Palownik

On wrócił. Nie błagaj, żeby nie odbierał ci życia. Módl się, żeby śmierć przyszła jak najszybciej.

Wróciłem - to słowo zapisane w języku arabskim, aramejskim, hebrajskim i greckim, za pomocą babilońskiego pisma klinowego i egipskich hieroglifów odkryto na ciele ofiary nabitej na pal. Żeby zrozumieć jego znaczenie, agent specjalny FBI, Sam Markham, będzie musiał wykroczyć daleko poza rutynowe dochodzenie i zagłębić się w meandry historii, astronomii i starożytnych wierzeń.

Świat jest pełny tajnych przekazów. Zwykłe słowa tworzą anagramy pełne ukrytych znaczeń, zdarzenia są podporządkowane matematycznemu równaniu, a mityczne postacie ożywają, by prowadzić Palownika do celu. Markham musi odgadnąć, jakie siły kierują szaleńczymi poczynaniami mordercy, skłaniając go do powtarzania krwawych rytuałów.

Palownik poświęci wszystko dla swojej misji. Przyzwyczaił się do odoru wnętrzności, wydzieranych ze zwłok, i poznał smak ludzkiego mięsa. Musi iść dalej, niezależnie od własnych słabości. Musi wypełnić misję. I wypełni ją, choćby cały świat sprzysiągł się, żeby go powstrzymać.

Informacje dodatkowe o Palownik:

Palownik - opinie o książce

Avatar użytkownika - PannaPinko
PannaPinko
Przeczytane:2013-05-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w roku 2013,
Bardzo wciągająca lektura traktująca o tym, co najbardziej lubię- brutalnych morderstwach człowieka, który widzi coś, czego tak na prawdę nie ma.
Avatar użytkownika - LukaRhei
Przeczytane:2013-06-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Rzeźbiarz
Gregory Funaro0
Okładka ksiązki - Rzeźbiarz

Mrożąca krew w żyłach historia seryjnego mordercy, dla którego zabijanie jest naprawdę sztuką. Za życia byli ułomni. Po śmierci stali się doskonałymi...