Pasterze i tancerze

Trzeci tom trzyczęściowej serii, która wprowadzi najmłodszych w świat form i kolorów.

Czy sarny boją się ludzi? Czyje to ręce? Gdzie idą te byki i krowy? Czy małych kóz jest najwięcej? I o czym krokodyl mówi do sowy?

Dla dzieci rocznych i starszych. Dynamiczne ilustracje mogą stanowić pretekst do układania historii czy nauki liczenia. W książce wykorzystano prehistoryczne rysunki i malowidła naskalne.

Książki uwzględniają kolejne etapy rozwoju dzieci. W pierwszej części znajdziemy proste kontrastowe ilustracje, w drugiej pojawiają się szczegóły, a w trzeciej - kolor i złożone kompozycje.

Wszystkie wykorzystane przez autorkę motywy pochodzą z autentycznych prehistorycznych malowideł i petroglifów z całego świata. Najstarsze z nich mają 25 tysięcy lat.

Pierwsze obrazy dostarczą rodzicom i dzieciom pretekstu do wspólnego odgadywania kształtów, nazywania zwierząt czy układania opowieści. Poprzez zapoznawanie najmłodszych z najdawniejszą ludzką twórczością pomogą rozwijać ich wrażliwość na sztukę.

Projekt publikacji został nagrodzony nagrodą główną w zorganizowanym przez Instytut Książki konkursie TRZY/MAM/KSIĄŻKI.

Informacje dodatkowe o Pasterze i tancerze:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2018-03-14

Kup książkę Pasterze i tancerze

Pasterze i tancerze - opinie o książce

Rogacze i przeżuwacze
Joanna Merkuria Czerwińska0
Okładka ksiązki - Rogacze i przeżuwacze

Drugi tom trzyczęściowej serii, która wprowadzi najmłodszych w świat form i kolorów. To jeleń, to mamut, to byk. Co robi? Ucieka czy goni? Co mówi...

Praptaki i inne zwierzaki
Joanna Merkuria Czerwińska0
Okładka ksiązki - Praptaki i inne zwierzaki

Pierwszy tom trzyczęściowej serii, która wprowadzi najmłodszych w świat form i kolorów. To ślimak czy małpa? Gałęzie czy rogi? Jaszczurka czy pies...