Pani władza

Klara trafia do firmy z branży finansowej, której prezesem jest Jan. On szuka asystentki, a ona widzi w tym szansę na zdobycie doświadczenia, może awans. I choć szef od pierwszej rozmowy deklaruje, że będzie oczekiwał od asystentki pełnego zaangażowania, całkowitej dyspozycyjności - nic nie budzi jej podejrzeń. Natomiast sam Jan zdaje się wywoływać w niej całkiem ekscytujące uczucia: ciekawości, podziwu, fascynacji. Fascynacja kobiety szefem otwiera furtkę do romansu. Jednak Jan ma specyficzne upodobania - podnieca go bondage. Czy dziewczyna będzie skłonna podjąć się nowej erotycznej przygody? I jak to wpłynie na jej pozycję w firmie?

Wejdź do świata pachnącego skórą, pełnego atłasowych lin, lateksu i koronek...

Informacje dodatkowe o Pani władza:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-03-11

Tagi: Romans erotyczny

Kup książkę Pani władza

Pani władza - opinie o książce

Avatar użytkownika - judytaszostak
judytaszostak
Przeczytane:2020-09-20,
Klara Szczepańska przyjechała z mazurskiej wsi studiować do Warszawy. Rodzina w niej pokłada nadzieję, na lepszą przyszłość również dla jej sióstr. Kiedy więc zostaje skreślona z listy studentów, musi przenieść się na studia płatne. Co oznacza,że pilnie potrzebuje pracy. Pomaga jej przyjaciółka Aneta umawiając na rozmowę kwalifikacyjną na posadę asystentki w firmie z branży finansowej. Jej szef Jan Korn nie ukrywa, że poszukuje nie tyle asystentki w firmie ale do spełniania swoich fantazji seksualnych. Korn ma specyficzne hobby... Czerpie przyjemność stosując shibari -starojapońską sztukę wiązania liny, ozdabiania nią ciała partnerki. "Shibari jest seksem. To erotyka w czystej postaci [...]. Dla mnie ważniejsze jest podniecenie,oczekiwanie na rozkosz..." Klara sybko przekonuje się , że i jej sprawia to przyjemność , z czasem uzależnia się od Korna, sama chce zainicjować spotkania. "Korn rozbudził w niej wielkie ambicje, fantazje, pożądanie,pragnienie seksualne [...]. " Z czasem wspina się po szczeblach kariery także w firmie , władza uderza do głowy , chce jeszcze więcej , chce być na szczycie za wszelką cenę. "W życiu nie dostaje się wielu szans. Te nieliczne trzeba wykorzystać..." Ta przemiana głównej bohaterki mnie przeraża , stała się bezwzględna , zimna, wszyscy schodzą jej z drogi , traci nawet przyjaciółkę. A co z dyrektorem Kornem? Czy wraz z przecięciem więzów lin , uwolnią się od siebie? Czy relacja ich łącząca,opiera się wyłącznie na wiązaniu, czy z czasem dochodzą uczucia? Przekonajcie się. Przyznam, że zaintrygowała mnie tematyka tej książki, dotąd nie wiedziałam nic o krępowaniu jako sztuce, tego w erotykach jeszcze nie było. Bałam się że opisy wiązania będą skomplikowane i nudne ,ale szybko przekonałam się że jestem w błędzie. Wszystko jest zobrazowane tak by czytelnik zrozumiał i nie zanudził się.Zaskoczyło mnie w tej powieści też to że dużo miejsca zajmują tu biurowe sprawy, nie jest to książka skupiona wyłącznie na sferze erotycznej. A zakończenie pozostawia niedosyt i nadzieję na drugi tom...
Avatar użytkownika - ilona001
ilona001
Przeczytane:2020-05-10,

Scenariusz dość pospolity: młoda, niedoświadczona i naiwna Klara otrzymuje posadę asystentki "na wyłączność" u dość ekscentrycznego i wymagającego pracodawcy. Nieudany epizod ze studiami i smak porażki sprawiają, że bohaterka podejmuje udana próbę wyjścia z twarzą z dość trudnej sytuacji. Pomimo, iż nie posiada wymaganych kwalifikacji, do tej pracy konieczne jest wyłączne oddanie do dyspozycji swojego przełożonego, w zamian za gratyfikacje finansowe. To nic innego jak opowieść o młodocianej prostytutce, o przeobrażeniu z niewinnej, naiwnej studentki w pewną siebie i żądną władzy kobietę. Z czasem zaobserwujemy jak dokona się całkowita metamorfoza i Klara przestanie odgrywać rolę tej uległej strony. Cała historia, a w szczególności przeistoczenie głównej bohaterki w żądną władzy kobietę jest nie do końca udanym zabiegiem, niezbyt przemyślanym. Owa przemiana dokonuje się niemalże w ekspresowym tempie, co traci na realności. Na plus zaliczyć należy pikantne opisy scen łóżkowych, które są zdecydowana okrasą dla całej historii.

Avatar użytkownika - NaWidelcu
NaWidelcu
Przeczytane:2020-05-03,

Gdybym nie doczytała tej książki do końca, moja recenzja byłaby w całości negatywna. Powiem więcej, dość długo miałam ochotę darować sobie dalsze czytanie. Dopiero zakończenie sprawiło, że spojrzałam na całość w zupełnie inny sposób, a nawet… zaczęłam myśleć „kiedy kontynuacja”?

Klara jest młodą, niedoświadczoną i dość nawiną dziewczyną. Właśnie została wylana ze studiów dziennych, a na zaoczne zwyczajnie nie ma pieniędzy. Nie zamierza jednak wrócić „na tarczy” i przyznać się w domu rodzinnym do porażki. Nie ma wyjścia, musi szukać pracy i to za wszelką cenę. Mimo wstępnych oporów szybko przyjmuje ofertę na asystentkę pewnego ekscentrycznego dyrektora i już od pierwszego dnia, więc, że nie będzie to normalna praca. Zwierzchnik wymaga od niej dosłownie pełnego oddania, a żeby było ciekawiej, jego pasją jest związywanie swoich kochanek. Czy Klara odnajdzie siłę w świecie męskiej dominacji? Czy będzie potulną owieczką?

Powieść już od samego początku „pachnie” schematem, ot kolejna dziewuszka, która trafia do wielkiej, złej korporacji, a następnie wdaje się w romans z szefem. W czasach, kiedy z jednej strony wycina się niewygodny wątek w Mulan, a z drugiej promuje „365 dni”, jest to co najmniej groteskowe. Delikatnym plusem ten wątku jest wycięcie z całości klasycznego kiczu. W większości tytułów tego rodzaju najpierw panna udaje, że się opiera, potem on zdobywa jej serce i to naprawdę nie jest żaden mobbing, tylko dzika miłość i namiętność. Tym razem wszystko jest bardziej życiowe, dosadne i trochę niesmaczne. Dziewczyna od początku zgadza się na układ, który nie da się określić inaczej, niż prostytucja. Pozwala robić ze swoim ciałem wszystko, a w zamian otrzymuje pieniądze i luksusy. Ogólnie jej postać nie wzbudziła we mnie większej sympatii. Po tym, jak bez większych oporów oddaje się obcemu facetowi (dobra, ja wiem, można tak, jest pełnoletnia, ale nadal jest to co najmniej wątpliwe)… nagle zaczyna się czuć lepsza od innych. Parę chwil w apartamencie dosłownie przewraca jej w głowie. Sprawia wrażenie w pełny dumnej z siebie, dobrze zarabiającej utrzymanki.

Wszystko to wzbudziło we mnie całe morze sprzecznych emocji. Przede wszystkim pewne zniesmaczenie, bo promowanie takich postaw może mieć szkodliwy wpływ na młodsze czytelniczki. Tak, zdecydowanie nie rekomenduje tego tytułu przed 30! Z drugiej jednak zachowanie Klary nie jest jakoś szczególnie nieżyciowe, takie sytuacje z pewnością mają miejsce.

