Pięć sposobów na upadek

Tom 4 cyklu Dziesięć płytkich oddechów

Pyskata, z wiśniowymi końcówkami blond włosów, Reese Mackay popełniła tak wiele błędów w swoim dwudziestokilkuletnim życiu, że wie już o nich chyba wszystko. Gdy jej krótkotrwałe, gwałtowne małżeństwo kończy się złamanym sercem, decyduje, że nadszedł czas na zmiany. Przeprowadza się do Miami z zamiarem ponownego startu i nawet całkiem dobrze by jej szło, gdyby nie mega upokarzająca jednonocna przygoda w Cancún z blond ochroniarzem imieniem Ben. Dzięki Bogu, że udaje jej się wsiąść do samolotu i zostawić za sobą tę katastrofę.

Futbolowe stypendium i imprezy w bractwie z seksownymi laseczkami? To część planu czarusia Bena Morrisa. Rozwalone kolano, które przekreśla karierę profesjonalnego futbolisty? Zdecydowanie nieplanowane. Na szczęście w parze z jego świetnym wyglądem oraz magnetyzmem idzie jego umysł. Po trzech długich latach studiowania prawa i pracy jako ochroniarz w Pałacu Penny, jest gotów zacząć dorosłe życie - aż w pierwszy dzień swojej nowej pracy trafia do biura tej zwariowanej, seksownej dziewczyny, którą poznał w Cancún. Tej, o której nie potrafi zapomnieć.

Gdyby Ben naprawdę był mądrym facetem, to trzymałby się z dala od Reese. Ona jest pasierbicą szefa, który bardzo wyraźnie zaznaczył, że biurowy romans to podstawa do zwolnienia z pracy. Problem w tym, że Ben uwielbia kłopoty, zwłaszcza gdy są aż tak pociągające.

Informacje dodatkowe o Pięć sposobów na upadek:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2016-01-13
ISBN: 978-83-8075-071-5
Tytuł oryginału: Five Ways to Fall
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek

Kup książkę Pięć sposobów na upadek

Pięć sposobów na upadek - opinie o książce

Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2017-03-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki (2017),
Chyba po raz pierwszy dopiero po przeczytaniu książki zauważyłam że jest ona częścią serii... I to ostatnią ;) Nie wiem jak mogłabym się odnieść do części wcześniejszych, ale tą pozycję czytało się świetnie. Może i sama historia troszkę infantylna (cały czas zastanawiałam się dlaczego Reese nie próbuje sama szukać ojca), ale napisana z taką dozą humoru, że nie mogłam się oderwać! ;)
Avatar użytkownika - rudablondynkarec
rudablondynkarec
Przeczytane:2017-05-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 2017, Mam,
Resse i Ben spotykają się raz przypadkiem na wyjezdzie, co szybko się kończy. Lecz los ich ponownie styka - tym razem w innych warunkach. Co z tego wyniknie? Czy jedno wydarzenie będzie ich dręczyć? Historia ta zabiera nas w podróż śmiechu i łez oraz zazdrości. Poznani w niej bohaterowie są swoim przeciwieństwem, jednak los splata ich drogi. Jak dla mnie jest to książka rewelacyjna, wciągająca już od pierwszej strony, a do tego poruszająca w pewnych aspektach przeszłości. Zdecydowanie dzięki tej opowieści możemy poznać jak wielką rolę w naszym życiu odgrywają rodzice i co dzięki nim zyskujemy. Moim zdaniem książkę tą powinien przeczytać każdy, by zobaczyć jak wiele możemy zyskać i stracić. Moja ocena: 10/10
Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2016-10-31, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 w 2016, Czytnik/Ebook,
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/272157/piec-sposobow-na-upadek/opinia/30992767#opinia30992767 ".....O matko, a do tej pory było całkiem dobrze chodzi mi o tendencję wzrostową poszczególnych kontynuacji, 4 sekundy naprawdę mi się szczerze podobały. Bohaterka taka jak w ostatniej książce - dziewczyna rockowa z pazurem i charakterem, zazwyczaj przypada mi do gustu, bo sama myślę, że taka jestem w dużym stopniu. Jednak cała reszta pokazana tu jest dla mnie zabawą dla dzieci. Ona ucieka daleko od ex męża, (poślubionego po kilka tygodniach znajomości,) który po odskoczni, jaką była nasza Bohaterka, ponownie związał się z byłą narzeczoną. On Wielki łowca i czaruś kobiet, również z przeszłością. OK początek nawet nieźle, choć podobnie zaczyna się większość poczytnych historii, ale potem ten były mąż przyjeżdża w to samo miejsce gdzie ona, próbuje wyjść na prostą i zaczyna się cały cyrk, którego nie rozumiem w takim nasileniu, naiwne to. Poczytałam sobie, ale jedyne co nie pozwala odłożyć książki, to zawarty w niej cięty humor. W miarę ciekawy jest też wątek z przeszłości Bena. Całościowo seria nie była taka zła, (choć staram się tego typu książki omijać), bo mówiła też o ważnych rzeczach, (najbardziej to widać w płytkich oddechach, choć uważam, że potencjał początku został zmarnowany. Natomiast ta ostatnia to niemal nieporozumienie dla mnie Z całym szacunkiem dla fanów serii, niestety...... "
Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2016-08-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
"Bo czasami tak trudno znaleźć w sobie odwagę by się zmienić... " Autorka trzyma poziom. Książka jest zabawna, szalona, chwilami romantyczna ale również przejmująca. Wśród wielu zabawnych sytuacji znajdujemy również lęk, ból, strach przed życiem oraz wartości, które są niezaprzeczalne.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2016-05-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Książka naładowana humorem i kilkoma pikantnymi scenami ze smakiem, które nie przytłaczają, a dają tylko kolorytu. Oprócz tego, że można się nieźle uśmiać, to książka jest również poważna, przejmująca, wzruszająca. Mamy tu bowiem poruszony problem alkoholizmu, samobójstwa czy nieczułej matki. Soczyste dialogi i słowne przekomarzanki - to jest to, co w New Adult lubię najbardziej. Dużym atutem powieści jest to, że wszystkie wydarzenia są poprowadzone w taki sposób, że nie mamy wrażenia, że coś jest wymuszone czy stworzone na siłę. Naprzemienna narracja jest strzałem w 10, bo dzięki temu możemy lepiej poznać i wczuć się w opisywane wydarzenia. Polecam wszystkim tym, którzy szukają dobrej zabawy z pieprzykiem i odrobiną dramatu. "Stare przysłowie mówi, że jeśli musisz walczyć o faceta, on nie jest tego wart. Idź do tego, który na ciebie czeka."
Avatar użytkownika - anka920
anka920
Przeczytane:2016-02-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016, 52 książki 2016, Mam,
Coś jest w książkach autorki, co nie pozwala się od nich oderwać. "Pięć sposobów na upadek" przeczytałam bardzo szybko, zresztą podobnie jak pozostałe części. Akurat ta, opowiada o losach Bena, ochroniarza z klubu Penny, którego poznaliśmy w poprzednich tomach jako przystojniaka - podrywacza. W jego życiu niespodziewanie pojawia się kobieta, i równie niespodziewanie zmieni jego stosunek do kobiet. Polecam, tak samo jak poprzednie części, w tej - jak wyczytałam - ostatniej już książce z serii autorka nie zawiodła.
Avatar użytkownika - gemmabe
gemmabe
Przeczytane:2016-02-21, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Skąd tyle gwiazdek?! Za okładkę? Za tytuł? Bo na pewno nie za treść. Zastanawia mnie kto wpłynął na efekt końcowy książki. Tłumaczka czy autorka? O co chodzi? Oczywiście o język. Czy to tłumaczenie jest tak słabe i pełne infantylności, czy może od początku było to złe- jeszcze przed "polonizacją". Przeczytałabym oryginał by porównać, ale nie wiem czy znajdę wystarczająco motywacji by brnąć w to drugi raz. Reese miała w zamyśle być postacią, którą polubię, która będzie mieć to coś. Okazała się być zwykłą, trochę niezrównoważoną kobietą wystylizowaną na starszą niż w rzeczywistości była. Niestety nie zrozumiałam większości jej zachowań i sytuacji, w które wrzuciła ją autorka, a które były abstrakcyjnie wciśnięte na siłę by wpasowały się do ogólnego zamysłu. Ben- niedoszły futbolista, genialny prawnik, którego jedynym celem było zaliczenie spódniczki. Reese chyba miała go naprawić- oboje mieli siebie naprawić. No i pewnie naprawili. Przecież zawsze musi tak być. Zmęczyłam się tą książką. Bardzo. Nie wiem co mnie podkusiło. Rzeczywiście może ten tytuł i okładka, które są naprawdę ładne i chwytliwe. Niestety nie jest to coś co bym mogła polecić czy przeczytać jeszcze raz dla przyjemności.

Reese przeprowadza się do Miami po nie udanym małżeństwie. Gotowa na zmiany w swoim burzliwym życiu.

Wyrusza z koleżankami na wakacje i zalicza wpadkę życia z przystojnym ochroniarzem Benem. Po powrocie udaje się jej zapomnieć o katastrofie, i rozmyśla o nowym życiu, nowych obowiązkach. Tylko czy życie jest takie proste jak byśmy chcieli ? Kiedy przychodzi pewnego dnia do pracy doznaje szoku, wtedy sprawy zaczynaja się komplikować jeszcze bardziej a trzymanie swojego tyłka od kłopotów jeszcze trudniejsze.

Czy ta buntowniczka, wszystkim dogryzająca i może zgorzkniała po nie udanym małżeństwie, da komuś szansę?

dobra,interesująca fabuła,świetni bohaterowie i dynamiczna akcja to niewątpliwe zalety tej książki.Po kilku niezbyt udanych wyborach  wresczcie cos mnie oderwało od rzeczywistości...

Avatar użytkownika - rozczytana
Przeczytane:2015-08-14, Ocena: 5, Przeczytałam, K.A. TUCKER,
Wild at Heart. Wróć do mnie
K.A. Tucker0
Okładka ksiązki - Wild at Heart. Wróć do mnie

Calla Fletcher wraca do Toronto całkowicie zmieniona. Próbuje się odnaleźć, wciąż zakochana w gburowatym pilocie. Kiedy Jonah pojawia się na jej progu...

Zostań ze mną
K.A. Tucker0
Okładka ksiązki - Zostań ze mną

Nowa powieść bestsellerowej autorki K. A. Tucker! Calla Fletcher nie miała nawet dwóch lat, gdy matka wywiozła ją z Alaski, nie mogąc dłużej znieść izolacji...