Perły, perełki Rzeczypospolitej. Prekursorzy, przedsiębiorcy, patrioci

Wydawnictwo: Volumen
Data wydania: 2019 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-64708-63-3

Historia wielkich przedsięwzięć gospodarczych!

22 niezwykłe historie Polaków, a także cudzoziemców, którzy osiedlili się na ziemiach Rzeczypospolitej.

„Co by było, gdyby dorobek pokolenia Lilpopów, Hennebergów, Norblinów, Fragetów, Jabłkowskich, Witaczków … nie został zniszczony przez zabory, wojny, wykradziony przez komunizm, a następnie rozparcelowany przez drapieżny wolny rynek? Ten kapitał, ta myśl prekursorska dotarła na nasze ziemie kilka wieków temu. Powstały słynne na  świecie firmy, których polski rodowód i dzieje przywołujemy z niepamięci.

Oto 22 prawie zapomniane historie związanych z ziemią polską słynnych rodzin i przedsięwzięć: oprócz już wymienionych czytelnik znajdzie tu dzieje firmy Carla Hartwiga czy Władysława Kruka, Karola Wedla czy piwa polskich Habsburgów i Królewskiego. Lecz to nie wszystko bo jeszcze Błękitna Strzała, czyli WKD, mydło „Szary Jeleń”, mleko w proszku i warszawski „drapacz chmur”! A także dzieje najstarszego polskiego banku spółdzielczego w Brodnicy, i ubezpieczeń – PZU. Wszystko w kolorze i na ponad 300 ilustracjach!

W publikacji opisano: Browary Warszawskie, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, C. Hartwig Gdynia S.A., Dom Towarowy „Bracia Jabłkowscy”, Gazeta Bankowa, Hefra, Henneberg - OSM Siedlce, Leon Idzikowski, W. Kruk, KUL, Lilpop, „Ład” Spółdzielnia Artystów, Mannów Ród, Norblin Grupa Kapitałowa, Patek A., Pollena Aroma, Prudential Polska, PZU, Wedel E., Witaczkowie, WKD, Żywiec Grupa.

Warto sięgnąć do tej lektury i poczuć się dumnym z naszej historii.

Tagi: Literatura faktu historyczne literatura polska

Opinie o książce - Perły, perełki Rzeczypospolitej. Prekursorzy, przedsiębiorcy, patrioci

Kup książkę Perły, perełki Rzeczypospolitej. Prekursorzy, przedsiębiorcy, patrioci

Kudłata
Hwang Sun-mi