Pejzaż z Kobietą. Okolice Kobiety

Drogi potencjalny Czytelniku, chcesz się czegoś więcej dowiedzieć o autorze, może o treści, albo przeczytać jakiś komentarz?

Pewnie tak, bo po to zagląda się na ostatnią stronę okładki. Ale nic z tego. Tu nie znajdziesz podpowiedzi. Autor wystarczającą ilość pracy wykonał, opatrując teksty wstępami i odnośnikami, by przybliżyć i ułatwić lekturę. Teraz pora Tobie wyruszyć w drogę, a im więcej swojego zaangażowania włożysz w zwiedzanie, tym więcej odnajdziesz tropów i przyjemności.

Decyzja należy do Ciebie. Zaglądnij do środka, nie przerażaj się pierwszym sonetem, że forma taka nadęta i stara, przecież miłość i seksualność są równie stare co ludzkość, a nie tylko jakaś forma poetyckiego wyrazu. Objaśnienia do niego pomogą zrozumieć ,,co poeta miał na myśli". Pojawia się w nich fraza dotycząca głównej bohaterki, nie tylko sonetu, ale całego tomiku: "godząc się być Pierwszą, ale nie Jedyną".

Jeśli zrażą Cię jakieś słowa, wyobrażenia, zastanów się, może jeszcze nie jest za późno, może warto poznać odmienne pejzaże, zapuścić się w krajobrazy nieuświadomione, bo przecież je znasz, bywałeś na wyżynach rozkoszy albo chociaż pożądania.

Jeśli jednak nie, tym bardziej warto wyruszyć w dalekie podróże.

Aha, jeszcze tylko jedna istotna informacja. Tu wszystko jest niezwykle prawdziwe, nawet wiersz "Pejzaż nadrzeczny" jest do bólu autentyczny i opisuje sytuację, która przytrafiła się autorowi na onkologii, a "Pejzaż z Thanatos" to zaproszenie na wyprawę w te kręgi po drodze z Malczewskim.

Ale co ja Ci tu będę ględził. W drogę!

Informacje dodatkowe o Pejzaż z Kobietą. Okolice Kobiety:

Pejzaż z Kobietą. Okolice Kobiety - opinie o książce

Ślady. Wiersze, piosenki i fraszki
Józef Staniszewski0
Okładka ksiązki - Ślady. Wiersze, piosenki i fraszki

Trzy dekady musiały upłynąć, nim zdecydowałem się opublikować ,,Ślady", tomik opisujący w skondensowanej formie wiersza, fraszki lub piosenki kawał trudnej...