Pax. Droga do domu

Tom 2 cyklu Pax

Niezwykła opowieść o rodzinach z wyboru i uzdrawiającej mocy miłości.
Minął rok, odkąd Peter i jego przyjaciel, lis o imieniu Pax, widzieli się po raz ostatni. Kiedyś nierozłączni, teraz żyją osobno. U obu zaszły wielkie zmiany. Pax i jego partnerka powitali szczenięta, które muszą chronić w świecie pełnym zagrożeń. Peter zaś dręczony poczuciem winy i samotnością odchodzi od Voli, kiedy ta oferuje mu dom. Postanawia dołączyć do grupy entuzjastów, których celem jest zaleczenie ran zadanych przyrodzie przez zarażonych wojną ludzi.
Gdy jedno ze szczeniąt Paxa zapada na ciężką chorobę, lis zwraca się do jedynego człowieka, któremu może zaufać. I chociaż Peter bardzo się stara otoczyć zranione serce twardą skorupą, ciepłe uczucia i tak znajdują do niego drogę.
Chłopiec i lis wyruszają w drogę do domu, podczas której pomagają zdrowieć sobie nawzajem.

Informacje dodatkowe o Pax. Droga do domu:

Wydawnictwo: iuvi
Data wydania: 2021-10-20
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 13-15 lat

Tagi: dla młodzieży

Kup książkę Pax. Droga do domu

Tak, gdy kogoś pokochasz, wtedy się boisz.

Pax. Droga do domu - opinie o książce

Avatar użytkownika - nikolakowalska
nikolakowalska
Przeczytane:2022-01-02,

„Pax” po raz drugi! Ahhh jakie to było piękne! Te książki są takie urocze, pełne uczuć, emocji, poświęcenia. Wiele razy poleciały mi łzy…

Historia Paxa na pewno zapadnie mi na długo a pamięć. Nie sądziłam, że te książki tak bardzo mi się spodobają! Od samego początku wiedziałam, że będą wspaniałą przygodą, ale że aż tak?

Fenomenalne, błyskotliwe, wciągające, mogłabym takimi przymiotnikami zapłacić cały ten post, a to i tak nie oddałoby tego jak bardzo podobały mi się te książki.

Obawiałam się tej książki, bałam się że autorka nie napisze czegoś równie dobrego, a ten drugi tom powstaje wyłącznie na prośby czytelników. Może i dlatego powstał, ale autorce znakomicie to wyszło!

Drogi Peterze, tak bardzo chciałabym cię poznać, przytulić, porozmawiać, poznać Paxa i przekonać się, że naprawdę istniejesz, że cała ta historia wydarzyła się naprawdę.

Smutna, porywająca i niedająca o sobie zapomnieć- taka właśnie jest historia liska Paxa i jest odwiecznego przyjaciela, na którego zawsze może liczyć.

Przekonajcie się sami i koniecznie przeczytajcie Paxa!

We współpracy z @wydawnictwo.iuvi

Pax
Sara Pennypacker0
Okładka ksiązki - Pax

PAX to wzruszająca i ponadczasowa opowieść o chłopcu i jego lisie (lub lisie i jego chłopcu), o stracie i miłości, dzikiej naturze i wolności oraz wojnie...

Klementynka
Sara Pennypacker0
Okładka ksiązki - Klementynka

Ten tydzień nie był dobry dla Klementynki Wszystko zaczęło się od tego, gdy chciała pomóc koleżance, która niechcący skleiła sobie włosy klejem. Potem...