Avatar użytkownika - iwonanocon
iwonanocon
Przeczytane:2020-04-21,

Po każdej decyzji, w której podejmuje się przeczytania erotyka łapię się za głowę i pytam siebie na co mi to. Po przeczytaniu tego typu literatury nie stać mnie już na żaden komentarz, bo w 95% żałuję, że zmarnowałam czas poświęcając go danej fabule. Jak skończyła się przygoda z tą książką?
Klara główna bohaterka książki zostaje zatrudniona w jednej z firm jako asystentka. Jej szefem zostaje Jan Korn, pewny siebie mężczyzna, który zawsze dostaje to czego chce. Tym razem jego celem jest nowa pracownica a dokładne jej zakres obowiązków wykraczający poza standardowe wytyczne. Wspólne spotkania obojga poza pracą dostarczają parze ekscytujących wrażeń.
Hmm zastanawiałam się od czego by tu zacząć. Znając mnie powinniście się spodziewać ostrych słów ganiących tę lekturę. Zaskoczę siebie i was stwierdzając, że nie było aż tak źle. Podoba mi się okładka. W końcu obyło się bez gołej klaty 👏. Jak na erotyk jestem zaskoczona wyważeniem emocji. Wiadomo z czym będziemy mieli do czynienia, ale z drugiej strony nie jest to aż tak oczywiste. Kolejnym aspektem jest fabuła. Gratuluję autorce odwagi. Od razu na starcie postawiła sprawę jasno - macie kobiety do czynienia z prawdziwym erotykiem. Obyło się bez kontrowersyjnych scen, ,,zakrywania" seksualnych zbliżeń niepotrzebnymi wstawkami. Nie nie spodziewałam się, że to poczuję i napiszę, ale w kilku momentach podnieciłam się. I oto k***a chodzi w erotykach co nie?! No.
Muszę przyznać, że bałam się trochę pójścia w stronę Grey'a tzn. stłamszenia kobiety przez faceta. A tu proszę. Kobieta również potrafiła pokazać siłę. Yeah. Szkoda tylko, że końcówka trochę siadła. Bo mam wrażenie, że Klara się nieco pogubiła, pociągając mnie za sobą. Dobra, już nie będę smęcić. Ode mnie 7/10. Ocena wysoka, a nawet bardzo wysoka. Oceniła Iwona - ta która nie lubi tego typu literatury.

Klara traci swoją jedyną możliwość dobrego startu w przyszłość – nie zalicza roku na studiach, a jedyna możliwość jaka jej pozostaje to przeniesie na studia zaoczne, jednak dziewczyna wie, że nie ma finansowych możliwości aby pokryć narastające wydatki. Na pomoc przychodzi jej przyjaciółka, która wkręca ją na rozmowę kwalifikacyjną do firmy, w której pracuje.

Dziewczyna wykorzystuje daną jej szansę najlepiej, jak tylko potrafi. Zdaje sobie sprawę z tego, że jako asystentka dyrektora zapewne drogę do utrzymania się w firmie będzie musiała sobie zapewnić przez łóżko przełożonego, ale jej desperacja sprawia, że jest gotowa na wszystko. Nie wie tylko, jak bardzo ta sytuacja wpłynie na jej życie i jak bardzo zmieni się ona sama.

***

Książka ma tą przewagę nad pozostałymi z tego gatunku, że tym razem kobieta nie jest jedynie bierną wykonawczynią męskich rozkazów. Klara ma swoje zdanie i twardo się go trzyma, co wpływa na ogromne zmiany, jakie zachodzą w jej życiu. W głównej bohaterce podoba mi się jej gotowość do podejmowania trudnych decyzji i wyzwań, aby sprostać oczekiwaniom bliskich i swoim własnym. Dziewczyna nie waha się przed niczym, aby zyskać to, na czym jej zależy i nie pozwala sobą pomiatać. Dodatkowo ma plan na życie i sukcesywnie go realizuje.

Prawie do końca jestem zachwycona postawą Klary, jednak w pewnym momencie pokazuje się, że i ona nie pozostaje bierna na wpływy zdecydowanego mężczyzny, a to już tak bardzo mi się nie podoba. Chociaż i tak śmiało mogę uznać, że pod względem samowystarczalności głównej bohaterki i jej zależności od mężczyzn zdecydowanie wypada lepiej na tle bohaterek podobnych tematycznie historii.

Interesujący jest sposób, w jaki autorka zawarła erotyczne wątki w książce. Nie jest to typowa książka, w której mężczyzna rządzi kobietą w łóżku, ale fascynujący sposób budowania seksualnego napięcia pomiędzy bohaterami. Książka pobudza wyobraźnię czytelnika, jednak nie pozostawia zbyt wiele niedopowiedzeń, ponieważ wszystko zapinane jest czarno na białym. Nie żałuję czasu spędzonego z Klarą i jej pożądaniem, ponieważ podobała mi się jej osobowość i większość wątków zawartych w książce wypada na plus.

