Patrz na mnie

Czy wiesz wszystko o swoim dziecku? Wyobrażasz sobie, że mogłoby kiedykolwiek wystąpić przeciwko Tobie? I nie chodzi tu bynajmniej o zwykłą rodzinną sprzeczkę...

Hanna i Joe nie mogli przypuszczać, że poszukiwanie szczęścia przez ich młodszą córkę doprowadzi do rodzinnej tragedii. Kiedy Dawn przedstawia Ruda, swojego nowego chłopaka, rodzicom i siostrze, zadowoleni, że dotąd niezdarna i wycofana dziewczyna nagle rozkwitła, starają się tłumić w sobie niepokój. Jednak gdy Hanna i Joe zostają napadnięci we własnym domu i ciężko pobici, Rud jest głównym podejrzanym. Joe umiera w wyniku doznanych obrażeń, natomiast Hanna, której cudem udało się przeżyć, zaczyna egzystować w świecie żalu, obaw i wspomnień z dawnego życia. Gdy Rud wygrywa apelację, a Dawn wraca do rodzinnego domu, Hanna musi odtworzyć w pamięci noc napadu, żeby móc zeznawać w powtórnym procesie i nie dopuścić do uwolnienia mordercy swego męża. Jednak wraz z odzyskaniem wspomnień przychodzi konieczność stawienia czoła prawdzie o tym, kim stało się jej własne dziecko.

Czy zło może być dziedziczne?
Jak kochać własne dzieci, by żadne z nich nie czuło się mniej ważne?
Na ile możliwy jest powrót do normalnego życia po tragedii, która wywraca je do góry nogami?

Informacje dodatkowe o Patrz na mnie:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2014-11-20

Kup książkę Patrz na mnie

Patrz na mnie - opinie o książce

Avatar użytkownika - nati_groszek
nati_groszek
Przeczytane:2016-03-07, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Uwielbiam książki z serii "Kobieca strona thrillera". Niestety "Patrz na mnie" to zdecydowanie najsłabsza z nich. Nie jest to nawet typowy thriller, a bardziej dramatyczna opowieść kobiety, która była ofiarą brutalnego napadu, podczas którego to zginął jej mąż. Wszystko wydarzyło się w ich własnym domu. Co więcej - podejrzanym jest chłopak ich młodszej córki. Cała książka to długi i rozbudowany opis relacji rodzinnych: błędy młodości rzutujące na teraźniejszość, rywalizacja między siostrami, ich szkolne problemy, relacje z matką i ojcem... Bardzo, bardzo długi i rozbudowany opis od strony emocjonalnej...i dopiero pod koniec akcja trochę przyspiesza. Zagadka "tajemniczego" napadu zostaje rozwikłana chociaż czytelnik chyba już od pierwszych stron domyślał się, że tak właśnie będzie. Męczyłam się czytając tę książkę. Po przeczytaniu odetchnęłam z ulgą. Byłam rozczarowana zakończeniem, a właściwie jego przewidywalnością.
Avatar użytkownika - wika9
wika9
Przeczytane:2014-12-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Pożyczone,
Akcja biegnie spokojnie, trup nie ściele się gęsto, ale temat chwyta za serce. Główna bohaterką jest Hanna kobieta w średnim wieku, która stopniowo opowiada historię swojej rodziny. Nie zrażajcie się, nie są to stare i nudne dzieje, to opowieść o jej córkach i jej rodzinie. Hanna w wyniku pobicia została bardzo ciężko ranna, natomiast jej mąż zmarł.Ta cała historia miała miejsce w ich własnym domu, w ich własnej sypialni. Kto to zrobił - chłopak ich młodszej córki, ale czy ona także maczała w tm palce? Hanna w to nie wierzyła, ja także myślałam, że własne dziecko nie mogłoby dopuścić się takich okropności. A jednak..... Podsumowując - polecam gorąco.
Avatar użytkownika - ppolzi
ppolzi