Pamiętnik Magdy Kot

Magda Kot - matka bliźniaków (ale samodzielna), dziennikarka ,,Dziennika Tygodnia" (ale raczej w dołku kariery), warszawianka (ale budżet średnio się spina) - poznaje biznesmena i prezesa fundacji dobroczynnej Piotra Szumiaka, ,,pięknego niczym młody Robert Redford". W wirze zdarzeń okazuje się oczywiście, że to łobuz, łgarz i żonobójca, który teraz czyha na jej życie. A to dopiero początek! Bezpruderyjna, inteligentna, zabawna, trochę groteskowa powieść obyczajowo-kryminalna AD 2023.

Informacje dodatkowe o Pamiętnik Magdy Kot:

Pamiętnik Magdy Kot - opinie o książce

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2024-02-01, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Lubicie czytać książki napisane w formie pamiętnika?
Autorki zrobiły to idealnie i sprawiły, że przewracałam kartkę za kartką. Intrygująca fabuła i zwroty akcji sprawiły, że nie nudziłam się ani przez chwilę.

Magdalena Kot pracuje jako dziennikarka w redakcji gazety "Przegląd Tygodnia". Samodzielnie wychowuje dwójkę niesfornych bliźniaków. Magda ledwie ma chwilę, by spotkać się z przyjaciółkami, a co dopiero mówić o facetach. Jednak, kiedy na jej drodze staje przystojny prezes fundacji dobroczynnej "Dar Serca", z którym Magda ma przeprowadzić wywiad jej życie przewraca się do góry nogami. Magda wpada w tarapaty i wplątuje się w aferę kryminalną, dziennikarskie śledztwo oraz romans.
Czy Magda wyplącze się z tarapatów?
Przekonacie się sami czytając "Pamiętnik Magdy Kot". To taka lektura, która zapewniła mi rozrywkę i poprawiła humor. Autorki napisały przezabawną historię, od której nie mogłam oderwać się. Książka napisana jest w formie pamiętnika, a bohaterka inspirowana jest postacią Bridges Jones. Perypetie Magdy Kot to splot komicznych sytuacji plus wątek kryminalny. Dzieje się tutaj sporo więc nie obawiajcie się nudy. Autorki mają lekki styl i przyjemne pióro. Książkę czyta się szybko i z przyjemnością.
To idealna lektura dla kobiet, które szukają lekkiej, przyjemnej i zabawnej lektury.
Bawiłam się znakomicie.

Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - Bookszonki
Bookszonki
Przeczytane:2023-08-31, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Pepsi spontanicznie wzięła udział w sesji 😂

Czyż ta czarnulka nie dopasowała się idealnie do książki?

Ta książka rozbawiła mnie już od pierwszej strony!

⚠️Osoby z kijem w lędźwiach proszę nie sięgać po tę lekturę 😂

Rany jak ja czasami sobie o swoim synu żartowałam w niemalże taki sam sposób, jaki został opisany na pierwszej kartce to się uśmiałam podwójnie 😁

ℙ𝕒𝕞𝕚ę𝕥𝕟𝕚𝕜 𝕄𝕒𝕘𝕕𝕪 𝕂𝕠𝕥 To idealna propozycja dla osób z dużym poczuciem humoru, dystansem oraz takich, które naprawdę potrzebują się wyluzować i sięgnąć po niezobowiązującą lekturę, przy której nie trzeba niczego analizować.

Magda to dziennikarka poczytnego tygodnika, która ma kilkuletnie bliźnięta z... Gejem 🤭 jak do tego doszło? Przeczytacie sami 😁

Jej szef wydaje się być niezłym bufonem a życie miłosne nie istnieje odkąd zaszła w ciążę.

Czy Kota znajdzie w końcu czas dla siebie?

Co, jeśli życie wpędzi ją w niebezpieczeństwo?

Zero stress, just relax - tak można powiedzieć o tej książce.

Intrygująca okładka, do której świetnie pasuje mój kot 😂

Zaskakujące połączenie, gdyż książkę pisały dwie autorki 🔥 i wyszło to, moim skromnym zdaniem, kapitalnie!

Z początku sceptycznie podchodziłam do niej, leżała na półce i czekała na swoją kolej ale jak ją wzięłam, to chyba po godzinie już nie było co czytać 😁

Piszecie pamiętnik? Ja próbowałam kilka razy, ale później twierdziłam, że nie nadaję się do tego. Zdecydowanie bardziej wolę czytać czyjeś pamiętniki napisane w formie bardzo ciekawej i jednocześnie zabawnej książki takiej jak "Pamiętnik Magdy Kot" Karoliny Lewestam i Anny Masłoń, na której recenzję bardzo zapraszam!