"Pani Władza" to historia młodej Klary, która postanawia poświęcić swoje ciało dla robienia kariery i ratowania honoru, aby nie wracać do rodzinnej miejscowości.
Klara wyjechała do Warszawy, gdzie miała studiować, jednak gdy przestała sobie radzić postanowiła przenieść się na płatne studia i sama utrzymać.
Przy pomocy koleżanki, z którą dzieliła mieszkanie udaje się jej znaleźć dobrze płatną pracę, ale by móc dobrze zarobić musiała zdecydować się sprzedawać swoje ciało.
Lekka, przesycona erotyzmem historia, która jednak mnie nie porwała.
Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy

"Pani władza", to historia która opowiada o młodej dziewczynie imieniem Klara, przed którą życie stoi otworem. To skromna i zwyczajna dziewczyna, która z małej miejscowości wyjechała na studia. Gdy okazuje się, że sobie na nich nie radzi i musi zarobić, by przenieść się na studia zaoczne postanawia poszukać pracy, by sama dała radę się utrzymać i nie musiała z podkulonym ogonem wracać do rodzinnego domu, gdzie wszyscy na nią liczyli. Rodzina spodziewała się, że wyjazd Klary do stolicy pozwoli jej licznemu rodzeństwu na wyjazd i zapewni godne warunki do nauki i przyszłego życia.
Pracę pomogła jej znaleźć współlokatorka Anita, która otwarcie informuje przyjaciółkę, że szef poszukujący asystentki ma wobec niej również seksualne oczekiwania. Niemniej jednak pomimo tych informacji Klara decyduje się iść na  rozmowę o pracę. Ku jej zaskoczeniu udaje się jej zdobyć tą pracę, głównie dzięki jej znajomości sztuki i rozmowy na ten temat z przyszłym szefem.
Klara otrzymuje pierwszego dnia umowę, która zawiera zdecydowanie szokującą dla niej kwotę, ale zawiera również klauzulę o konieczności bycia dyspozycyjną. Już pierwsza wizyta w mieszkaniu jej szefa otwiera przed nią oczy i pokazuje, czego tak naprawdę musi spodziewać się w swojej pracy.
Jej głównym zadaniem jest pozyskanie rosyjskiego potentata naftowego, z którym zadaniem radzi sobie idealnie. Choć wiąże się to ze sprzedawaniem swego ciała i spełnianiem zachcianek seksualnych  mężczyzn, którzy w zasadzie są dla niej obcymi ludźmi.
Niemniej jednak z czasem Klara zaczyna coraz bardziej uzależniać się od swego szefa Jana, który często zaprasza ją do swego mieszkania i za każdym razem te wizyty kończą się spełnianiem seksualnych zachcianek. Aczkolwiek Klara nigdy nie protestuje, a wręcz przeciwnie, ten świat zaczyna jej się coraz bardziej podobać.
Sprzedaje swoje ciało dla pieniędzy robiąc zaskakująco szybką karierę i zarabiając coraz większe pieniądze. Kariera zawodowa zrobiona w błyskawicznym tempie, ale przy tym Klara traci swoją niewinność i godność. Czy aby na pewno zawodowa kariera była warta tylu poświęceń...
Książkę czyta się lekko, niemniej jednak jest to erotyk, który pokazuje jak szybko zrobić karierę sprzedając swoje ciało. Dla mnie książka zbyt otwarcie przedstawia zachowania Klary i obrazuje łatwość jej sprzedaży swego ciała i godności.
Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Czy da się w niedługim czasie przekształcić siebie z szarej myszki w pewną siebie kobietę? Pewnie tak, ale czy jest to dobra zmiana?
Klara z powodu złych wyników z egzaminów zostaje wyrzucona że studiów, oczywiście może podjąć studia zaoczne ale to sporo kosztuje, dziewczyna jest pewna jednego, nie wróci do swojej miejscowości z podkulonym ogonem. Chcąc wesprzeć finansowo rodziców i potem pomóc wybić się młodszym siostrom, postanawia iść na rozmowę o pracę którą załatwiła jej współlokatorka Aneta. Dziewczyna dostaje tę pracę ale już niedługo okazuje się że będzie musiała być na każde wezwanie szefa, nawet to w nocy i robić to co on jej każe.
Opis oraz okładka wskazują na to że będzie to mocny erotyk, ale pod tym wszystkim skrywa się coś więcej co wzbudza w czytelniku różne skrajne emocje, także trzeba nastawić się na wiele dziwnych scen które raczej dla wielu nie są codziennością.
Klara to zwyczajna dziewczyna która wyrwała się na studia i wreszcie mieszka z dala od rodziców, niestety spoczywa na niej duża odpowiedzialność bo jest przykładem dla swoich sióstr. Kiedy tylko zaczyna pracę bardzo szybko zmienia się z wiejskiej dziewczyny w pewną siebie kobietę, niestety nieco zagubiona i przez to nieumiejącą odpowiednio pokierować swoim życiem. Pomimo tego że zyskała dużo, straciła jeszcze więcej, ale niestety taka jest cena jaką przyszło jej zapłacić za chwilę szczęścia.
Bardzo ciekawą postacią jest tutaj szef Klary, Korn, na początku wydaje się być dziwakiem ale potem okazuje się że z wyrachowaniem przygotował dziewczynę tak żeby osiągnąć zamierzony cel, niestety w tym wszystkim poniósł klęskę, przy czym wydaje mi się że w jakiś sposób chciał Klarę chronić i przygotować ją do tego co ją będzie czekać w dalszej pracy, wydaje mi się też że on cały czas kontrolował sytuację i nic go tak na prawdę nie zaskoczyło.
Książkę czyta się szybko i nie ma co zrażać się okładką, to my sami możemy zdecydować się czy przy czytaniu skupimy się na scenach łóżkowych czy na wątku psychologicznym.

