Pacjentka

Alex Michaelides "Pacjentka" 💙

Alicia Berenson jest odnoszącą sukcesy artystką i żoną słynnego fotografa mody, Gabriela. Wydaje się, że mają idealne małżeństwo, dopóki Alicia nie zostaje oskarżona o brutalne zamordowanie męża, kilkakrotnie strzelając mu w głowę. Od tamtej pory nie odezwała się ani słowem. Zostaje wysłana do The Grove, bezpiecznego oddziału psychiatrycznego w Londynie. "Alcestis" to jej autoportret, który stworzyła po zabiciu Gabriela i który wielu uważało za dowód jej zła.
Theo Faber, psychoterapeuta sądowy, od dawna chciał pracować z Alicią, przekonany, że może namówić ją do otwarcia się, pomagając w ten sposób zintegrować się, a co najważniejsze dowiedzieć się, dlaczego postrzeliła męża. Ta tajemnica prowadzi go krętą ścieżką do jego własnych motywacji.

W książce znajdziemy kilku podejrzanych postaci, którzy prowadzą na manowce, dzięki czemu czytanie staje się grą w zgadywanie.
Thriller z niespodzianką na końcu, której nikt nie mógł przewidzieć.

"Zabójcza wściekłość nie rodzi się w teraźniejszości. Wywodzi się z czasów sprzed pamięci, ze świata wczesnego dzieciństwa, z krzywd i złego traktowania we wczesnym życiu, narasta z upływem lat i wreszcie eksploduje - zwykle skierowana na niewłaściwy cel."

"Wszędzie jest tyle bólu, a my tylko zamykamy przed nim oczy. Prawda jest taka, że wszyscy jesteśmy przerażeni. Boimy się siebie nawzajem."

Informacje dodatkowe o Pacjentka:

Tłumaczenie: Patrycja Wyszogrodzka-Gaik
Dodał/a opinię: Karolina Wawrowska

Zobacz opinie o książce Pacjentka

Kup książkę Pacjentka

Wybór ukochanej osoby przypomina wybór terapeuty. Musimy siebie zapytać, czy ten ktoś będzie z nami szczery, wysłucha krytyki, przyzna się do popełnienia błędu i nie będzie obiecywał niemożliwego.

Rozmawialiśmy o tym (...) O miłości. O tym, jak często błędnie uznajemy ją za fajerwerki, dramatyzm, dysfunkcję. Tymczasem prawdziwa miłość jest bardzo cicha, spokojna. Nudna, jeśli patrzy się na nią z perspektywy dramatyzmu. Miłość jest głęboka i spokojna. I trwała.

Boginie
Alex Michaelides0
Okładka ksiązki - Boginie

Nowa powieść autora bestsellerowej ,,Pacjentki", thrillera, który podbił serca milionów czytelników. Edward Fosca jest mordercą. Mariana jest pewna. Ale...

Furia
Alex Michaelides0
Okładka ksiązki - Furia

Bestseller New York Timesa! Autor międzynarodowego bestsellera ,,Pacjentka", obsypanego nagrodami w Polsce i za granicą, powraca z kolejnym mistrzowskim...