Pan Samochodzik i Wyspa złoczyńców

Tom 3 cyklu Pan Samochodzik i...

Przygody Pana Samochodzika to od kilkudziesięciu lat obowiązkowa lektura młodych wielbicieli sensacji. Już miliony czytelników doskonale znają dziwaczny samochód i jego właściciela - specjalistę od ratowania skarbów i rozwiązywania zagadek z przeszłości.W pierwszym tomie Pan Samochodzik wyrusza na wyspę pełną pamiątek ponurej przeszłości. Gdzieś tutaj przed wiekami ginęli ludzie, gdzieś tu w czasie wojny ukryto skarby, które Pan Samochodzik ma teraz odszukać. Chętnych do zdobycia skarbu jest jednak więcej, a w niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejni ludzie...Rozpoczyna się wyścig z czasem.

Informacje dodatkowe o Pan Samochodzik i Wyspa złoczyńców:

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 1992-11-30
Kategoria: Przygodowe
Język oryginału: Polski

Kup książkę Pan Samochodzik i Wyspa złoczyńców

Pan Samochodzik i Wyspa złoczyńców - opinie o książce

Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2016-09-14,
Udany powrót do dzieciństwa! Pan Samochodzik odkrywa kolejną zagadkę historyczną i kolejny raz zapobiega kradzieży dzieł sztuki. Wyspa złoczyńców kryje wiele mrocznych tajemnic. Stopniowe budowanie napięcia i piętrzenie niewiadomych. Dobra zabawa dla młodszych i troche starszych,
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-09-27,
Powodem, dla którego tak wielu czytelników, niezależnie od wieku, sięga po przygodowe powieści tego autora jest umiejętność dawkowania napięcia i snucie tajemniczych teorii. Pisarzowi z łatwością przychodzi przykuć uwagę czytelnika. Kto z nas nie czułby się zainteresowany tajemniczą historią związaną z dziełami sztuki i rzeczywistymi miejscami? Przy okazji wspaniałej zabawy z historycznymi zagadkami, wiele się uczymy. Jest to mieszanka wybuchowa i zapewniająca wielki sukces. Uczenie się przez zabawę we współczesnych powieściach zanika. Dlatego też z taką błogością i uwielbieniem sięgamy po powieści o Panu Samochodziku. Osoby, które po raz kolejny trzymają te pozycje w rękach dodatkowo mogą wspominać dawne czasy, kiedy to po raz pierwszy zagłębiali się w przygody pana Tomasza i trzech harcerzy. Nie ocenia się książek po okładce, ale kiedy ma się styczność z najnowszą szatą graficzną, jaką serwuje czytelnikom Siedmioróg, nie sposób pominąć ten temat. Klimatyczne ilustracje, skutecznie przyciągające wzrok czytelników sprawiają, że lektura wyśmienitych powieści Zbigniew Nienackiego staje się dla nas jeszcze większa frajdą. Wyobraźcie sobie, jak te pięknie ozdobione pozycje prezentowałyby się na Waszych półkach. Wygląda to kusząco, czyż nie? Chciałbym Was dzisiaj po raz kolejny zaprosić do lektury "Wyspy Złoczyńców", "Pana Samochodzika i templariuszy" i "Niesamowitego dworu". Warto przypomnieć sobie historię, które kiedyś wzbudzały w nas tyle emocji. Szczególnie w tak zachwycającej oprawie graficznej. Gorąco polecam! Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/
Avatar użytkownika - maddziaa
maddziaa
Przeczytane:2010-03-08,
To jedna z najlepszych książek Nienackiego.Polecam!
Avatar użytkownika - Mephelome
Mephelome
Przeczytane:2021-02-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców" to pierwsza część przygód pana Tomasza. Rozpoczyna się gdy główny bohater dowiaduje się, że odziedziczył pewien samochód, który wizualnie pozostawia wiele do życzenia. Początkowo nawet chce się go pozbyć, lecz po zajrzeniu pod maskę zauważa, że ten 'wehikuł" na o wiele więcej do zaoferowania, niż mogłoby się wydawać. Wyrusza więc ku przygodzie aż do Ciechocinka, gdzie ma poszukiwać ukrytych skarbów. I choć miejscami okazuje się to dużo mroczniejszą wyprawą, niż ta na którą liczył, pan Tomasz wspólnie z nowymi znajomymi odkrywa kilka tajemnic tego regionu.

Zbigniew Nienacki stworzył postać detektywa, który sprawia wrażenie, jakby dokładnie wiedział co robić. Dodatkowo zna się na ludziach i wie, kiedy rozsądnie będzie im zaufać, a kiedy lepiej milczeć. W stylu tej opowieści czuć klimat dawnych lat. W pewien sposób wydaje mi się charakterystyczne dla tego okresu czasu to, jak bohaterowie zwracają się do siebie nawzajem. To jednak dodaje tylko uroku. Jest to przyjemna opowieść przygodowa - nie tylko dla dzieci, lecz także starszy czytelnik może odnaleźć tu rozrywkę i z zaciekawieniem śledzić przygody Tomasza.

Avatar użytkownika - edytka222
edytka222
Przeczytane:2020-10-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

Pierwsza przygoda Pana Samochodzika. Harcerze, archeolodzy, dziwny wehikuł, kości w studni, dziwne zdarzenia... Wciąga i trzyma w napięciu.

Avatar użytkownika - Odbytnica
Odbytnica
Przeczytane:2019-10-24, Ocena: 5, Przeczytałem,

Chcielibyście odziedziczyć garaż, a w nim samochód amfibię? W tej książce właśnie to dostaniecie. A potem Pan Samochodzik - tak właśnie nazywa się nasz bohater - poszuka powojennych zbiorów. Okazuje się jednak, że ktoś już je znalazł i próbuje sprzedać.

Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2019-03-29, Ocena: 4, Przeczytałam,

W przypadku serii o panu Samochodziku niemal za każdym razem można napisać to samo. Interesująca, choć nieprzesadnie skomplikowana historia. Drażnić mogą tendencje do dydaktyzowania, główny bohater też czasem bywa irytujący.

Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2018-08-10, Ocena: 6, Przeczytałem,

Super książka o Tomaszu Włóczędze który szuka ukrytych skarbów Dnina. Polecam.

Pan Samochodzik i skarb Atanaryka
Zbigniew Nienacki0
Okładka ksiązki - Pan Samochodzik i skarb Atanaryka

Seria książek opisująca przygody Tomasza - historyka sztuki, tropiciela przemytników i złodziei skarbów narodowych. Nazwano go Panem Samochodzikiem...

Podniesienie
Zbigniew Nienacki0
Okładka ksiązki - Podniesienie

Akcja rozgrywa się na wsi w ciągu trzech dni 1945 roku w okresie przeprowadzania reformy rolnej. Zjawisko zaskoczenia nagłą zmianą sposobu władania ziemią...

Forget Me Not
Julie Soto