Piąta Księga Mojżeszowa

Tom 1 cyklu Ingrid Bergman

Tej samej nocy w Göteborgu ofiarą napaści padają dwaj mężczyźni. Do obu zdarzeń dochodzi na ulicy Andra L?nggatan, przy której swoje siedziby mają liczne restauracje, kluby ze striptizem i sklepy z antykami. Okoliczności obu napadów mogą wskazywać, że dokonał ich jeden i ten sam sprawca. Jedną z ofiar jest odnoszący sukcesy i znany w świecie finansów biznesmen, który umiera na skutek odniesionych obrażeń. Druga ofiara to kantor z kościoła w Bankeryd. Przeżył napad, ale nie chce wyjaśnić policji, co robił w mieście o tak później porze.

Dochodzenie prowadzi komisarz policji kryminalnej Ingrid Bergman wraz ze swoją ekipą śledczą. Okazuje się, że żaden z napadniętych mężczyzn nie został okradziony. Motyw pobicia pozostaje nieznany. W toku śledztwa Bergman trafia do pewnego środowiska, w którym obowiązuje zasada milczenia.

,,Piąta Księga Mojżeszowa" to powieść o fanatyzmie, podwójnej grze i prześladowaniu. Jest pierwszą z serii książek o Ingrid Bergman - komisarz policji kryminalnej w Göteborgu.

Informacje dodatkowe o Piąta Księga Mojżeszowa:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: 5:e Moseboken

Tagi: #ingridbergman #kryminał #christinalarsson

Kup książkę Piąta Księga Mojżeszowa

Piąta Księga Mojżeszowa - opinie o książce

,,Gdy pod­no­simy ko­lejny ka­mień, znaj­du­jemy pod nim coś in­nego, niż się spo­dzie­wa­li­śmy".

To śledztwo od początku nie szło po myśli komisarz Ingrid Bergman. Późną porą dwoje mężczyzn zostaje napadniętych na jednej z ulic Göteborga. Jedna z ofiar w ciężkim stanie trafia do szpitala, jednak uchyla się od zeznań i wyjaśnień. Drugiej nie udaje się uratować. Wszystko wskazuje na to, że obu napaści dokonał ten sam sprawca, jednak motyw pozostaje nieznany. Nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał. Mnożą się pytania, wątpliwości, a wokół ofiar panuje niepokojąca zmowa milczenia. Co wydarzyło się tej nocy i jaki związek ze sprawą mają anonimowe ostrzeżenia, mężczyzny, który twier­dzi, że zbli­ża się dzień sądu, a plewy na­leży od­dzie­lić od zia­ren?

,,Piąta Księga Mojżeszowa" otwiera serię o Ingrid Bergman komisarz policji kryminalnej w Göteborgu. Autorka porusza istotną kwestię braku tolerancji, prześladowania oraz fanatyzmu religijnego. Z ciekawością obserwowałam zawiłe śledztwo pełne stopniowanego napięcia, gdzie krok po kroku obserwujemy kolejne etapy pracy śledczych. Drobiazgowość wykonywanych czynności spowalnia akcję i mysle, ze nie każdemu może przypaść do gustu. Momentami zastanawiam się jak to możliwe, by nie zauważać niektórych tak oczywistych wniosków, chociaż z drugiej strony, dało to pewną nutkę autentyczności. Każdy aspekt śledztwa poparty jest żmudną pracą i tak jak w prawdziwym życiu zdarzają się błędy. Komisarz Ingrid Bergman imponuje swoim podejściem do pracy, zaangażowaniem i skrupulatnością, jestem bardzo ciekawa jak w kolejnych tomach rozwinie się jej postać i z pewnością sięgnę po kolejne tomy.

Uwielbiam czytać kryminały i thrillery, dlatego postanowiłam przeczytać książkę Christiny Larsson "Piąta Księga Mojżeszowa". Dostałam tutaj niesamowitą akcję, cudowną zawiłą fabułę i cudowną nową bohaterkę Ingrid Bergman. Oprócz tego otrzymałam mnóstwo zwrotów akcji, doskonale prowadzone śledztwo i mordercę, który prowadzi tajemniczą grę z policją. Czy nasza bohaterka odkryje tożsamość potwora/potworów, nim zginie kolejny mężczyzna? Sprawa nie będzie wcale prosta. Wiele niewiadomych. Dużo mylnych tropów. 422 strony wciągającego kryminału. Ani przez sekundę nie miałam czasu na nudę. Podoba mi się oryginalne podejście autorki do tematu. Każdy rozdział ma podaną datę i godzinę, w której dzieje się akcja. To w doskonały sposób pozwala na wczucie się w temat. Czułam się jakbym, to ja tropiła sprawcę/ sprawców tych okrutnych czynów, do których dochodzi w tej książce. Ciekawiło mnie jedno. Kto tak bardzo nienawidzi mężczyzn, że za wszelką cenę próbuje się, ich pozbyć wysyłając ich na tamten świat. Poznając całą prawdę, byłam w totalnym szoku. Nie wiedziałam, co mam myśleć na ten temat. Wiedziałam jedno, koniecznie muszę przeczytać następne książki z Ingrid Bergman. Ingrid Bergman to na pozór bardzo silna kobieta, która zawsze staje na wysokości zadania. Nasza główna bohaterka jest komisarzem w komendzie policji przy Ernst Fontells Plats w Göteborgu. Podziwiam ją za jej odwagę i siłę. W swojej pracy współpracuje ze świetną ekipą. Koniecznie musicie ją poznać. Szwecja to bardzo piękny kraj, który słynie z cudownych pisarzy. Jeżeli jeszcze ich nie znacie, to radzę wam to szybko nadrobić. Christina Larsson jest jedną z nich. Warto jej się przyjrzeć z bliska. Jej książki to prawdziwe perełki. Idealna gratka dla wszystkich miłośników kryminałów i thrillerów. Ze względu na niektóre sceny "Piątą Księgę Mojżeszową" polecam jedynie dorosłym czytelnikom.
Brudna robota
Christina Larsson0
Okładka ksiązki - Brudna robota

Jest wczesny jesienny ranek. Na parkingu koło terenów rekreacyjnych w Skat?s przypadkowy przechodzień znajduje poćwiartowane ludzkie szczątki. Ofiarą jest...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;