Jadzia Pętelka idzie do fryzjera

Choć o Jadzi Pętelce słyszałam już wiele to tak naprawdę nigdy wcześniej do naszego domu nie trafiła. I wiecie co? Bardzo żałuję. Ale od czegoś trzeba zacząć. :)

Na pierwszy raz "Jadzia Pętelka idzie do fryzjera".

U Pętelków dzień rozpoczął się leniwie, od planszówek i śmiesznych fryzur. Tata jednak nie radzi sobie z niesfornymi włosami Jadzi i w końcu chwyta za telefon by umówić Jadzię na strzyżenie w prawdziwym salonie. A później idzie razem z nią. Na miejscu Jadzia poznaje miłą panią fryzjerkę i wybiera sobie fryzurę. Taką paniową. Ma także okazję zobaczyć ogromną suszarkę i dziwne sreberka we włosach innej klientki.

Czy Wasze pociechy mają już za sobą wizytę w salonie fryzjerskim?

Moi chłopcy jeszcze nie - co któryś miesiąc obcina ich tata. Ale z córką już pewnie tak łatwo nie będzie.

Przygody Jadzi sprawdzą się tutaj świetnie by oswoić dziecko z nowym wydarzeniem. Czytając tę książkę maluch ma okazję poznać poszczególne etapy strzyżenia, zobaczyć jak taki salon może wyglądać i wstępnie przygotować się na własną wizytę.

Książka pisana jest prostym językiem, historia krótka ale zostało w niej zawarte to co powinno. Ilustracje umilają lekturę a dziecku pozwalają lepiej zrozumieć co go czeka u fryzjera.

Książeczka jest cienka, o poręcznym formacie, z grubszą okładką i giętkimi stronami. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom można ją zabrać ze sobą w podróż lub właśnie do fryzjera.

My polubiliśmy Jadzię i chętnie poznamy inne części z tej serii.

Informacje dodatkowe o Jadzia Pętelka idzie do fryzjera:

Kup książkę Jadzia Pętelka idzie do fryzjera

Staś Pętelka. Biwak na działce
Barbara Supeł0
Okładka ksiązki - Staś Pętelka. Biwak na działce

Staś Pętelka pomoże Twojemu dziecku oswoić się z tym, co nowe i nieznane! Kolejna część przygód o Stasiu Pętelce. Tym razem chłopiec wraz z kolegą i jego...

Gdzie jest królik?
Barbara Supeł0
Okładka ksiązki - Gdzie jest królik?

Zwierzątka gdzieś się ukryły i trzeba je odszukać. Potrafisz to zrobić?  „Gdzie jest?” to seria małych książeczek sztywnostronicowych...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;