Pacjentka

Data wydania: 2019-03-13
Tytuł oryginału: The silent patient
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Patrycja Wyszogrodzka-Gaik

Najbardziej oczekiwany thriller psychologiczny 2019 roku!

Ceniona malarka i fotografka mody Alicia Berenson wiedzie życie, jakiego z pozoru każdy mógłby jej pozazdrościć. Jednak pewnego wieczoru, gdy jej mąż Gabriel wraca do domu, Alicia pięć razy strzela mu w głowę. Od tego momentu kobieta przestaje mówić. Nikt poza nią nie wie, co wydarzyło się tamtej nocy. Ostatecznie trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego Grove. Pewnego dnia w tymże ośrodku rozpoczyna pracę psychoterapeuta Theo Faber. Zafascynowany postacią Alicii i jej historią Theo robi wszystko, co w jego mocy, aby dotrzeć do pacjentki i sprawić, żeby się przed nim otworzyła. Chce także rozwikłać zagadkę śmierci Gabriela. Poznając pacjentkę, psychoterapeuta nieoczekiwanie odnajduje coraz więcej podobieństw w ich losach. Dokąd zaprowadzą go ich rozmowy i co się stanie, jeśli Alicia wreszcie zacznie mówić?

Kup książkę Pacjentka

Opinie o książce - Pacjentka

Właśnie czegoś takiego oczekuje czytelnik, kiedy sięga po thriller - niby nic, ale cały czas coś się czai poza granicami świadomości i nie przestaje niepokoić. W przypadku "Pacjentki" ten niepokój działa cuda. Nie idzie tego przeczytać spokojnie, choć początkowa fabuła nic nie zdradza, i potem okazuje się, że niepewność jest słuszna - prawda nas ogłusza. Tego się nie da nawet do końca opisać, ale wrażenie jeat jakby ktoś nas mocno zdzielił po głowie. Zakończenie szokuje, i to w momencie, w którym już się tego nie spodziewamy, bo to przecież już koniec. A sama kreacja bohaterów też powala na kolana. Nie idzie odgadnąć, czego ci ludzie tak naprawdę chcą, a ich świat wydaje się być nieprzyjazny i brutalny, mimo otoczki pomocy ludziom. Szczerze polecam, książka zaskakuje, stale trzyma w napięciu i, co najważniejsze jest inna, niż większość z tego gatunku. Warto po nią sięgnąć i rozszerzyć swoje spojrzenie na świat thrillerów.

Avatar użytkownika - gosia_gosia16
gosia_gosia16
Przeczytane:2019-07-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - Ruda113
Ruda113
Przeczytane:2019-07-25, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Stanowczo nie dla mnie. Koniec zaskakujący, ale reszta jak dla mnie mało interesująca.

Avatar użytkownika - Paula_
Paula_