Pamiętnik znaleziony w szpitalnej szafce. Medyczny serial codzienny

Loża 44 narodziła się w 1972 roku na ówczesnej Akademii Medycznej w Lublinie. Kabaret dorobił się kilkudziesięciu programów scenicznych, telewizyjnych i radiowych, jego aktorzy współpracowali między innymi z kilkoma agencjami artys-

tycznymi w kraju. Do tego złotego okresu Loży trzeba zaliczyć udział w Krakowskich Spotkaniach z Balladą, których Irosław Szymański był współautorem przez ponad dziesięć lat, a które oglądała cała Polska.

***

Każde czasy mają swoich satyrycznych komentatorów i tematy. W naszych też aż się od nich roi. Tylko siadać i pisać. Staram się to robić na stronach ,,Medicusa", którego [...] jestem współzałożycielem i współautorem tytułu. Pisząc do ,,Medicusa" mój serial pod tytułem właśnie ,,Pamiętnik znaleziony w szpitalnej szafce" (powstało blisko trzysta odcinków) - zdaję sobie sprawę, jak bardzo zmieniły się nie tylko czasy, ale i my. Co prawda tematy leżą na ulicy (albo pod szpitalnym łóżkiem) i chyba nie zabraknie ich nigdy, tylko ludzie są jacyś bardziej drażliwi, nie mają dystansu do życia, pewnego luzu i poczucia humoru, więc co tu kryć - włącza się autocenzura, którą chyba najtrudniej oszukać, co stwierdzam nie bez ironii.

Irosław Szymański

(na podstawie "Przedmowy")

Informacje dodatkowe o Pamiętnik znaleziony w szpitalnej szafce. Medyczny serial codzienny:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2021-09-21

Tagi: Proza literacka bóg

Kup książkę Pamiętnik znaleziony w szpitalnej szafce. Medyczny serial codzienny

Pamiętnik znaleziony w szpitalnej szafce. Medyczny serial codzienny - opinie o książce