Pacjentka

Data wydania: 2019-03-13
Tytuł oryginału: The silent patient
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Patrycja Wyszogrodzka-Gaik

Najbardziej oczekiwany thriller psychologiczny 2019 roku!

Ceniona malarka i fotografka mody Alicia Berenson wiedzie życie, jakiego z pozoru każdy mógłby jej pozazdrościć. Jednak pewnego wieczoru, gdy jej mąż Gabriel wraca do domu, Alicia pięć razy strzela mu w głowę. Od tego momentu kobieta przestaje mówić. Nikt poza nią nie wie, co wydarzyło się tamtej nocy. Ostatecznie trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego Grove. Pewnego dnia w tymże ośrodku rozpoczyna pracę psychoterapeuta Theo Faber. Zafascynowany postacią Alicii i jej historią Theo robi wszystko, co w jego mocy, aby dotrzeć do pacjentki i sprawić, żeby się przed nim otworzyła. Chce także rozwikłać zagadkę śmierci Gabriela. Poznając pacjentkę, psychoterapeuta nieoczekiwanie odnajduje coraz więcej podobieństw w ich losach. Dokąd zaprowadzą go ich rozmowy i co się stanie, jeśli Alicia wreszcie zacznie mówić?

Kup książkę Pacjentka

Opinie o książce - Pacjentka

Avatar użytkownika - Emma81
Emma81
Przeczytane:2019-10-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2019,

To ma być thriller? Może trochę zaskakująca historia, ale nic poza tym

Pacjentka czy pacjent? Książka z zaskakującym zwrotem, który jest w dużej mierze odpowiedzialny za popularność tej książki. Niestety efekt zaskoczenia zbudowany jest wyłącznie przez zafałszowanie czasu akcji.

Avatar użytkownika - werson2
werson2
Przeczytane:2019-09-07, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Saucy
Saucy
Przeczytane:2019-09-06, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2019,

Historia Alicii, która jest podejrzewana o zabójstwo męża. Jednak jaka jest prawda tego nikt nie wie, bo główna bohaterka od czasu zbrodni przestaje mówić. Nie sposób do niej dotrzeć. Wyzwanie to podejmuje psychoterapeuta Theo, który specjalnie dla mozliwości pracy z nią zatrudnia się w ośrodku, w którym jest umieszczona. Koniec jest niezwykle zaskakujący i ciężko przewidzieć akurat takie wyjaśnienie całej sprawy.

Pamiętaj, że miłość bez uczciwości nie zasługuje na miano miłości.

(...) jedną z najtrudniejszych rzeczy do przyznania jest to, że nie kochano nas wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebowaliśmy. To okropne uczucie, ten ból wynikający z braku miłości.

Więcej cytatów z tej książki
Orangeboy. Masz u nas dług
Patrice Lawrence