Pamiętnik Anastazji P.

Erotyczne Immunitety. Dość słynne i bulwersujące wspomnienia ... polskiej kurtyzany.

Nazwisko Anastazji P., czyli faktycznie Marzeny Domaros pojawia się w odnalezionych dokumentach, dotyczących sprawy inwigilacji prawicy. „Pamiętnik Anastazji P. – erotyczne immunitety” skompromitował na początku lat 90. wielu polityków. Dla wielu pojawienie się nazwiska Anastazji P. w kontekście szafy Lesiaka jest zaskoczeniem. To znaczy, że Jerzy Urban nie był jedyną osobą, która stała za Anastazją P. Jest to z pewnością zagadka - mówi Jerzy Szmajdziński z SLD.

Z dotychczasowych informacji wynika, że Anastazja P. była agentką Urzędu Ochrony Państwa. Podszyta pod dziennikarkę podbijała serca polityków sejmu I kadencji zarówno z prawej jak i lewej strony. Z wieloma z nich miała się spotykać w mieszkaniach wynajętych przez UOP. Urząd zresztą opłacał podobno większość jej wydatków. W jednym z wywiadów prasowych Jarosław Kaczyński powiedział, że działalność Domaros była skierowana nie tylko przeciw prawicy, ale całemu Sejmowi. Jego zdaniem, chodziło o skompromitowanie parlamentu.

Trafić na trop Marzeny Domaros nie jest dziś łatwo. Firmy, które wydawały jej książki już nie istnieją, a te, które jeszcze funkcjonują na rynku, twierdzą, że nie mają z nią żadnego kontaktu. Ostatni ślad, na jaki natknęła się reporterka RMF FM, pochodzi sprzed dwóch lat. Jedna z gazet dotarła do matki Marzeny Domaros, która już wówczas mówiła, że jej córka zniknęła kilka lat temu.

A o roli, jaką Anastazja Potocka odegrała na początku lat 90. być może wiele powiedzą odtajnione akta ze śledztwa w sprawie inwigilacji prawicy.

Informacje dodatkowe o Pamiętnik Anastazji P.:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1991 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-03-01280-0

Kup książkę Pamiętnik Anastazji P.

Pamiętnik Anastazji P. - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2014-01-04, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Ciężko oceniać książkę Domaros, kiedy ona jej nawet nie napisała. Faktycznie to wielkie dzieło wyszło z rąk dziennikarza Skoczylasa, podobno w ciągu czterech dni, w związku z czym nie dziwi mnie fakt, że literacko to coś jest trudne do przełknięcia, chaotyczne, mizerne. Same "fakty autentyczne" traktuję z przymrużeniem oka i dzielę przez pół, jednak zdaję sobie sprawę, że spora część opisywanych polityków nigdy nie dementowała rewelacji Domaros i to też o czymś świadczy. Abstrahując od rzekomych romansów "hrabiny", podkreślić trzeba jedno: prosta, ponoć niezbyt urodziwa dziewka z PGR-u weszła na salony od dosłownie dupy strony i podrobionym dowodem i kradzioną pieczątką z firmy zrobiła niezłe zamieszanie, rozbiła kilka małżeństw, wyłudziła dużo pieniędzy i pozwoliła to jeszcze opisać.
Avatar użytkownika - planka1981
planka1981