Partie lewicy i centrolewicy w polskim systemie partyjnym

Kilkunastoletnie dzieje SLD, PSL i UP to interesujący, choć niełatwy dla badań naukowych temat. Mam jednak nadzieję, że poruszone w książce zagadnienia ? wzajemne relacje trzech opisywanych partii politycznych, ich sukcesy i zwycięstwa, ale też porażki, wpadki i afery ? są nie tylko wkładem w literaturę politologiczną traktującą o partiach i systemie partyjnym III RP, ale i ciekawą perspektywą, poprzez którą można patrzeć na najnowsze dzieje Polski.Dominik Sieklucki Autorowi udało się uniknąć eksponowania tego elementu, który jest zazwyczaj wiodący w omawianiu partii lewicowych w Polsce, jakim jest ich przeszłość. Nie unikając tej kwestii, przedstawił jednocześnie szeroki i wieloaspektowy obraz działania tych ugrupowań na obecnej polskiej scenie politycznej, przez co praca jego stanowi ważny wkład w analizę kształtowania się systemu partyjnego w demokratycznej Polsce. Z recenzji dr hab. Katarzyny Sobolewskiej-Myślik, prof. Akademii Pedagogicznej Wybór tematyki i sposób jej opracowania, nie tylko stanowią istotny wkład w analizę polskiego systemu partyjnego, ale również ? poprzez ciekawą formę, aktualność tematyki, przy jednoczesnej bezstronności formułowanych ocen ? praca może przyciągnąć czytelników niezajmujących się na co dzień partiami politycznymi i systemami partyjnymi.Z recenzji dra hab. Marka Bankowicza, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego

Informacje dodatkowe o Partie lewicy i centrolewicy w polskim systemie partyjnym:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data wydania: b.d
Kategoria: Polityka

Kup książkę Partie lewicy i centrolewicy w polskim systemie partyjnym

Partie lewicy i centrolewicy w polskim systemie partyjnym - opinie o książce

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;