Jadzia Pętelka idzie do fryzjera

Włosy Jadzi znów urosły! Grzywka wpada do oczu i przeszkadza w zabawie. Dotychczas to mama podcinała niesforne loki, ale przyszedł czas na pierwszą wizytę u fryzjera. Czy Jadzi spodoba się nowa fryzura?

"Jadzia Pętelka" to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom.

Warto również poznać Stasia Pętelkę, starszego brata Jadzi – bohatera serii dedykowanej przedszkolakom!

Informacje dodatkowe o Jadzia Pętelka idzie do fryzjera:

Jadzia Pętelka idzie do fryzjera - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-07-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Choć o Jadzi Pętelce słyszałam już wiele to tak naprawdę nigdy wcześniej do naszego domu nie trafiła. I wiecie co? Bardzo żałuję. Ale od czegoś trzeba zacząć. :)

Na pierwszy raz "Jadzia Pętelka idzie do fryzjera".

U Pętelków dzień rozpoczął się leniwie, od planszówek i śmiesznych fryzur. Tata jednak nie radzi sobie z niesfornymi włosami Jadzi i w końcu chwyta za telefon by umówić Jadzię na strzyżenie w prawdziwym salonie. A później idzie razem z nią. Na miejscu Jadzia poznaje miłą panią fryzjerkę i wybiera sobie fryzurę. Taką paniową. Ma także okazję zobaczyć ogromną suszarkę i dziwne sreberka we włosach innej klientki.

Czy Wasze pociechy mają już za sobą wizytę w salonie fryzjerskim?

Moi chłopcy jeszcze nie - co któryś miesiąc obcina ich tata. Ale z córką już pewnie tak łatwo nie będzie.

Przygody Jadzi sprawdzą się tutaj świetnie by oswoić dziecko z nowym wydarzeniem. Czytając tę książkę maluch ma okazję poznać poszczególne etapy strzyżenia, zobaczyć jak taki salon może wyglądać i wstępnie przygotować się na własną wizytę.

Książka pisana jest prostym językiem, historia krótka ale zostało w niej zawarte to co powinno. Ilustracje umilają lekturę a dziecku pozwalają lepiej zrozumieć co go czeka u fryzjera.

Książeczka jest cienka, o poręcznym formacie, z grubszą okładką i giętkimi stronami. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom można ją zabrać ze sobą w podróż lub właśnie do fryzjera.

My polubiliśmy Jadzię i chętnie poznamy inne części z tej serii.

Jadzia Pętelka w podróży
Barbara Supeł0
Okładka ksiązki - Jadzia Pętelka w podróży

Jadzia Pętelka podróżuje z rodziną autem. Siedzi wygodnie w foteliku, ale droga trochę się dłuży, a widok za oknem nie zawsze jest ciekawy. Nawet leniwiec...

Strażnicy wrót. Staś Pętelka. Brat czy siostra?
Barbara Supeł0
Okładka ksiązki - Strażnicy wrót. Staś Pętelka. Brat czy siostra?

Nadchodzi wielka zmiana! W domu Pętelków wszyscy czekają na nowego członka rodziny. Mama i Jadzia pakują do torby ubranka i pieluchy, tata skręca łóżeczko...