Pan Samochodzik i zagadki Fromborka

Tom 6 cyklu Przygody Pana Samochodzika

Tym razem Pan Samochodzik podąża tropem bezcennych starych monet, które niespodziewanie pojawiają się na rynku antyków. Najprawdopodobniej ma to związek z odkrytym we Fromborku tajnym planem pułkownika Koeniga odpowiedzialnego za rabunek polskich dzieł sztuki w czasie II wojny światowej. Rywalem Pana Samochodzika jest jego kolega z czasów studenckich Waldemar Batura. Kto pierwszy odnajdzie skarby ukryte w 1945 roku?

Książka składa się z 18 trzymających w napięciu rozdziałów. Atutem tego wydania jest spójna szata graficzna autorstwa bardzo lubianej przez dzieci ilustratorki Katarzyny Kołodziej. Na szczególną uwagę zasługują kolorowe, utrzymane w nowoczesnym stylu wyklejki, które stanowią zarówno wyjaśnienie, jak i dopełnienie treści książki, harmonijnie komponując się z okładką.

Na końcu każdej książki z serii Pan Samochodzik zamieszczona jest reklama całej serii. Atutem jest to, że jest to już 6 pozycja w tej ładnej serii.

Informacje dodatkowe o Pan Samochodzik i zagadki Fromborka:

Pan Samochodzik i zagadki Fromborka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mlodociani
Mlodociani
Przeczytane:2017-08-11,
Czy zatem zachęcam do przeczytania? I tak, i nie. Opinii jest tak wiele, jak wielu jest czytelników: jedną część osób „polski Sherlock Holmes”, jak mówią niektórzy o Panu Samochodziku, może zainteresować, a druga książkę odrzuci już na początku lektury. Niestety zaliczam się do drugiej grupy i powieść ta mi się nie spodobała. Więcej: https://mlodociani-recenzenci.blogspot.com/2017/05/przygoda-we-fromborku.html#more
Avatar użytkownika - ManicPixieDreamG
ManicPixieDreamG
Przeczytane:2014-07-18, Ocena: 1, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014, Mam,
Jestem rozczarowana tą pozycją. Sięgnęłam po nią kierowana tym co zwykle: chęcią zapoznania się z nową detektywistyczną historyczną zagadką, zwłaszcza że akurat przeczytałam coś o podobnej tematyce i mi się to zazębiało. Mam w domu kilka książek o PS, ale kiedy przeglądałam je okazało się że wszystkie mogę przepowiadać z pamięci- pomijając tą jedną. Oczywiście, i ZF kiedyś przeczytałam, ale było to dość dawno i nie pamiętałam już treści. A gdy przy wertowaniu napatoczyła mi się postać Caligostra, uznałam że to jest dobry pomysł. Tymczasem, mamy tu do czynienia z bardzo słabo zawiązaną fabułą, akcja jest schematyczna, bohaterowie przewidywalni, a Tomasz postawiony na piedestale. Wszystko wydaje się z góry ustawione; książka mnie raczej zmęczyła i aż się boję zweryfikować fakt, iż pozostałe części przygód Pana Samochodzika pozostawiły po sobie dotychczas tak dobre wrażenie wywarte na mnie wcześniej. Tej daję dopuszczający.
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:1986-12-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 2012 i wcześniej,
Historyk sztuki Tomasz czyli Pan Samochodzik zajmował dużą część mojego młodzieńczego życia na kartach całej serii Zbigniewa Nienackiego. Zatem, jak się okazuje, nie są to książki jedynie dla chłopców, pomimo tego, iż współpracuje on często z grupą harcerzy, w której dziewczyny nie występują, niestety. W książce "Pan Samochodzik i zagadki Fromborka" rozwiązuje on tajemnicę starych monet. Lekturę ten pamiętam przez pryzmat tajemniczości i niesamowitości. Jest to rewelacyjna pozycja przygodowa dla młodzieży. Pomaga zainteresować się dziejami, muzealnymi przedmiotami i ich wartością historyczną. Polecam "Pana Samochodzika" młodszemu pokoleniu.
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2019-08-17, Ocena: 4, Przeczytałem,

Bardzo fajna część, nie schodzącej poniżej bardzo dobrego poziomu serii. Tym razem samochód nie odgrywał tak znaczącej roli, jak w poprzednich częściach, a więcej było przygody i detektywistycznych zagadek. Fajni bohaterowie, fajna opowieść, spora dawka historii. Swoją drogą w 1973 roku we Fromborku mieszkało około 2000 osób, po 46 latach niewiele się w tej kwestii zmieniło... Polecam.

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2015-12-08, Ocena: 5, Przeczytałam, podstawówka, gimnazjum, do kupienia,
Avatar użytkownika - Woda_truskawkowa
Woda_truskawkowa
Przeczytane:2014-12-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Laseczka i tajemnica
Zbigniew Nienacki0
Okładka ksiązki - Laseczka i tajemnica

Powieść kryminalna, której akcję zapoczątkowuje dokonany przez dziennikarza Henryka przypadkowy zakup oryginalnej laseczki palisandrowej w Desie. Ukryty...

Raz w roku w Skiroławkach
Zbigniew Nienacki0
Okładka ksiązki - Raz w roku w Skiroławkach

Dwutomowa powieść o wsi na Mazurach, w której przeplatają się wątki obyczajowe, kryminalne, psychologiczne, autobiograficzne i z obszaru integracji po...