Piekielny układ

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2020-09-30
Kategoria: Romans
ISBN: 9788382190175

Pikantna historia miłości z piekła rodem.

By ochronić swoją młodszą siostrę, Nicole jest gotowa na wiele. Gdy ojciec dziewcząt oferuje wierzycielowi jedną z córek, starsza z nich wyrusza do klubu go-go, aby negocjować z właścicielem. Spodziewa się wszystkiego, tylko nie spotkania z nieziemsko przystojnym bad boyem, roztaczającym wokół siebie zabójczy urok – a taki właśnie jest Bruno Cabrera. Oboje natychmiast zdają sobie sprawę, że właśnie znaleźli się w punkcie, z którego nie ma już powrotu. Rozpoczynają więc niebezpieczną grę, pełną niedopowiedzeń i narastającego erotyzmu…

– Dobra, mówcie, co powinnam robić. – Ożywiam się.
– Weźmiesz tę tacę i zaniesiesz do stolika Brunona – wtrąca się Minnie, która właśnie przystanęła obok nas. – Kazał ci się tam zjawić.
Odbieram z rąk Minnie tacę z trzema szklaneczkami wypełnionymi ciemnym alkoholem i odchodzę. Przeciskam się między stolikami i tylko ciężko wzdycham, widząc, jak mężczyźni pożerają mnie wzrokiem, ale staram się sztucznie uśmiechać. Podchodzę do stolika, stawiam na stoliku podkładki, szklaneczki, a przy ostatniej zauważam, że Bruno wzrokiem odsyła swoich kompanów.
– Usiądź. – Wskazuje miejsce przy sobie. Kiedy tylko siadam, natychmiast się przysuwa, a jego ramię wędruje na skórzane oparcie zaraz za mną. – Ładnie wyglądasz. Pasują ci szpilki. – Uśmiecha się w moją stronę.
Zdziwiona tymi słowami unoszę brew, co zauważa, bo uśmiech na jego twarzy staje się jeszcze szerszy. Nic nie mówiąc, przyglądam się mu przez chwilę, następnie powoli wzrokiem zjeżdżam po czarnej marynarce, białej koszuli, aż do eleganckich spodni i drogich butów.

Kup książkę Piekielny układ

Opinie o książce - Piekielny układ

Avatar użytkownika - writeratpl
writeratpl

Czy dług naszej rodziny może stać się początkiem nieczystej i namiętnej gry? Przekonajmy się sami!

Po tym, jak Nicole dowiaduje się, że jej siostra musi podjąć pracę w klubie go-go, postanawia wyruszyć do właściciela, aby negocjować warunki. Jednak ich spotkanie przybiera zupełnie inny obrót. Młoda studentka i tajemniczy biznesmen znajdą się w punkcie, z którego nie ma już wyjścia.

Jak szybko spłacić dług? Oddaj swoją córkę!
Po samym opisie spodziewać się można kolejnej nudnej historii o długu i dziewczynie oddanej w zastaw. Szybko jednak okazuje się, że to kompletnie inne bajka. Chociaż opiera się na motywach znanych czytelniczkom z romansów, to można śmiało przyznać, że ma w sobie coś niecodziennego.

By ochronić młodszą siostrę, Nicole postanawia zastąpić ją w pracy w klubie. Gdy spotyka Brunona, nie spodziewa się, że jej dotychczasowe życie stanie się tylko wspomnieniem.

Bohaterowie, którzy nie mają łatwo
Pierwszym co rzuca się w oczy, są bohaterowie, których A.S Sivar wykreowała niemal perfekcyjnie.

Nicole to osoba, która nie miała w życiu lekko. Jest lojalna wobec rodziny (szczególnie siostry). Wyznaje zasadę, że tylko ciągła praca może przynieść pożądane efekty. Nie zamierza być czyjąś utrzymanką, na swój sukces pracuje sama. Wie, że w życiu nie ma nic za darmo, dlatego kiedy zrozpaczona siostra przychodzi do niej po pomoc, nie waha się nawet sekundy.

Natomiast Bruno to człowiek sukcesu. Właściciel klubu nocnego, milioner i szef setek ludzi. Jednak wbrew pozorom, niewiele różni się od Nicole. W życiu nabrał mnóstwo doświadczenia, o cały majątek musiał walczyć jak lew. Spodziewać się po nim można niedostępnego mężczyzny rodem z kobiecych snów. Opowieść potoczyła się jednak w inną stronę, a czytelniczki dostały jakby… pantoflarza?

