Pacjentka

Data wydania: 2019-03-13
Tytuł oryginału: The silent patient
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Patrycja Wyszogrodzka-Gaik

Najbardziej oczekiwany thriller psychologiczny 2019 roku!

Ceniona malarka i fotografka mody Alicia Berenson wiedzie życie, jakiego z pozoru każdy mógłby jej pozazdrościć. Jednak pewnego wieczoru, gdy jej mąż Gabriel wraca do domu, Alicia pięć razy strzela mu w głowę. Od tego momentu kobieta przestaje mówić. Nikt poza nią nie wie, co wydarzyło się tamtej nocy. Ostatecznie trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego Grove. Pewnego dnia w tymże ośrodku rozpoczyna pracę psychoterapeuta Theo Faber. Zafascynowany postacią Alicii i jej historią Theo robi wszystko, co w jego mocy, aby dotrzeć do pacjentki i sprawić, żeby się przed nim otworzyła. Chce także rozwikłać zagadkę śmierci Gabriela. Poznając pacjentkę, psychoterapeuta nieoczekiwanie odnajduje coraz więcej podobieństw w ich losach. Dokąd zaprowadzą go ich rozmowy i co się stanie, jeśli Alicia wreszcie zacznie mówić?

Kup książkę Pacjentka

Opinie o książce - Pacjentka

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo
Przeczytane:2019-12-21, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Debiut autora. Od początku wiedziałam, że historia okaże się fascynująca, bo opis książki podsycał ciekawość. Alicia morduje swojego męża po czym przestaje cokolwiek mówić. Nie broni się, nie potwierdza swojej winy. Trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie Theo będzie chciał rozgryźć jej tajemnicę. Co takiego się wydarzyło? —————————————————
Nie jestem mega fanką thrillerów, ale od czasu do czasu po nie sięgam. Tym razem nie było to dla mnie wielkie wow, jednak zakończenie zdecydowanie zaskakuje. I ja takiej opcji zupełnie nie brałam pod uwagę. W książce pojawia się tyle wątków, że każdy wydaje się prawdopodobny! Ogólnie jestem na tak, choć brakowało mi więcej tajemniczości i mroku. Na wieczory sprawdziła się idealnie.

Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2020-02-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2020,
Avatar użytkownika - mmonikaszy
mmonikaszy
Przeczytane:2020-02-10, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książka bardzo mi się podobała. Niebanalna historia, baardzo ciekawa. Wbija w fotel i nie pozwala wstać póki nie skończymy. Zakończenie takie, jak lubię najbardziej - niespodziewane.

Avatar użytkownika - Malinka20
Malinka20
Przeczytane:2020-01-12, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2020,

Alicia Berenson- utalentowana malarka, artystyczna dusza, żona. Wydawać by się mogło, że wiedzie szczęśliwe życie u boku swojego męża, Gabriela.
Co sprawiło, że kilkakrotnie strzela w twarz ukochanego, a następnie pogrąża się w milczeniu?
Poznajemy naszych bohaterów z perspektywy Theo, który jest psychiatrą oraz pamiętników Alicii. Oprócz głównego wątku jakim jest milczenie naszej tytułowej Pacjentki, jesteśmy również światkiem życia Theo i jego problemów prywatnych. Przez książkę się dosłownie płynie.

Avatar użytkownika - Kate1986
Kate1986
Przeczytane:2020-01-05, Ocena: 4, Przeczytałam,

Dobry thriller ale dość przewidywalny choć miał kilka zwrotów akcji to jednak nie zachwycił mnie.

Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2019-12-04, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 26 książek 2019,

Jedną z najtrudniejszych rzeczy do przyznania jest to, że nie kochano nas wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebowaliśmy. To okropne uczucie, ten ból wynikający z braku miłości.

Pamiętaj, że miłość bez uczciwości nie zasługuje na miano miłości.

Więcej cytatów z tej książki
Antarabhawa
Przemysław Szulgit