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2020-03-08, Ocena: 4, Przeczytałem,

„To jest układ. On z niego czerpie i ja mam swoje korzyści”.

Shibari to sztuka erotycznego wiązania, która wywodzi się z Japonii. Podkreśla brak przemocy, ukierunkowana jest na wywoływanie emocji, zmysłowych doznań, wrażeń estetycznych i czerpania przyjemności.

Klara jest inteligentną, ciekawą życia dziewczyną. Studiuje psychologię, właśnie ponownie zawaliła egzamin, w wyniku, czego bezpowrotnie straciła szansę na bezpłatne studia. Załamana próbuje znaleźć pracę. Przez przypadek dowiaduje się, że Jan Korn prezes korporacji Negotium Consulting poszukuje asystentki. Wymagania szefa są zupełnie inne niż początkowo jej się wydawało.Zaczyna się gra, od której nie będzie już odwrotu.

Powieść zaskakuje swoją oryginalnością i otwartością. Akcja toczy się swoim rytmem wywołuje szybsze bicie serca i bardzo zaskakuje. Sam pomysł na fabułę nieszablonowy i osobliwy. Powiało świeżością, czymś nowym i niespotykanym, a przy tym pokręconym i wyrafinowanym.

Męski świat pełen wymagań i żądań. Ból, który miesza się z przyjemnością. Nieustająca walka z samym sobą, ze swoimi słabościami i pragnieniami. Manipulacja i tajemnice. Zaufanie, całkowite zawierzenie drugiej osobie. Odkrywanie samego siebie, swoich pragnień. Przyjemność, jaką można czerpać z doznań, które na początku wywoływały przerażenie, wstyd i niechęć. Przełamywanie barier, wiara we własne siły. Odwaga i ogromna ochota na więcej. W Klarze zachodzi stopniowa przemiana, czy aby na pewno na lepsze? Nieustannie zmaga się z niepokojem, strachem. Targają nią wewnętrzne i bardzo sprzeczne wątpliwości. Z nieśmiałej i zakompleksionej dziewczyny, staje się pewną siebie i swojej wartości kobietą. Staje się kobietą sukcesu, która nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel. Wydaje się, że uczeń przerósł mistrza.

