Praptaki i inne zwierzaki

Pierwszy tom trzyczęściowej serii, która wprowadzi najmłodszych w świat form i kolorów.

To ślimak czy małpa? Gałęzie czy rogi? Jaszczurka czy pies?

Gdzie głowa, gdzie nogi? Te kreski to ryba? To pająk czy kleks?

Dla najmłodszych dzieci. Proste kontrastowe ilustracje świetnie nadają się do nauki rozpoznawania form i kształtów. W książce wykorzystano słynne petroglify z Nazca.

Książki uwzględniają kolejne etapy rozwoju dzieci. W pierwszej części znajdziemy proste kontrastowe ilustracje, w drugiej pojawiają się szczegóły, a w trzeciej - kolor i złożone kompozycje.

Wszystkie wykorzystane przez autorkę motywy pochodzą z autentycznych prehistorycznych malowideł i petroglifów z całego świata. Najstarsze z nich mają 25 tysięcy lat.

Pierwsze obrazy dostarczą rodzicom i dzieciom pretekstu do wspólnego odgadywania kształtów, nazywania zwierząt czy układania opowieści. Poprzez zapoznawanie najmłodszych z najdawniejszą ludzką twórczością pomogą rozwijać ich wrażliwość na sztukę.

Projekt publikacji został nagrodzony nagrodą główną w zorganizowanym przez Instytut Książki konkursie TRZY/MAM/KSIĄŻKI.

Informacje dodatkowe o Praptaki i inne zwierzaki:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2018-03-14

Kup książkę Praptaki i inne zwierzaki

Praptaki i inne zwierzaki - opinie o książce

Rogacze i przeżuwacze
Joanna Merkuria Czerwińska0
Okładka ksiązki - Rogacze i przeżuwacze

Drugi tom trzyczęściowej serii, która wprowadzi najmłodszych w świat form i kolorów. To jeleń, to mamut, to byk. Co robi? Ucieka czy goni? Co mówi...

Pasterze i tancerze
Joanna Merkuria Czerwińska0
Okładka ksiązki - Pasterze i tancerze

Trzeci tom trzyczęściowej serii, która wprowadzi najmłodszych w świat form i kolorów. Czy sarny boją się ludzi? Czyje to ręce? Gdzie idą te byki...