Oprócz głównych bohaterów poznajemy także ich przyjaciół – Beth i Nate’a, którzy dodali całości lekkiej pikanterii i pozwolili oderwać się od napięcia między Nicole a Brunem.

Namiętność, seks i dawka emocji
Samą książkę czyta się naprawdę szybko, ale od pewnego momentu z trochę mniejszym entuzjazmem. Fabuła obiera nieco inny kierunek. Mimo to, ogromny plus dla autorki za stworzenie silnej, świadomej bohaterki, co nie zdarza się często. Jej relacja z Brunonem mogłaby być dość intrygująca, gdyby nie sam Bruno. Zabrakło mu pazura, pewnej drapieżności, przez co wyszedł dość płytko i sztucznie.

Sięgając po Piekielny układ nie miałam większych nadziei. W wielu aspektach A.S. Sivar pozytywnie mnie zaskoczyła, lecz były momenty, kiedy wszystko szło w złym kierunku. Niemniej jednak, jeśli jesteście fanami niecodziennej i oryginalnej literatury, mogę polecić wam tą książkę z czystym sumieniem.

Avatar użytkownika - annaniezgodka
annaniezgodka
Przeczytane:2020-10-09, Ocena: 4, Przeczytałam,

Relacja Nicole i Bruno była dobrze opisana, budowali wszystko od podstaw, rozwijali się, stopniowo dążyli do pogłębienia swojego układu, później już związku. Droczyli się czasem ze sobą jak para zakochanych nastolatkow, ale było to ciekawe i zabawne.

Na duży plus zasługuje też przedstawienie siostrzanej miłości Nicole i Amy, oraz poświęcenie do jakiego jest zdolna starsza siostra.

"Piekielny układ" ma ciekawą fabułę, rozwija się i nie kończy błyskawicznie, nie traci na swojej wartości w trakcie przerzucania kartek. Pochłania nas.

Jedno co muszę przyznać, książka wciąga od pierwszych stron i nie chce dać się odłożyć na półkę. Zachowania odkładane w czasie budują dobre napięcie zanim otrzymamy "scenę łóżkową", dzięki temu nie czujemy rozczarowania, bo kobieta "szybko się oddała". Wszystko było dobrze ze sobą zgrane, napisane lekkim i zrozumiałym piórem.

Ale...

Od erotyka spodziewałam się jednak dużej dawki zmysłowości, podniecenia, pikantnych zagrywek, a dostałam tego tylko namiastkę. Trochę brakowało mi czegoś mocniejszego co zwaliłoby z nóg. Było poprawnie, był pazur, ale zabrakło efektu wow.

Kilka dni temu od pewnej znajomej dostałam wiadomość, że chyba muszę nie do końca być szczęśliwa jeśli notorycznie czytuję takie książki. Byłam ogromnie tym zaskoczona, bo nie bardzo rozumiem co ma piernik do wiatraka i jakie powiązanie ma mój gust czytelniczy do mojej satysfakcji z mojego pożycia małżeńskiego. Nigdy nie ukrywałam faktu, że po prostu lubię pikantne powieści, ale wierzcie mi na słowo, nie mam powodu, by narzekać na swojego małżonka :)

Autorkę spotykam po raz pierwszy, więc oczywiście na start daję jej ogromną dozę zaufania – w końcu każdy z nas zaczynał w jakiejś tematyce. Czy to pisaniu, czy recenzowaniu czy milionie innych spraw. Po opisie spodziewałam się dobrej historii i właśnie taką dostałam. Szczególnie, że mój kocykowy klimacik będzie się utrzymywał co najmniej do kwietnia! Mamy okazję poznać Nicole i Bruna – głównych bohaterów, których chwała Panu Autorka nie postanowiła stworzyć jako mało poradne mameje tylko jako charakterne postacie, z iskrą w oku i sposobie bycia! Nicole po tym jak dowiedziała się, ze jej ukochana siostrzyczka, z którą jest bardzo blisko ma odpracowywać długi ojca w klubie go-go postanawia zawalczyć o jej przyszłość i z pełną pompą i paradą idzie debatować warunki „współpracy” u właściciela owego miejsca. Tak rozpoczyna się przygoda z relacją jaka stopniowo i na poziomie się wykluje między naszą parką.