Magda Kot jest zabieganą matką dwójki bliźniaków, która pracuje jako dziennikarka poczytnego tygodnika. Nie ma ona czasu na randki i romanse. Pewnego dnia poznaje przystojnego prezesa dobroczynnej fundacji, dla którego traci głowę i w swoim zabieganym życiu znajduje dla niego czas... Do czego doprowadzi ta znajomość? To jeszcze nie koniec atrakcji w jej życiu Magdy, która zostaje wplątana w pewną aferę kryminalną mającą duże znaczenie w jej znajomości z przystojnym prezesem... Czy wszystkim może ona ufać?

W książce narracja prowadzona jest w pierwszej osobie. Narratorem jest Magda, która w zabawny sposób opisuje swoje życie pełne wrażeń. Książka jest napisana w formie pamiętnika, w którym wątki rozdzielone są następującymi po sobie dniami. Jest to lekka powieść, podczas której czytania można się pośmiać i zrelaksować. Jest w niej zawarty ciekawy wątek dziennikarski, wokół którego toczy się akcja. Jest on wzbogacony o romantyczne oraz niebezpieczne scenki. Tak więc w trakcie czytania nie zabrakło pikanterii, a na końcu trzymania w napięciu. Występował też wątek przyjaźni, który bardzo dobrze odzwierciedla zawarty na końcu książki cytat: "Pamiętaj: mężczyźni przychodzą i odchodzą, ale przyjaźń jest na zawsze".

"Pamiętnik Magdy Kot" jest lekką zabawną powieścią, z którą miło spędziłam czas. Opisany w niej wątek dziennikarski potrafi wciągnąć, a także zaskoczyć. Tak więc, jeśli lubicie historie wywołujące na twarzy uśmiech, przy których nie można się nudzić, to ta książka będzie dla Was w sam raz!

Kiedy ja ostatnio czytałam pamiętnik? Nie pamiętam, to musiało być bardzo dawno temu. Dlatego też z wielką przyjemnością przyjęłam propozycję recenzji książki "Pamiętnik Magdy Kot".

Początek - coś na kształt Bridget Jones.

Tytułowa Magdalena jest dziennikarką pracującą w redakcji "Przeglądu Tygodnia", która wychowuje samotnie bliźniaki Antka i Anielkę. Sam fakt posiadania dzieci był dla niej niezwykle ciężki, bo okazało się, że ojciec dzieci chciał spróbować zbliżenia z dziewczyną, żeby upewnić się, że jednak jest gejem...

No i wyszło, jak wyszło.

Magda zajmuje się w gazecie wywiadami z ciekawymi osobami i nagle trafia jej się rozmowa z Adamem Cliffordem, założycielem Fundacji Dar Serca. Oczywiście, mężczyzna ten okazuje się niezwykle przystojny. Magda, po pięciu latach celibatu wchodzi w tą relację w ciemno.

I na tym kończy się zabawna komedia.

Teraz w grę wchodzi zarówno afera korupcyjna, jak i kryminalny wątek z morderstwem w tle.

Gdy dodam, że w to wszystko wpląta się nasza bohaterka, to już chyba nie muszę zachęcać do czytania.

"Pamiętnik Magdy Kot" to książka lekka, przyjemna i zaskakująca. Takiego zwrotu akcji się nie spodziewałam.

To doskonała lektura na wolny weekend, oderwanie się od rzeczywistości, dobrze spędzony czas.

Polecam.

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2023-09-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

Pamiętacie serial Magda M? Jesteście fanami Dziennika Bridget Jones? Jeżeli tak, to koniecznie musicie sięgnąć po ,,Dziennik Magdy Kot" autorstwa niesamowitego duetu - Karoliny Lewestam i Anny Masłoń.

***

Już dawno nie czytałam tak świetnej literatury kobiecej przy której non stop wybuchałabym śmiechem!

,,- Fa... fa.... Fajna fura - powiedział, bo jąkał się od dziecka. - Nie moja. - Wzruszyłam ramionami. - Ale d... dupę żeś przewiozła - zauważył filozoficznie. - Co ja panu powiem, panie Grzawek. - Rozłożyłam bezradnie ręce. - Człowiek ma okazję, to człowiek korzysta".

,,Pamiętnik Magdy Kot" to lekka komedia zahaczająca o romans, a nawet kryminał. Całość utrzymana jest w dość żartobliwym tonie i opowiada o codziennych doświadczeniach, miłości, przyjaźni i macierzyństwie.

Już od pierwszych stron uśmiech nie schodził z moich twarzy i gwarantuję Wam, że po lekturze tej książki zdecydowanie inaczej spojrzycie na wiele spraw, a nawet i swoje życie. Głowna bohaterka to kobieta taka jak każda z nas. Posiada swoje wady, zalety, popełnia błędy i po prostu nie da się jej nie lubić.

Jeżeli potrzebujecie lektury przy której będzie się dobrze bawić i odetchniecie od codzienności to weźcie do ręki ,,Pamiętnik Magdy Kot", nalejcie sobie lampeczkę wina i oddajcie się przyjemności lektury. Zabawa i dobry humor macie gwarantowany!