Pacjentka

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2019-03-13

Najbardziej oczekiwany thriller psychologiczny 2019 roku!

Ceniona malarka i fotografka mody Alicia Berenson wiedzie życie, jakiego z pozoru każdy mógłby jej pozazdrościć. Jednak pewnego wieczoru, gdy jej mąż Gabriel wraca do domu, Alicia pięć razy strzela mu w głowę. Od tego momentu kobieta przestaje mówić. Nikt poza nią nie wie, co wydarzyło się tamtej nocy. Ostatecznie trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego Grove. Pewnego dnia w tymże ośrodku rozpoczyna pracę psychoterapeuta Theo Faber. Zafascynowany postacią Alicii i jej historią Theo robi wszystko, co w jego mocy, aby dotrzeć do pacjentki i sprawić, żeby się przed nim otworzyła. Chce także rozwikłać zagadkę śmierci Gabriela. Poznając pacjentkę, psychoterapeuta nieoczekiwanie odnajduje coraz więcej podobieństw w ich losach. Dokąd zaprowadzą go ich rozmowy i co się stanie, jeśli Alicia wreszcie zacznie mówić?

Kup książkę Pacjentka

Opinie o książce - Pacjentka

Avatar użytkownika - beatkatka
beatkatka
Przeczytane:2019-05-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Po tej książce nie spodziewałam się wiele dobrego. W opiniach czytałam porównania jej do "Dziewczyny z pociagu", a dla mnie to jak najgorsza opinia ? Miałam ją na liście do przeczytania "na kiedys", ale los chciał że dostalam ja na urodziny i przesunelam na liście ? Zaczęłam czytać i przepadłam. Wręcz nie mogłam się oderwać. Rzeczywiście niby nic się nie dzieje, ale to "nic" mnie tak zaciekawiło, że wzięłam wolne w pracy i czytałam ?? Zakończenie mnie zaskoczyło! Świetna lektura.

Avatar użytkownika - rozczytana
rozczytana
Przeczytane:2019-05-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2019,

Thriller psychologiczny to gatunek, po który sięgam z największą przyjemnością.
"Pacjentka" została okrzyknięta przełomowym, najbardziej oczekiwanym thrillerem psychologicznym 2019 roku, nie mogłam więc przejść obok tej pozycji obojętnie.

Alicia Berenson, młoda artystka trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego pod zarzutem zabójstwa własnego męża. Od tego dramatycznego wydarzenia nie wypowiada ani jednego słowa. Nie próbuje się bronić, nie składa wyjaśnień. Nikt poza nią nie wie, co wydarzyło się naprawdę.
Theo Faber, ambitny psychoterapeuta, uważa ze może pomóc Alici. Podejmuje pracę w szpitalu, w którym przebywa kobieta i przejmuje jej terapię. Jego fascynacja pacjentką powoli przeradza się w obsesję. Nikt nie może zrozumieć dlaczego tak usilnie stara się zrozumieć stan, w którym się znalazła. Nikt nie zauważa toczącej się między nimi gry.

Powiedzieć, że "Pacjentka" jest wybitną lekturą to kłamstwo. Wciągająca fabula, dynamiczne zwroty akcji i zaskakujące zakończenie powodują że od książki nie można się oderwać, a kac książkowy po jej przeczytaniu towarzyszy przez kilka dni. Debiut Alexa Michaelidesa to naprawdę świetnie napisany, trzymający w napięciu thriller.

Avatar użytkownika - Verri
Verri
Przeczytane:2019-05-04, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2019,

,,Pacjentka" to ksiązka, którą przeczytałam bardzo szybko i chociaz czasami trafiały mi się nużace fragmenty, z niecierpliwoscią chciałam poznac jak zakończy sie ta historia, czy Alicia w końcu przemówi?..Ksiązka rozkręca się powoli i stopniowo autor odkrywa przed nami coraz więcej kart tej tajemniczej historii, niczym puzzle, które mamy sobie sami poukładać w całość, zwłaszcza,że akcja dzieje trójtorowo (rzeczywistość w szpitalu, pamiętnik Alicii i wspomnienia Theo). Z początku nie bardzo rozumiałam, dlaczego prywatne przeżycia lekarza zostają wplecione w zupełnie inną historię i dlaczego on, a nie Alicia wydaje się być głównym bohaterem tej historii?Jednak ze strony na stronę wszystko zaczęlo się ładnie układać i wiązać ze sobą w zrozumiałą całość, a zakończenie książki mnie zaskoczyło, chociaż miałam pewne podejrzenia co do osoby Theo. Może te szumne opisy są troche przesadzone, bo do ideału jednak brakuje, ale i tak warto przeczytać.

Avatar użytkownika - patt1331
patt1331