Paddington za granicą

Opowieść o misiu, który odkrywa, że ulubione łakocie mogą smakować równie dobrze w innym kraju

Co takiego musi się wydarzyć, żeby Paddington zamienił swój sfatygowany kapelusz na francuski beret? Wycieczka do Francji! Tylko czy niedźwiadki mają paszporty i mogą podróżować samolotem? Paddington udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych i nawet nad ogniskiem da się przygotować najbardziej wykwintnie danie kuchni francuskiej - ślimaki! Pod warunkiem że włoży się w to dużo puchatego serca.

Paddington to niezwykły przyjaciel twojego dziecka. Mały niedźwiadek o wielkim sercu. Wielbiciel marmolady, dobrych manier i przygód! Opowieści o nim to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej w najlepszym wydaniu. Seria przetłumaczona na ponad 30 języków, która już od przeszło 60 lat rozgrzewa serca maluchów i pokazuje, że gafy zdarzają się nawet najlepszym. I misiom, i dzieciom.

Dla wszystkich, którzy mają misia w sercu.

A szczególnie dla dzieci w wieku 4+.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Paddington za granicą:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-10-13

Tagi: Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Paddington za granicą

Paddington za granicą - opinie o książce

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2009-07-07,
To właśnie świadczy o serii o Paddingtonie: mogę te książki czytać dzieci, mogą i dorośli (o ile jeszcze nie przerośli). Zabawne obserwacje, dowcip odpowiednio angielski, ożywczy humor. Odprężająca lektura. Pokazuje jak zwyczajne życie niesie często ze sobą całkiem niezwyczajne zdarzenia!

Niedźwiadek wraz z rodziną Brownów wyjechał na pierwsze zagraniczne wakacje. Wybrali się do Francji. No i jak to zwykle bywa z tym misiem wpadłam w drobne tarapaty. A w sumie zaczęły się już przy pakowaniu, bo przecież na wakacje trzeba wszystko zabrać ? A i na miejscu czekało go wiele ciekawych i śmiesznych przygód.

No ja uwielbiam Paddingtona, czy to w bajce czy w książce. Niestety nie obejrzałam jeszcze filmu, ale muszę to nadrobić ?

Dla mnie książki z tym misiem są idealnie na przerywnik między książkami dla dorosłych, zwłaszcza kryminałami czy thrillerami. To taki odpoczynek po mocnych emocjach.
Ale Paddington również wywołuje pełno emocji, tyle że są one zupełnie inne. To taki powrót do dzieciństwa, gdy wszystko było beztroskie, wesołe.

Ten mała rozrabiaka ma w sobie to coś, że po prostu się go lubi. Już nie mogę się doczekać jak razem z Antkiem będziemy czytać książki o tym niedźwiadku. Niestety młody nie jest w stanie wysiedzieć dłużej przy czytaniu. Ale myślę, że będą one fajne dla trochę starszych dzieciaków, takich czterolatków.

Bardzo polecam Wam tę książkę jaki i pierwszą część przygód Paddingtona.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-11-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

,,-Obudziłeś się już, Paddingtonie? - zawołała pani Brown, pukając do drzwi.
-Nie, niezupełnie- odkrzyknął Paddington niewyraźnie, bo właśnie próbował wepchnąć pod szafę słoik z marmoladą.- Chyba skleiły mi się powieki."

Uwielbiam książki o tym niesfornym misiu, bo zawsze przypomina mi moje dzieci. On również ma w pokoju okropny bałagan i kiedy zachodzi nagła potrzeba, wszystko chowa po kątach, byleby tylko nikt z dorosłych tego nie dostrzegł. Przy czym choć nie lubi kłamać, to jednak zdarzają mu się wymówki, które stara się dostosować tak, by zawierały w sobie choć zalążek prawdy.
W tej części nasz misiaczek wyrusza w podróż i choć samo hasło nie ma w sobie żadnych niebezpiecznych rzeczy, to jednak dla Paddingtona oznacza, że musi zabrać tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Tylko co zrobić, gdy wszystkie jego rzeczy są dla niego najpotrzebniejsze? Następnie mały problemik na lotnisku, bo jakże by inaczej, no bo to nie jego wina, że droga do hotelu nie jest łatwą sprawą, a nieszczęścia same proszą się o jego uwagę? To nie jego wina, że dali mu tak odpowiedzialne zadanie, a jego po prostu wszystko przerosło.
Same kłopoty i kłopociki, które uczą, że wycieczka niekoniecznie musi być sprawą trudną. Czasem wystarczy bardziej wszystko zaplanować. Książka pokazuje, że nikt nie jest idealny, a i wizyta u wróżki nie musi być od razu wielkim kłopotem. Czasem po prostu trzeba spróbować czegoś innego, by się dowiedzieć, czy wszystko jest stworzone dla nas, czy akurat tylko jedna część. Nie mniej jednak dziecko, które czyta tą bajkę dowie się, że z każdych tarapatów można wyjść. Zawsze istnieje jakieś wyjście, jakaś droga, która wyprowadzi nas do celu.
W międzyczasie misio zadaje wiele cennych pytań, które dla dorosłych mogą być błahostkami, jednak dla dzieci faktycznie mogą być problematyczne. Maluchy wywnioskują z nich, że jeśli czegokolwiek nie wiedzą, to zawsze mogą o to zapytać. Czasem lepiej pytać więcej, niż udawać, że się coś wie.
Misio uczy, że kto pyta nie błądzi. Ja jak najbardziej podzielam jego zdanie:-)

Avatar użytkownika - pawel_okulewicz
Przeczytane:1996-07-23, Ocena: 5, Przeczytałam,
Paddington przy pracy
Michael Bond0
Okładka ksiązki - Paddington przy pracy

Mały zagubiony miś trafił z mrocznych zakątków Peru do rodziny państwa Brown w samym sercu Londynu. Niebawem wpadł w wir pasjonujących wydarzeń...

Miś zwany Paddington. Wydanie specjalne
Michael Bond0
Okładka ksiązki - Miś zwany Paddington. Wydanie specjalne

Klasyka w nowym wydaniu! Wyjątkowa edycja pierwszej książki o misiu Paddingtonie z pięknymi kolorowymi ilustracjami i wstępem Michaela Bonda, napisanym...