PHP5. Programowanie z wykorzystaniem Symfony, CakePHP, Zend Framework

Na rynku dostępnych jest obecnie mnóstwo rozwiązań umożliwiających szybkie tworzenie serwisów internetowych z wykorzystaniem najpopularniejszego języka skryptowego, czyli PHP, oraz zestawów narzędzi składających się z bazy danych i serwera HTTP, takich jak MySQL i Apache. Wybór najlepszego oprogramowania dla konkretnej witryny może być czasami bardzo trudny, ponieważ każda z platform ma swoje wady i zalety. Sprawę może jednak ułatwić lektura odpowiedniej książki.

Książką tą jest "PHP5. Programowanie z wykorzystaniem Symfony, CakePHP, Zend Framework". Dokładnie opisano w niej sposób działania poszczególnych platform, zwracając szczególną uwagę na mocne i słabe strony każdego z rozwiązań. Na podstawie praktycznych przykładów zastosowań będziesz mógł samodzielnie przekonać się, które oprogramowanie najlepiej sprawdzi się w Twoim projekcie. Nauczysz się też wiele o budowie frameworków, poznasz znaczenie warstw i zasady administrowania serwisami, a ponadto zdobędziesz wiadomości na temat wirtualnych hostów i odpowiedniego środowiska pracy projektanta WWW.

Instalowanie i konfigurowanie platform Konstrukcja aplikacji WWW Znaczenie warstw kontrolera, modelu i widoku Tworzenie przykładowych aplikacji Środowisko pracy projektanta WWW Praca z wirtualnymi hostami Zarządzanie projektami

Poznaj najbardziej popularne rozwiązania dla twórców WWW.

Książka została przygotowana w oparciu o następujące wersje frameworków: Symfony 1.0 (kompatybilna z wersja 1.1 i w znacznym stopniu z wersją 1.2) Zend Framework 1.8.4 cakePHP - 1.2.3.8166

Informacje dodatkowe o PHP5. Programowanie z wykorzystaniem Symfony, CakePHP, Zend Framework:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2009-12-03
Kategoria: Poradniki

Kup książkę PHP5. Programowanie z wykorzystaniem Symfony, CakePHP, Zend Framework

PHP5. Programowanie z wykorzystaniem Symfony, CakePHP, Zend Framework - opinie o książce