Pacjentka

Tytuł oryginału: The silent patient
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Patrycja Wyszogrodzka-Gaik
Dodał/a opinię: Martyna90210

"Pacjentka", czyli thriller psychologiczny, który kupiłam już jakiś czas temu, w końcu doczekał się swojej recenzji. Byłam bardzo ciekawa tej książki, której fabuła bardzo mnie zachęciła do czytania i byłam pewna, że będzie to thriller, którego długo nie zapomnę. Jednak, czy naprawdę tak było? Zapraszam do recenzji.

Tytułowa pacjentka to powód wszelkich sensacji wśród dziennikarzy, ponieważ po zabiciu swojego męża pogrąża się w milczeniu. Alice nie ma nic do powiedzenia, jednak jako artystka do namalowania ma bardzo wiele... Pozostawia swój autoportret, który jest jej tajemniczym wyznaniem. Czy ta piękna malarka naprawdę była zdolna do zabicia swojego męża? Jak sprawić, żeby w końcu przemówiła? Na te pytania uparcie szuka odpowiedzi jej psychoterapeuta Theo Faber. Czy uda mu się rozwiązać tę trudną zagadkę?

W książce występuje dwóch narratorów, prowadzących narrację pierwszoosobową. Pierwszym z nich jest tajemniczy psychoterapeuta Theo Faber, a drugim Alice, która pisze pamiętnik. Już na pierwszych stronach opisana jest zbrodnia, woków której toczy się cała akcja. W książce opisane jest życie zawodowe tego psychoterapeuty i jego przeróżne techniki stosowane do tego, aby trafić do milczącej i obojętnej Alice. Opisane jest także jego życie prywatne, które również odgrywa wielką rolę w życiu Theo. W książce występuje dużo zwrotów akcji, wyszły na jaw rzeczy, których nawet się nie domyślałam, tak więc książka była dla mnie bardzo zaskakująca. Zakończenie jest otwarte i tylko można domyślić się końca. Książka podzielona jest na części, których jest pięć. Na początku opornie szło mi czytanie i niestety tak było przez 3/4 książki. Może to przez ciężki dla mnie styl pisania autora? Może akurat nie miałam weny na czytanie? Albo po prostu akcja toczyła się zbyt wolno... W każdym bądź razie ostatnie 1/3 książki bardzo mnie zaciekawiło i trudno było mi się oderwać od czytania.

"Pacjentkę" mimo tego, że czytało mi się na początku bardzo ciężko, polecam każdemu, kto lubi thrillery psychologiczne. Warto przebrnąć przez wolno rozgrywającą się akcję, aby na końcu miała okazje zaskoczyć nas ta książka, która na długo pozostanie w pamięci. Myślę, że czytanie tego thrillera na pewno nie będzie straconym czasem

Zobacz opinie o książce Pacjentka

Kup książkę Pacjentka

Jedną z najtrudniejszych rzeczy do przyznania jest to, że nie kochano nas wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebowaliśmy. To okropne uczucie, ten ból wynikający z braku miłości.

Pamiętaj, że miłość bez uczciwości nie zasługuje na miano miłości.

Więcej cytatów z tej książki
Dom marionetek
Natasza Socha