Sprawą priorytetową chyba właśnie jest relacja rodzeństwa. Dziewczęta naprawdę są blisko ze sobą i na poziomie nie tylko przyjaźni, ale bratniej duszy, z którą można konie kraść – po prostu lubię takie więzi. Nie ma co liczyć na cukierkową powieść z wszystkimi achami i ochami nad pięknem męskim. Są problemy, intrygi, wzajemne przyciąganie, fabuła, która nie jest ślamazarna, ale też nie pędzi gubią po drodze swój przekaz i sedno bycia. Wszystko podsycone jest erotyką, która nie obrzydza. Szczypta zwyczajnych, pospolitych i kolokwialnych zachowań daje nam poczucie, że faktycznie ktoś kiedyś mógł mieć właśnie taką historię życia.

Wiśnią na torcie okazuje się być bardzo przyjemny i lekki język pani Sivar, która wie kiedy i jak podsycić nasze zainteresowanie zdarzeniami, które wyskakują chwilami jak Filip z konopii. Jestem ogromnie zadowolona z lektury i jest mi niezmiernie miło, że mogłam poznać kolejną pisarkę, do której z chęcią będę wracać :)

Nicole Strand ma dwadzieścia jeden lat. Po konflikcie z ojcem przeniosła się do LA i pracuje jako trener personalny. Martwi się o młodszą siostrę, która została ze swym tatą i jego partnerką. I ma rację. Pewnego dnia bowiem na progu jej drzwi staje osiemnastoletnia Amy z szokującą informacją: ojciec "sprzedał" ją do klubu go-go, by spłaciła jego dług. To cios w serce dla starszej siostry. Nicky bierze sprawy w swoje ręce i rusza stanąć oko w oko z Bruno Cabrera. Mężczyzną, któremu ojciec jej dłużny kasę - chce pracować zamiast swej młodszej siostry. Okrągła sumka długu sprawia, że Nicky na dłuższą metę zagości w klubie Brunona. Podejmuje się pracy barmanki. Plusy z tej sytuacji widzi natomiast Beth - koleżanka głównej bohaterki i trener personalny w jednym, której w oko wpadł Nate, kolega Bruno. Między bohaterami chemia działa na pełnych obrotach z jednym maluteńkim ale: Nicky nie ma zamiaru kolejny raz wikłać się w związek a tym bardziej z kimś, kto prowadzi taki a nie inny styl życia. Czy uda jej się ugasić ten żar zanim wybuchnie pożar? Czy intencje Bruno są właściwe? Czy Nicky spłaci dług? Jak zakończy się ta gra pełna erotyzmu i napięcia seksualnego?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Mam w domu drugi tom "Konsorcjum" ale brakuje mi pierwszego i tak sobie stoi samotnie na półeczce już dłuższy czas. I wiecie co? Koniecznie muszę go dopaść. Dlaczego? Bo jeśli ta dylogia jest tak dobra jak "Piekielny układ" to zarezerwuję autorce całą półkę. Stworzyła tutaj bowiem historię kipiącą erotyzmem, podtekstami seksualnymi i scenami rozpalającymi do białości. Pieprzna to za mało powiedziane. Ale z taką subtelnością i ... romantycznością. Tak, romantyczki będą wzdychać. Zaczęłam od scen, bo to erotyk. Erotyk, który miał wszystko to co potrzebne, by poczuć całą sobą ten ogień. Wystarczyło zamknąć oczy, by przenieść się do świata bohaterów. By nawet zapragnąć na moment stać się szaloną Nicky (szczególnie zapadła mi w pamięć taka jedna scena z klubu kiedy postanowiła się odegrać - miodzio). Tak, ta kobieta to wulkan energii. W gorącej wodzie kąpany diabełek, który ciętego języka używa zawsze i wszędzie. Pilnika natomiast wcale nie chowa - ona ciągle ostrzy swe pazurki i czeka na swą ofiarę. Fajna, ekspresyjna postać. Zyskała moją sympatię. Nawet gdy powracała na dawny styl to i tak niczego to nie zmieniało. Za to Bruno okazał się być całkiem innym facetem niż sądziłam. Nie takiego przystojniaka sobie wyobrażałam. Wiedziałam, że będzie miał odpowiedni wygląd i stan konta ale jego charakter? Totalna niespodzianka. Czy pozytywna? Oczywiście. Mimo tego czym się zajmuje i jaki zaborczy z niego bydlak, hihi to potrafi okazać dobre serce, zrozumieć, pomóc i pokazać całym sobą co jest w stanie zrobić, gdy kogoś pokocha. Te dwa wulkany ścierają się niczym uparte barany. Walka trwa. Cios za ciosem, wióra lecą. Dynamit normalnie. Natomiast co do bohaterów drugoplanowych, których wymieniłam, to oni również mieli swoje role - na równi gorące, kuszące i zaskakujące. Autorka bardzo sprawnie lawirowała pomiędzy postaciami. W odpowiednich momentach podsycała i tak już podgrzaną temperaturę. Pożądanie było tak gęste, że można było kroić je tasakiem. Do tego szczypta niepewności i tajemnic, które burzyły spokój i wystawiały bohaterów na próby. Próby będące sprawdzeniem prawdziwości ich uczuć i relacji. To historia rozpalająca zmysły. Drażniąca w pozytywnym stopniu. Bawiła momentami tak mocno, że były momenty, iż śmiałam się na całego. A wszystkiemu winna Nicky - no co za bohaterka. Na serio, bardzo fajne postacie. Wyraziste, temperamentne i ciekawe. Fabuła została dopracowana w najmniejszym stopniu. Do samego końca autentycznie byłam zaciekawiona co jeszcze się wydarzy i jaki będzie finisz. Oj, co ja przeszłam z tą książką. Do tej pory mam na twarzy uśmiech i rozmyślam o tym co czytałam. Jeśli chcecie się pośmiać i sprawdzić jakie wrażenie na was wywoła ta książka, to koniecznie musicie ją przeczytać. Totalny rollercoaster emocjonalny, do którego z przyjemnością jeszcze nie raz powrócę.

Polecam.

Jak już wskazuje sam tytuł będzie gorąco i namiętnie. Relacje łączące bohaterów będą ocierały się o porachunki diabła z piękną anielicą. Czy wylądują w raju czy może piekle? Diabeł to on – Bruno Cabrera, bogaty właściciel ekskluzywnej agencji towarzyskiej i nieziemsko przystojny mężczyzna. Anielica – Nicole - piękna i odważna trenerka fitness. Na niej ciąży obowiązek spłaty długu ojca i musi go odpracować właśnie u Bruna. Podejmuje się tej pracy, aby chronić młodszą siostrę, zwłaszcza przed nieodpowiedzialnymi poczynaniami ojca. Ich pierwsze przypadkowe spotkanie nie będzie fortunne, ale będzie miało wielki wpływ na ich dalsze losy. Czy będzie to miłość od pierwszego wejrzenia? Dość nieprawdopodobne. Dzieli ich wszystko, a łączy? Zauroczenie i wzajemna fascynacja? Czy taki układ na szansę na przetrwanie? Raczej nie, ale już nie jedna powieść nas zaskoczyła, więc nie wyrokujmy, zanim po nią nie sięgniemy. Czy warto, przekonajcie się sami. Nic nie możecie stracić, a zyskać ? Wiele, bardzo wiele ...

Ta intrygująca historia chwyta za serce od pierwszych chwil. Porachunki, dług, nieczyste i niejasne interesy, tajemniczy mafioso. I być może wszystko ułożyłoby się inaczej, gdyby do akcji nie wkroczyła piekielnie pyskata i odważna Nicole. Dziewczyna z charyzmą i energią, pełna werwy i chęci do życia. Zawsze i do końca reguluje długi, nie znosi litości i pobłażliwości. I on, tajemniczy i przystojny mężczyzna, który pod wpływem uroku pięknej kobiety traci swój twardy charakter i zmienia się, oczywiście na lepsze. Ta para bohaterów to największy skarb tej lektury, oni nadają jej kolorytu i blasku, to dla nich chce się czytać dalej i wiedzieć, jaki będzie finał tego nieczystego układu.

Piekielny układ to delikatny i subtelny romans. Nie, moi drodzy, nie znajdziecie w nim ostrych i pikantnych scen seksu, brutalności czy wyuzdania. Nic z tego, ze stronic tej powieści powiewa romantyzm i namiętność, magnetyzm wzruszających chwil w towarzystwie Bruna i Nicoli. Ale w tej całej historii jest też drugie dno. Nie tylko zniewalający romans, ale też nie powinien ujść waszej uwadze wpływ traumatycznej przeszłości bohaterów na ich życie. Zmagają się z bolesną przeszłością, oczywiście każdy z nich miał swoje problemy, które jednak powracają i nie pozwalają o sobie zapomnieć.

Przyznam, że fabuła tej powieści od samego początku jest przewidywalna i czytelna. Niewiele jest w tej powieści w stanie zaskoczyć. Ale pomimo tego czyta się ją z zaciekawieniem i wypiekami na twarzy, oczywiście zawsze pojawiają się określone okoliczności, które burzą spokój i pewność. Takie elementy powodują, że emocje pracują na najwyższych obrotach i oczekuje się coraz więcej, i więcej …

Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Zwłaszcza dlatego, że bohaterowie od pierwszych chwil wzbudzają nasze zaufanie i zainteresowanie, czas z nimi spędzony nie był stracony. Ta powieść jest niezwykle relaksująca, może stanowić doskonale lekarstwo na odstresowanie się od codziennych problemów. Nie jest zbytnio wymagająca, ale sprawia wiele radości i zadowolenia.

Smakowita uczta emocji i wrażeń dla wielbicieli subtelnych romansów.

Avatar użytkownika - zaczytana_opisan
zaczytana_opisan

"Piekielny układ" to gorąca, seksowna, pochłaniająca książka od której trudno się oderwać. Historia pełna namiętności, pożądania, tajemnic, zawirowań, która z każdą kolejną stroną wciąga coraz bardziej. Dwójka temperamentnych bohaterów, którzy nie boją się mówić i robić tego co myślą. Oboje pewni siebie, wybuchowi. Od pierwszej chwili, gdy ich spojrzenia się spotkały czuć między nimi tą chemię od której momentami aż iskrzy. Każde kolejne spotkanie to coraz bardziej rosnące pożądanie podsycane czułymi słówkami, gestami, kłótniami. Ich relacja jest pełna sprzeczności, oczekiwania, ale również namiętności. Dwie silne osobowości, które jak już sobie coś postanowią będą do tego dążyć za wszelką cenę. Bywają irytujący i niezdecydowani, jednak każdy miewa gorsze dni i to ich zachowanie nie wpływa na ocenę całości. Historia, która pokazuje jak wiele starsza siostra jest w stanie poświęcić dla młodszej, która jest dla niej najważniejsza. Jak niekiedy nieświadomie wplątujemy się w pewne sytuacje, z których nie ma łatwego wyjścia. Jak niewiele trzeba by druga osoba zaczęła dla nas znaczyć więcej niż początkowo zakładaliśmy. Lektura o tym, że skrywane tajemnice zawsze wychodzą na jaw. O relacjach rodzinnych i dokonywaniu wyborów. O przyjaźni, miłości, stawianiu czoła lękom i braniu odpowiedzialności za swoje czyny. Podobała mi się ta historia i Ci temperamentni, charakterni bohaterowie, którzy prowadzą ze sobą pewnego rodzaju grę pełną rosnącego pożądania. Bardzo lubię styl autorki już z wcześniejszych książek i tutaj również mnie nie zawiodła. Książkę czytało się bardzo dobrze. Jak już zaczęłam czytać nie mogłam się oderwać dopóki nie przewróciłam ostatniej strony. Historia, w której lęk przed nieznanym miesza się z ekscytacją. Nienawiść z rosnącym pożądaniem, a uczucia wymykają się spod kontroli. Historia, która nieraz Was zaskoczy i przyprawi o szybsze bicie serca. Gorąco polecam!

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2020-09-13, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Nicole pewna siebie atrakcyjna kobieta która żeby ochronić młodszą siostrę przed błędami ojca wyrusza do klubu go-go spotkać się z Bruno . Okazuje się że ojciec ma u niego dług i dziewczyna musi odrobić to w tym klubie . Jednak dostaje posadę zwykłej kelnerki i w dodatku bardzo się podoba chłopakowi który okazuje się być Alfonsem. Dziewczynie również chłopak bardzo się spodobał po jego wyglądzie i jak twierdzi połowę książki zawsze lubiła i ciągnęło ją do niegrzecznych chłopców . Pomiędzy tą dwójkę ciągnie się porządnie w książce i chłopak zabiega o Nicol która mu się opiera bo nie chce trafić z nim do łóżka . A gdy to się staje oczywiście wielkie loffki fajerwerki. Do momentu jak wszystkie kłamstwa Bruna wychodzą na jaw . Od początku oszukiwał dziewczynę i kręcił byle by ona z nim była. Okazuje się że ojciec dużo tutaj też namieszal bo wręcz sprzedał córkę . A piekielny układ okazal sie być pomiędzy Brunem A jej ojcem . Bohaterka ma charaktetrek i od samego początku jest pyskata i pewna siebie . Główny bohater dominujący i nie przyjmuje przeciwu do siebie . Fabuła książki jest super i na prawdę zaczyna się ciekawie, temat interesujący . Okładka sam testosteron ale jednak seksu w tej książce trochę brakuje jest go mało jeżeli ktoś spodziewa się samej pikanteri może się zawieść. Pomimo to emocje w książce się pojawiają i nigdy nie wiemy jak zareaguje na nie Nicol.

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2020-10-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

„ Nie mam pojęcia, co się dzieje, ale coś w moim wnętrzu właśnie zawiązało się na ogromny supeł, a serce odczuło uderzający ból”.

Nicole to młoda, pełna wewnętrznej energii i zadziorności kobieta. Jest trenerką personalną. Życie jej nie rozpieszczało. Bardzo szybko straciła matkę, a ojciec okazał się bardzo słabym, nieradzącym sobie z zaistniałą sytuacją człowiekiem. Nicole ma młodszą siostrę, którą bardzo kocha i wspiera na różne sposoby, są ze sobą blisko. Dla niej jest w stanie zrobić wszystko. Niespodziewanie dowiaduje się, że jej siostra ma odpracować długi ojca w klubie go-go. Wściekła rusza do klubu, aby spotkać się z jego właścicielem i negocjować warunki spłaty. Na jej drodze staje Bruno, niesamowicie przystojny i pewny siebie facet. Nicole nie tego się spodziewała. Między nimi zaczyna niepokojąco iskrzyć… Jak dalej potoczą się relacje tej temperamentnej pary? Koniecznie sprawdźcie, wewnętrzne poruszenie i dobra zabawa gwarantowane!

Opowieść niesie niesamowite emocje, jest to erotyk, który pod płaszczykiem wzajemnej fascynacji i pożądania ma swoje drugie dno. Akcja powieści toczy się dynamicznie, ani na chwilę nie daje odpocząć czytelnikowi. Fabuła krąży wokół pokomplikowanych relacji naszych bohaterów, intryguje, ciekawi, zaskakuje i daje ogrom emocji. Autorka podejmuje cały szereg trudnych i złożonych problemów. Traumatyczne przeżycia z dzieciństwa odciskają swoje piętno i naznaczają w dorosłym życiu. Rodzice, którzy nie dorośli do tego by nimi być. Dokonywanie trudnych wyborów, uczenie się na błędach. Tajemnice, które i tak w końcu ujrzą światło dzienne. Brak szczerości, ukrywanie prawdy mają bardzo negatywny wpływ na nasze życie, uczucia, relacje. Nie tak łatwo wybaczyć, dać drugą szansę. Miłość, pożądanie, piękno bezwarunkowej przyjaźni. Gangsterskie porachunki, szemrane interesy, tajemnice, przemoc.

Opowieść wzbudza emocje, daje idealną chwile zapomnienia i oderwania od codzienności. Książka jest lekka, przyjemna, z humorem i dość przewidywalna. Przepełniona zagadkami i sporą nutką erotyzmu. Dobrze się bawiłam, było to moje pierwsze spotkanie z autorką, mam nadzieję, że nie ostatnie. Polecam wielbicielom gatunku :)

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2020-10-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

By ochronić swoją młodszą siostrę, Nicole jest gotowa na wiele, a może nawet na więcej. Gdy ojciec dziewcząt oferuje wierzycielowi jedną z córek, starsza z nich wyrusza do klubu go-go, aby negocjować z właścicielem. Spodziewa się wszystkiego, tylko nie spotkania z nieziemsko przystojnym bad boyem, roztaczającym wokół siebie zabójczy urok - a taki właśnie jest Bruno Cabrera. Oboje natychmiast zdają sobie sprawę, że właśnie znaleźli się w punkcie, z którego nie ma już powrotu. Rozpoczynają więc niebezpieczną grę, pełną niedopowiedzeń i narastającego erotyzmu...

"Piekielny układ" jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością A.S. Sivar. Przyznaję, że spodziewałam się, iż sceny łóżkowe będą stały tu na pierwszym planie. Jednak tak nie jest. Choć trzeba przyznać, że pożądanie napięcie i oczekiwanie między bohaterami odgrywa znaczącą rolę.

"- Uwierz, za każdym razem, kiedy go widzę, jego ubrania lądują na podłodze, ściągane oczami mojej wyobraźni."

Para głównych bohaterów z miejsca zdobyła moją sympatię. Uwielbiam cięty język Nicole, choć czasami mnie wkurzała, ale to tylko sprawiało, że nie zastanawiałam się, jak ja sama bym zachowała się na jej miejscu. A Bruno... no cóż, jego nie sposób nie pokochać. Oby więcej takich postaci w książkach, a w naszym życiu mężczyzn.

"A co do uczuć, wierz lub nie, też mam serce."

Panująca między nimi relacja jest iście wybuchowa! To postaci charyzmatyczni, pewni siebie (aczkolwiek czasami niezdecydowani), zaborczy, zazdrośni, mówiący prosto z mostu to, co myślą, nie wahający się robić tego, co chcą. W jednym momencie drą ze sobą koty, by za chwilę dopuścić do głosu czułość. Dokąd ich to zaprowadzi? Podobało mi się to, że jeśli popełniali błędy, potrafili zdobyć się na to, by je naprawić i prosić o wybaczenie.

"Pogódź się moja piękna, że żaden facet nie ma prawa zabiegać o kobietę, której pragnę ja. Bruno Cabrera jest zawsze górą i otrzymuje to, czego chce."

Nie da się również nie zauważyć bohaterów drugoplanowych, dzięki którym książka zyskuje na atrakcyjności. Z tym, że chciałabym lepiej poznać postać ojca Nicole i móc zrozumieć jego zachowanie względem córek. Sami przyznajcie - który normalny rodzic oferuje swoje dziecko w zamian za długi? Córka powinna być oczkiem w głowie każdego ojca. Przynajmniej ja tak to postrzegam.

Wydaje się mi, że sceny miłosne jest napisać najtrudniej. Tu są naturalne, takie do schrupania. Autorka posiada lekki styl, tworzy proste dialogi oraz opisy, które w żadnym razie nie przynudzają.

Historia ta pokazuje, ile jesteśmy zrobić i poświęcić w trosce dla rodziny. To także lektura uświadamiająca, że tajemnice prędzej czy później ujrzą światło dzienne. Dlatego zawsze powinniśmy stawiać na szczerość.

"Piekielny układ" to pełna niedopowiedzeń i pożądania gra, w której trudno utrzymać uczucia na wodzy. To powieść o przyjaźni, miłości, dokonywaniu wyborów i stawianiu czoła ich konsekwencjom. To emocjonujący erotyk, którego (mimo pewnych utartych schematów), doskonale się czyta i przy nim wypoczywa. Gorąco polecam!

Konsorcjum Tom 1
A. S. Sivar0
Okładka ksiązki - Konsorcjum Tom 1

Magnetyczny, przystojny biznesmen, tajemnicze konsorcjum i młoda, zdolna finansistka   Nadia jest zadowoloną z życia, atrakcyjną singielką. Gdy...

Konsorcjum Tom 2
A. S. Sivar0
Okładka ksiązki - Konsorcjum Tom 2

Druga część burzliwej, pełnej intryg, poświęceń i nieokiełznanych uczuć historii młodej menedżerki klubu nocnego oraz jego porywczego, piekielnie przystojnego...

Usta mordercy
Artur Kawka, Monika Wysocka