Opowieść wywołała we mnie bardzo sprzeczne emocje. Przyciągała i odpychała jednocześnie. Przeczytałam ją z dużym zainteresowaniem i przyjemnością. Podobało mi się. Miałam wrażenie, że emocje w całej historii były na zimno wyważone. Jestem ciekawa, czym jeszcze autorka mnie zaskoczy. Polecam, chociaż wiem, że nie każdemu się spodoba :)

Avatar użytkownika - zamknietawksiazk
zamknietawksiazk
Przeczytane:2020-03-15,

Klara, dzięki pomocy swojej współlokatorki, dostaje się na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko asystentki Jana Korna, prezesa dużej firmy. Dziewczyna potrzebuje tej pracy, nie zdała egzaminu i została skreślona z listy studentów, a nie chce wracać do rodzinnej miejscowości i przyznać się do porażki. Dzięki znajomości sztuki przyciąga uwagę Jana i zostaje zatrudniona. Podczas drugiej, uzupełniającej rozmowy kwalifikacyjnej, zostaje poinformowana o specyficznych, seksualnych wymaganiach swojego nowego szefa.

Niestety „Pani Władza” okazała się jedną z gorszych książek, jakie w ostatnim czasie czytałam. Kompletnie nie trafiła w mój gust. Główna bohaterka była niesamowicie irytująca. Wystarczyła jedna krótka wizyta w luksusowym apartamencie, żeby Klara poczuła się lepsza od innych. Szybko zapomniała, że jeszcze niedawno sama prowadziła życie, które nagle stało się dla niej nudne, kiczowate i tandetne. Według mnie prawie wszyscy bohaterowie byli kiepsko wykreowani. Nawet Korn nie miał w sobie nic specjalnego, brakowało mu autorytetu, charyzmy. Zupełnie nie czułam klimatu tego erotyku, miałam wrażenie, że wszystko było monotonne i mechaniczne, a niektóre wydarzenia wydawały mi się całkowicie nierealne.

Sam styl pisania autorki jest bardzo przyjemny, książkę czyta się szybko, co w tym przypadku jest dużym plusem. Pomysł na tę historię bardzo mi się spodobał, niestety z każdą kolejną stroną coraz bardziej przekonywałam się o tym, że nie jest to książka dla mnie. Zakończenie sugeruje, że będzie kontynuacja tej historii, jednak ja po nią na pewno nie sięgnę.

Avatar użytkownika - pola84
pola84
Przeczytane:2020-03-01,

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA
Premiera 11.03.2020

Wiem, że erotyki nie cieszą się chyba zbytnią popularnością. Czasami czytam na ich temat niewybredne komentarze. Myślę też, że dużo osób nie przyznaje się do ich czytania. Uważam, że zupełnie nie potrzebie. Nie każdy lubi poważniejszą literaturę i wybiera tylko lekkie rzeczy. Ja również lubię chwycić za dobry erotyk i po prostu się zresetować. A Wy?
Gdy dostałam książkę "Pani Władza" Ady Nowak byłam mocno zaintrygowana, zwłaszcza akcesoriami do niej dołączonymi. Nie jest to długa książka, więc wzięłam się za nią praktycznie od razu.
Klara stara się utrzymać na studiach w Warszawie, by zapewnić jakąś przyszłość sobie oraz rodzinie. Niestety nie idzie jej to wszystko za dobrze. Jest zmuszona przejść na studia zaoczne, jednak nie ma na to pieniędzy. Po namowie swojej współlokatorki zgłasza się na rozmowę o pracę na stanowisko asystentki prezesa w pewniej wielkiej firmie. Jest przekonana, że posady nie dostanie jednak szef poszukiwał kogoś nie tylko do pracy w jego biurze.
Powiedzmy, że tak to się niewinnie zaczyna, jednak za chwilę robi się pikantnie. Mamy tutaj do czynienia z shibari czyli sztuką wiązania by osiągnąć rozkosz. Przyznam, że akurat to mnie zainteresowało i jest inne niż wszystko co do tej pory czytałam i pomysł bardzo mi się spodobał. Nie było bzykania co drugą stronę. Historia w książce jest napisana subtelnie, z klasą. Postać samej Klary ewoluuje. Staje się pewną siebie kobietą, która wie czego chce i czego oczekuje. Oczywiście sama historia jest kompletnie nierzeczywista, ale opcja, że przez seks i łóżko można zdobyć władzę wiemy z życia, że takie rzeczy się dzieją. Nie jest to literatura wysokich lotów, ale uważam, że książka ta w milionie innych podobnych ma klasę. Styl autorki też jest przystępny. Na wieczór z książką, by się zrelaksować jak najbardziej polecam.
Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu @lipstickbooks ❤️

Klara jest młodą studentką, jednak trochę podwinęła jej się noga i musi jak najszybciej znaleźć pracę. Oglądając ogłoszenia zdaje sobie sprawę, że nie do wielu rzeczy się nadaje, jednak za namową współlokatorki postanawia aplikować na stanowisko asystentki prezesa w firmie z branży finansowej. Ku jej zaskoczeniu okazuje się, że otrzymała tę pracę. Jan, jej szef wymaga od niej zaangażowania i całkowitej dyspozycyjności, nic nie podejrzewa, a wręcz przeciwnie jej podwładny budzi w niej ciekawość i fascynację. Jan ma jednak bardzo specyficzne hobby. Jest coś co go bardzo podnieca i właśnie do tego potrzebuje Klary.   Czy Klara poradzi sobie na stanowisku asystentki? Czym tak bardzo podnieca się jej szef? Czy mężczyzna zarazi główną bohaterkę swoją pasją?   Ta książka należy do jednej z tych, które trochę musiały poczekać aż po nią sięgnę. Prawie cztery lata tak stała na moim regale i na mnie zerkała, i czekała czy to już ten moment. Co mnie skłoniło, że w końcu się za nią zabrałam, szczerze nie mam pojęcia, zwyczajnie wpadła w moje ręce przy wyborze .   Bardzo podobał mi się pomysł na fabułę, wszystko jest dobrze dopasowane w czasie, a prosty język jakim jest napisana sprawia, że książkę czyta się naprawdę bardzo szybko.   Mamy dwie główne postacie. Jan, który jest władczym i wymagającym szefem, oczekuje od swojej asystentki ogromnej dyspozycyjności i uległości. Nie toleruje sprzeciwiania się temu czego żąda. Krótko mówiąc ma być tak jak on chce. Jest również postać żeńska, czyli Klara, która w magiczny sposób musi zdobyć pieniądze na życie. Jest ona skromną i niewierzącą w swoje umiejętności młodą kobietą, jednak postanawia zaryzykować i stara się o stanowisko asystentki. Ta praca jednak ją zmienia, a może bardziej szef Jan. Staje się pewną siebie kobietą.   I tu dochodzimy do momentu w którym mam mieszane uczucia. To, że kobieta staje się pewniejsza siebie i wie czego chce jest super zmianą, jednak w pewnym momencie odnoszę wrażenie, że ta przemiana jest ze skrajności w skrajność. Wcześniej Klara spędzała czas z przyjaciółką współlokatorką, teraz niemal się nie widują.   Dodatkowo wątek jej przyjaciółki jest jak dla mnie niewyjaśniony. Albo mi gdzieś umknęło albo zwyczajnie nie wiadomo co się z nią stało.   Niestety ale bardzo dużo rzeczy w tej książce było dla mnie niepojętych. Bo by zmienić się aż tak bardzo potrzeba czasu, a główna bohaterka dokonuje tego prawie w przeciągu kilku dni, jak nie dnia.   Oczywiście książka jest erotykiem i głównym tematem jest sztuka wiązania seksualnego partnera bądź partnerki. Dodatkowo zdobywanie awansu poniekąd poprzez łóżko.   Oczekiwałam czegoś lepszego od tej historii, jednak czyta się szybko więc nie zmarnowałam zbyt dużo czasu na nią.

Beznadzieja... książka bez polotu, bez ładu i składu... jedyne, co można uznać za fabułę to to, że glówna bohaterka z szarej myszki, która nie ma za co się utrzymać, przez łóżko zyskuje pewność siebie, stanowisko i kasę.

Kompletna strata czasu.

Książka inna, dziwna, lecz ciekawa.
Dwójka bohaterów. Jeden tajemniczy, małomówny lecz bezwzględny, druga przechodzi przemianę staje się pewna siebie i arogancka. Połączyła ich praca i coś więcej.
Klara zostaje asystentką Jan, który ma dość specyficzne wymagania.
Jan jest małomówny, tajemniczy lecz bezlitosny. Chce mieć osobą, która spełni jego fantazję.
Wiele się między nimi wydarzy, lecz o tym przeczytajcie sami ;)
Książka ciekawa i intrygująca, ale nie dla każdego. jest to historia, którą się kocha albo nienawidzi. Mnie ona zaintrygowała i czekam na część kolejną.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2020-02-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

Klara trafia do firmy z branży finansowej, której prezesem jest Jan. On szuka asystentki, a ona widzi w tym szansę na zdobycie doświadczenia, może awans. I choć szef od pierwszej rozmowy deklaruje, że będzie oczekiwał od asystentki pełnego zaangażowania, całkowitej dyspozycyjności – nic nie budzi jej podejrzeń. Natomiast sam Jan zdaje się wywoływać w niej całkiem ekscytujące uczucia: ciekawości, podziwu, fascynacji. Fascynacja kobiety szefem otwiera furtkę do romansu. Jednak Jan ma specyficzne upodobania – podnieca go bondage. Czy dziewczyna będzie skłonna podjąć się nowej erotycznej przygody? I jak to wpłynie na jej pozycję w firmie?

"Pani Władza" jest debiutem Ady Nowak, która postanowiła wydać tę powieść pod pseudonimem. Dziwna to była książka, ale i w pewnym sensie inna, pociągająca... Owszem, czyta się szybko, język jest prosty, ale wolałabym, aby wątki wiązania aż w takim stopniu nie dominowały nad innymi elementami fabuły. Chciałabym, aby autorka większą uwagę poświęciła męskiemu bohaterowi. Jan Korn to tajemniczy, małomówny, skryty, bezwzględny, zimny facet. Byłam ciekawa co też może siedzieć w jego głowie.

Z kolei Klara wzbudzała we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony drażniło mnie jej zachowanie względem innych oraz ślepe poddanie się nieznanemu człowiekowi. Staje się arogancka, wyniosła, bezczelna, pewna siebie, uważająca się za kogoś lepszego. Wkurzył mnie jej stosunek do przyjaciółki.

"Miała wrażenie, coraz silniejsze, że właśnie tu jest jej miejsce. A nie w obskurnym mieszkaniu na Muranowie, z ciemną, brudną klatką schodową i Anetą, zakochaną wibratorze za dwieście złotych."

Jednak z drugiej strony, w pewnym sensie ją podziwiałam. Podziwiałam jej przemianę (może i zbyt szybką, ale jednak), siłę, że godząc się na ten układ, potrafiła tyle wytrzymać i... przejąć stery. To coś nowego w gatunku, jakim jest erotyk. Autorka pokazuje jak wielką władzę dają pieniądze (jak łatwo można przywyknąć do luksusu), ale i jak łatwo można zatracić swoje "ja" w pogoni za nimi. Władza może dawać satysfakcję, ale czy może dawać poczucie szczęścia?

"Była stworzona do piastowania władzy. Władza - to było jej drugie imię."

Nie znajdziemy tu typowego BDSM, ale pojawia się obsesja na punkcie lin i wiązania. Poznamy shibari, czyli starojapońską sztukę erotycznego krępowania ciała za pomocą sznura. Gdy do tej techniki dołączymy emocje, wówczas nazywamy to kinbaku. I to głównie wokół tego oscyluje fabuła niniejszej lektury. Jeśli więc nie jesteście otwarci na takie eksperymenty (choćby tylko na kartach książki), nie zachęcam abyście zaczynali przygodę z tą powieścią.

"Przecież ona wie, jak potrafi wiązać Korn. I nie chodzi o shibari. On mnie związał czymś niewidzialnym, przywiązał mnie do siebie i przepadł, a ja czuję, jakby ktoś szarpał mnie z całej siły za obrożę (...)"

Nie znalazłam to żadnego humoru. Ta książka jest nasycona smutkiem i chłodem. Sądząc po tym jaki finał miała ta historia, myślę że w kontynuacji możemy spodziewać się trochę innego kierunku i może więcej... uczuć między bohaterami.

"Pani Władza" to erotyk przesiąknięty wielkimi ambicjami, bogactwem, fantazjami, pożądaniem, pragnieniem seksualnym, oczekiwaniem, zniewoleniem. Ale przede wszystkim jest to lektura o odkrywaniu siebie, swojego ciała oraz wyzwoleniu. Czy odważycie się wejść do zakazanego świata zmysłów?

PS
Aha, i na pewną żółtą kaczuszkę już nie będziecie tak samo patrzeć. ?

Ucieczka
Ada Nowak0
Okładka ksiązki - Ucieczka

Marta właśnie zaczęła swoją pierwszą pracę - terapeutki na więziennym oddziale leczenia uzależnień. Tam poznaje Adama. Kulturalnego, przystojnego, inteligentnego...