochę zaskakująca historia, ale nic poza tym

Pacjentka czy pacjent? Książka z zaskakującym zwrotem, który jest w dużej mierze odpowiedzialny za popularność tej książki. Niestety efekt zaskoczenia zbudowany jest wyłącznie przez zafałszowanie czasu akcji.

Avatar użytkownika - werson2
werson2
Przeczytane:2019-09-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2019, 26 książek 2019, Mam,
Avatar użytkownika - Saucy
Saucy
Przeczytane:2019-09-06, Ocena: 6, Przeczytałem,

Historia Alicii, która jest podejrzewana o zabójstwo męża. Jednak jaka jest prawda tego nikt nie wie, bo główna bohaterka od czasu zbrodni przestaje mówić. Nie sposób do niej dotrzeć. Wyzwanie to podejmuje psychoterapeuta Theo, który specjalnie dla mozliwości pracy z nią zatrudnia się w ośrodku, w którym jest umieszczona. Koniec jest niezwykle zaskakujący i ciężko przewidzieć akurat takie wyjaśnienie całej sprawy.

Manhattan Babilon
Westerplatte
Harem
Alex Vastatrix, Waldemar Bednaruk
Harem
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów