Pacjentka

Data wydania: 2019-03-13
Tytuł oryginału: The silent patient
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Patrycja Wyszogrodzka-Gaik

Najbardziej oczekiwany thriller psychologiczny 2019 roku!

Ceniona malarka i fotografka mody Alicia Berenson wiedzie życie, jakiego z pozoru każdy mógłby jej pozazdrościć. Jednak pewnego wieczoru, gdy jej mąż Gabriel wraca do domu, Alicia pięć razy strzela mu w głowę. Od tego momentu kobieta przestaje mówić. Nikt poza nią nie wie, co wydarzyło się tamtej nocy. Ostatecznie trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego Grove. Pewnego dnia w tymże ośrodku rozpoczyna pracę psychoterapeuta Theo Faber. Zafascynowany postacią Alicii i jej historią Theo robi wszystko, co w jego mocy, aby dotrzeć do pacjentki i sprawić, żeby się przed nim otworzyła. Chce także rozwikłać zagadkę śmierci Gabriela. Poznając pacjentkę, psychoterapeuta nieoczekiwanie odnajduje coraz więcej podobieństw w ich losach. Dokąd zaprowadzą go ich rozmowy i co się stanie, jeśli Alicia wreszcie zacznie mówić?

Kup książkę Pacjentka

Opinie o książce - Pacjentka

Avatar użytkownika - kasia441
kasia441
Przeczytane:2019-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2019,

Książka bardzo wciągająca. Niestety zajęła mi więcej czasu niż powinna ze względu na napięty grafik. Na początku może obawaiałam się nieco zbyt płytkiej akcji, ale im dalej w lekturę, tym bardziej się wciągałam.

Alice Berenson jest oskarżona o zabicie swego męża, Gabriela. Jest zamknięta w szpitalu psychiatrycznym, a jej leczeniu podejmuje się Theo Farber. Alice od dnia zabójstwa nie wypowiedziała ani jednego słowa - namalowała tylko obraz, który podpisała Alkestis. Czy Theo uda się wydobyć z Alice to, co ukrywa? Czy to na pewno ona zabiła Gabriela? A może jest tylko ofiarą jakiejś głębiej zakorzenionej intrygi?

Zakończenie wbiło mnie w fotel i to całkowicie. Nie podejrzewałam takiego obrotu spraw i byłam naprawdę zaskoczona. Zapewne bardzo chętnie przeczytam inne pozycje tego autora, jeśli jakieś pojawią się na rynku.

Avatar użytkownika - Emma81
Emma81
Przeczytane:2019-10-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2019,

To ma być thriller? Może trochę zaskakująca historia, ale nic poza tym

Pamiętaj, że miłość bez uczciwości nie zasługuje na miano miłości.

(...) jedną z najtrudniejszych rzeczy do przyznania jest to, że nie kochano nas wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebowaliśmy. To okropne uczucie, ten ból wynikający z braku miłości.

Więcej cytatów z tej książki
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska