Pętelkowe rymowanki. Jadziowe wierszyki na dobre nawyki

Jadziowe wierszyki na dobre nawyki!

„Pętelkowe rymowanki” to oryginalna propozycja, która ukazała się w ramach ukochanej przez dzieci serii „Jadzia Pętelka”.
W książce maluchy znajdą proste, rymowane wierszyki odnoszące się do różnych, codziennych sytuacji, takich jak ubieranie się czy używanie zwrotów grzecznościowych.
Zabawne rymowanki na pewno przypadną do gustu także rodzicom – będą dla nich świetnym narzędziem, które pozwoli wesprzeć dziecko w wykonywaniu czynności, które mogą mu sprawiać trudności.

Każdej rymowance towarzyszą kolorowe ilustracje – scenki „krok po kroku” z udziałem Jadzi.

Informacje dodatkowe o Pętelkowe rymowanki. Jadziowe wierszyki na dobre nawyki:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2024-03-27
Kategoria wiekowa: 0-3 lat

Kup książkę Pętelkowe rymowanki. Jadziowe wierszyki na dobre nawyki

Dodaj cytat

Pętelkowe rymowanki. Jadziowe wierszyki na dobre nawyki - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-04-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Rymowane teksty ciekawią chyba większość maluchów. A jeśli dodamy do tego ich ulubienicę - Jadzię Pętelkę, to mamy duet idealny! Jadzia przychodzi do nas z wierszykami, a rymując opowiada o codziennej rutynie i dobrych nawykach. Kształtuje tym samym nasze maluchy, pomagając im zrozumieć przebieg dnia i pojąć zasady panujące w naszym życiu. To zbiór 18 dłuższych wierszyków, w które wpleciono sytuacje znane maluchom z ich codzienności. Czytelnicy poznają m.in. przebieg poranka, gdy czas goni i trzeba wychodzić, sposoby ułatwiające ubieranie się, magiczne słowa, przebieg zakupów czy w końcu wierszyki dotyczące kąpieli i zasypiania. Od "Dzieńdoberek" aż po "Dobranoc". Wiersze są melodyjne, całkiem przyjemnie i sprawnie się je czyta, przemycając jednocześnie dzieciom wiedzę o właściwym zachowaniu. To sprawia, że trafiają do nich lepiej niż prośby rodziców. ;) Całość pięknie współgra z resztą książek o Jadzi, również formatem (bardzo lubię gdy serie są pod tym względem spójne). To książka, po którą ostatnio chętnie sięgamy! :)

Jadzia Pętelka w podróży
Barbara Supeł0
Okładka ksiązki - Jadzia Pętelka w podróży

Jadzia Pętelka podróżuje z rodziną autem. Siedzi wygodnie w foteliku, ale droga trochę się dłuży, a widok za oknem nie zawsze jest ciekawy. Nawet leniwiec...

5-minutowe bajki. Zwierzęta na wsi
Barbara Supeł0
Okładka ksiązki - 5-minutowe bajki. Zwierzęta na wsi

Wyjątkowe bajki na dobranoc, których przeczytanie zajmuje 5 minut! Nie ma lepszego sposobu na sen jak krótka bajka na dobranoc! Dzięki odpowiednio...

Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska