Piękna i Gniewny

Tom 1 cyklu Wbrew pozorom

Bardzo prosto jest przekroczyć granicę dzielącą miłość od nienawiści...

Mogłoby się wydawać, że Larissa ma wszystko: kochającego męża, pieniądze i luksusy o jakich inni mogą tylko pomarzyć. Gdy pewnego dnia nakrywa Matthiasa na zdradzie, nie ma wątpliwości, że jej idealne życie właśnie legło w gruzach.

Poznanie Ivo, mężczyzny związanego z półświatkiem, daje jej szansę zemsty na mężu i odkrycie nowych odcieni pożądania. Szereg niespodziewanych wypadków sprawi jednak, że w życiu kobiety pojawi się ktoś jeszcze... Tajemniczy Rosjanin z amnezją nie wydaje się być najlepszym obiektem do ulokowania uczuć, a jednak wzajemna fascynacja z każdym dniem przybiera na sile. Czy Larissa zaryzykuje i zaufa swojemu sercu raz jeszcze?

Informacje dodatkowe o Piękna i Gniewny:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-10-05

Kup książkę Piękna i Gniewny

Piękna i Gniewny - opinie o książce

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-02-23, Ocena: 6, Przeczytałam,

Niewinna i piękna okładka skrywa historie,która porusza oraz wciaga od samego początku.Wydawałoby się,że opis powieści będzie niósł ze sobą fabule,którą z łatwością można przewidzieć-jest wręcz odwrotnie!W tej książce nic nie jest pewne.
Zmienność i dynamiczność akcji są codziennością.To,co wydawało się prawdą okazuje się za moment wielkim kłamstwem i intrygą,która została rozszerzona o nielegalne interesy.

Postać Larissy jest bardzo barwna.W swoim życiu przekonuje się czym jest lojalność,przyjaźń,zdrada i zemsta.Gdy w życiu ma się pozycje to każdy stoi obok.Tracąc ją zostajemy z niczym i nikim.Jest to kobieta,która na własnych błędach się uczy.Potrafi walczyć i zakończyć relacje na własnych zasadach.Nie uznaje kompromisów i gardzi zdrada.Wiele można się od niej nauczyć.Także tego,że życie potrafi przynieść zmiany i obawę o swoje życie-doświadczając cierpienia i rozczarowania.
Nikolai’a polubiłam od pierwszego poznania.Jego dystans i ciemna aura budowała napięcie w celu wyjaśnienia jego przeszłości,którą nie pamiętał.

Poznana historia pozytywnie mnie zaskoczyła.Nie spodziewałam się,że fabula zostanie rozbudowana o nielegalne interesy oraz szybką zmienność zachowań postaci w lekturze.Było to przemyślana-tworząc świetna historie!

Już czekam na kontynuacje losów bohaterów,ponieważ zakończenie jest zbyt szybkie i zaskakujace.
Koniecznie sięgnijcie i przeczytajcie książkę.

Życie Larissy jest wręcz idealne. Żyje w luksusie, a z mężem tworzą zgrany, kochający się duet. Tak miało być już zawsze, jednak nadszedł dzień, który wszystko zmienił. Kobieta chce zrobić mężowi niespodziankę, no cóż, zamiast tego to ona zostaje zaskoczona i to bardzo. Widzi Matthiasa właśnie ją zdradzającego, jednak wtedy jeszcze nie wie, że to dopiero początek. Larissa chce rozwodu i ma podstawy, aby tego pragnąć. Tylko jest taki jeden znaczący problem, on nie zamierza go jej dać, a wręcz przeciwnie, zamierza zrobić wszystko, aby do tego nie doszło. Według niego nic takiego się nie stało, to przecież ją kocha, a tamto to był tylko nieznaczący epizod.
Jednak Larissa nie zamierza trwać nadal przy niewiernym mężu. Na dodatek zaczyna dostrzegać, jak naprawdę wyglądało jej życie. Teraz kiedy potrzebuje wsparcia, okazuje się, że wszystkie znajomości były tylko wtedy kiedy było dobrze, a teraz nikt nie chce stanąć po jej stronie, pomimo że to nie ona zawiniła. Wtedy w jej życiu pojawia się Ivo, oferując jej nie tylko pracę, ale również możliwość zemsty. Jednak to nie koniec zmian, jakie nastąpią w życiu Larissy, pojawi się w nim również pewien Rosjanin z amnezją. Kim jest? Co go połączy z Larissą? Czy uda jej się zemścić na niewiernym mężu? Kim tak naprawdę jest Ivo?

To zdecydowanie jedna z tych pozycji, z którymi po prostu nie da się nudzić. W książce bardzo dużo się działo, akcja była dość szybka, a zwroty potrafiły mocno zaskoczyć. Znalazłam w niej historię, która zdecydowanie mi się podobała, była ciekawa, wciągająca, pełna namiętności. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji.
To opowieść o kobiecie, która miała szczęśliwe, poukładane życie, była pewna, że nie tylko ona kocha, ale również jest kochana. No cóż, mocno się rozczarowała, okazało się, że żyje w złudzeniu, a nic nie jest takie, jak by się mogło wydawać.

Bohaterowie ciekawi, moim zdaniem dobrze wykreowani.
Larissa tak naprawdę zaczyna wszystko od nowa, sama, bez większego zabezpieczenia finansowego. To kobieta silna, uparta, pragnąca zemsty za krzywdy, jakich doznała. Osobiście ją polubiłam.
O męskich bohaterach nie mogę wam nic więcej zdradzić niż to, co już wyżej napisała. Powiem tylko tyle, że warto ich bliżej poznać.

„Piękna i gniewny” to książka, od której ciężko było się oderwać, w której znalazłam ciekawą, wywołującą emocje historię. Ze swojej strony z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Larissa i Matthias szczęśliwi małżonkowie, mieli wszystko, tworzyli zgrany kochający się duet, do chwili, w której ona postanowiła zrobić mu niespodziankę. Wtedy to on ją zaskoczył, wręcz zszokował, to był dzień, w którym krętactwa męża ujrzały światło dzienne.
 Chciała, o tym bolesnym przeżyciu, jak najszybciej zapomnieć. Odchodzi, kłamliwy partner nie zasługuje na nią. Jednak mąż nie zgadza się z tym, straszy, że zostanie z niczym. Wtedy niby przez przypadek zjawia się on, Ivo, który wiedział jak skierować skrzywdzoną kobietę na ścieżkę zemsty.
 Zdrada boli i to bardzo mocno, bo nikt nie lubi być, okłamywany i zastępowany inną osobą. Do czego zdolna jest poniżona kobieta, o tym boleśnie przekonał się Matthias.
 „Uśmiechnęłam się z satysfakcją, rozkoszując się wizjami staczającego się na dno Matthiasa, - mojego pożal się Boże, męża”.
 Jednak nie przewidziała jednego, że na tej ścieżce zemsty, spotka tajemniczego Rosjanina. Który pomimo oschłej, gburowatej powierzchowności, zdobędzie serce zranionej kobiety i odbuduje zaufanie w męski rodzaj.

Książkę wybrałam w ciemno, nie czytając recenzji innych czytelników. Nie jest to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki. Miałam już zaszczyt poznać kilka książek napisanych przez J.Harrow i były to świetne historie.

„Piękna i gniewny” cała fabuła to jeden wielki rollercoaster, tu cały czas coś się dzieje, a my zaciskamy pięści i kibicujemy Larissie. Wspieramy ją w walce o lepsze jutro, dopingujemy w przemianie, z żony dopełniającej wizerunek męża, w silną i niezależną kobietę. Bardzo lubię, gdy bohaterka jest obdarzona silną osobowością, babka twardo stąpająca po ziemi i szybko uczącą się na własnych błędach. Barwni bohaterowie, niewdzięczny temat zdrady, podany w piękny, wytworny sposób.

Porywająca opowieść, która wzbudza w nas ogrom doznań, złość, nienawiść, radość, momentami wzrusza do łez. Przez całą książkę, autorka zaskakuje, miesza, mataczy, bawi się emocjami, ale koniec... No właśnie mam jednak problem z zakończeniem, nie cierpię tak kończących się historii. Polecam gorąco.

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2022-10-30,

"- Dlaczego strach jest potrzebny?

-Jest wpisany w naturę człowieka. - odpowiedział rzeczowo, wciąż nie podnosząc na mnie wzroku. - Nie bez przyczyny odczuwamy strach. To instynkt, który może uratować nam życie."

Larissa jest piękną kobietą, żoną znanego biznesmena. Ich nazwisko wiele znaczy w świecie biznesu. Wszystko, co idealne szybko się kończy. Zdradzona kobieta nie wie co począć ze swoim życiem. Matthias nie ułatwia kobiecie decyzji, chce powrotu żony. Nowo poznany mężczyzna Ivo, podsuwa jej plan zemsty na wybranku. Ma to jej pomóc odegrać się na mężu, zabezpieczając ją również finansowo. Czy Ivo robi to bezinteresownie? W życiu kobiety pojawia się również pewien mężczyzna z amnezją.

Główna bohaterka z dnia na dzień traci swoje poukładane życie. Zdrada męża odcisnęła się bardzo na jej psychice. Jestem godna podziwu wytrwałości Lary w swej decyzji. Nie pozwoliła się omamić, a wręcz zrobiła duży krok naprzód. Podobała mi się jej przemiana. Z kobiety trwającej przy mężu jako ozdoba, stała się silna i zdecydowana. Potrafi walczyć o swoje. Ivo nie przypadł mi od początku do gustu. Podejrzewałam go o jakiś ukryty motyw. Dziwnie się zachowywał, miewał swoje tajemnice. I nie wierzyłam w jego bezinteresowną pomoc. 😈😈

Książki autorki kojarzyłam, jednak nie miałam okazji żadnej czytać. Tytuł tej pozycji zaintrygował mnie. I skusiłam się przeczytać historię Larissy. Pierwsze spotkanie z twórczością autorki było wspaniałym przeżyciem. Przyznaje, z początku nie mogłam się wczuć w fabułę. Z każdym kolejnym rozdziałem było coraz lepiej, wręcz nie mogłam się oderwać. Świetnie poprowadzona akcja w książce, nie pozwala na nudę. Nie byłam w stanie przewidzieć kolejnych wydarzeń. Zakończenia totalnie się nie spodziewałam. To nie może się tak skończyć. W mojej książce brakuje kilka kartek 😅 Już nie mogę doczekać się dalszych przygód bohaterów.

Życie Larissy Radke dla wielu mogło się wydawać perfekcyjne. Opływała w bogactwie i w luksusach. Miała także kochającego męża. Nic więcej do szczęścia jej nie było potrzebne. I cała ta bańka mydlana pękła, gdy kobieta nakryła Matthiasa na zdradzie.
   Wkrótce na jej drodze stanął tajemniczy Ivo Sorokin. Związany z półświatkiem dał Larissie okazję do zemsty na mężu. Przy okazji kobieta odkryła inne oblicza pożądania, jakie pokazał jej Ivo.
   Ale los nie postawił jeszcze ostatniej kropki. Poznaje drugiego mężczyznę. Mrocznego i tajemniczego Nikolaia. Rosjanin z amnezją zdecydowanie nie jest odpowiednią partią dla kobiety. A jednak nie tak łatwo jest się oprzeć pokusie. Szczególnie, że ta fascynacja jest obustronna.
   Kim jest Nikolai? Co zrobi Ivo? A na co zdecyduje się Matthias? Jaką decyzję podejmie Larissa? Komu zaufa?

Twórczość autorki jest mi dobrze znana. Śledzę premiery od samego debiutu i wszystkie za mną. Nie mogę się oprzeć kolejnym historiom.
   Najnowsza pertraktuje o trudach podejmowanych decyzji. O ryzyku wliczonym w cenę. O zaskakującym i nieprzewidywalnym losie. A przede wszystkim o tym, że pieniądze to nie wszystko.
   Postać Larissy od początku mnie intrygowała. Wyrafinowana dama, która w chwili zdrady męża zostaje z niczym. Z ogromnym znakiem zapytania co dalej ma zrobić ze swoim życiem, które rozsypało się niczym domek z kart. To, co zostało jej przeznaczone zaskakuje, szokuje a jednocześnie wciąga i fascynuje. Kobieta imponowała mi swoją siłą. Spokojem i opanowaniem. Pokerową twarzą a jednocześnie koiła empatią i troską.
   Trzech mężczyzn. Każdy zupełnie inny, stanowiący swoje całkowite przeciwieństwo.
   Matthias to bardziej irytujący typ, który był nakierowany na zysk i stan konta.
   Ivo to pewny siebie, temperamentny i pełen zaskoczeń przystojniak, który wie co chce.
   Nikolai natomiast z nich wszystkich to najbardziej tajemniczy i niepewny mężczyzna. Miałam co do niego ogromne obawy. Dotyczyły głównie tego, jaki był przed amnezją i jaki teraz jest. A przede wszystkim tego, jaki będzie. Cały czas kluczyłam labiryntem zagadek w poszukiwaniu prawdy. Prawdy, która okazała się być finalnie totalnie zaskakująca.
   W najnowszej powieści autorki, będącą pierwszym tomem serii nie zabrakło gwałtownych, gorących i spalających na popiół scen uniesień. Zbliżeń pełnych ognia i chemii. Czystego niczym łza pożądania, które przyciągało niewidzialną ale bardzo trwałą nicią.
   Zbyt słodko i miło? Absolutnie nie! Autorka bowiem dołożyła sensację. Dynamikę i adrenalinę. Opisy scen, które powodowały, na włos się jeżył. A przede wszystkim pozostawiły po sobie morze pytań, na odpowiedzi które będę szukać z przyjemnością w kolejnym tomie?
 Dlaczego?
Bowiem taki finał, jaki się tutaj znalazł wbił mnie w fotel a szczękę zbierałam z podłogi. OMG! W takim momencie kończyć powieść? Ja chcę kontynuację najlepiej na już, na wczoraj, hehe.

Polecam

Współpraca: Wydawnictwo AMARE

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2023-05-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

RECENZJA ?

"To nie natura nas kształtuje ani przeznaczenie, ani więzy krwi. Dokonujemy wyborów, każdy z nas własnych."

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_amare

Larisa była zadowolona z dotychczasowego życia. Wierzyła, że mąż jej jest ideałem, którego nie zamienila by nigdy w życiu. Niestety życie przewidziało inny scenariusz, a ona odkryła jak naiwna i ślepa pozostawała dotychczas. Poznaje tajemniczego Ivo, który pomaga jej odzyskać część majątku i zemścić się na niewiernym i kłamliwym mężu. Nie wiedziała, że oprócz Iva pozna kogoś jeszcze, kto także odmieni jej życie. Nikolaj zmaga się z amnezją po bardzo ciężkim wypadku, a ona stanie się kimś, kogo zapragnie mieć tylko dla siebie. Niestety mężczyźni żyją po ciemnej i niebezpiecznej stronie życia, gdzie legalne interesy są tylko przykrywką. Dotychczas miała u swojego boki jednego mężczyznę teraz doszli dwaj. Larisa będzie rozdarta ale wciąż marzy, i zrobi wszystko by marzenia się ziściły.

Stateczne, ułożone życie potrafi rozsypać się w jednej chwili. Larisa przekonała się o tym bardzo dotkliwie. Żyjąc w cieniu męża, ufała mu bezgranicznie. Brutalnie przekonała się o tym, że wszystko w jednej chwili może zostać zniszczone. W przeciągu chwili w jej życiu pojawia się więcej mężczyzn, z których każdy ma dobre i złe strony. Bracia Ivo i Nikolaj stoją po złej stronie barykady, zajmują się nielegalnymi interesami, ale to właśnie od nich dostała największą pomoc, jednak musi uważać. Początkowe zainteresowanie Ivo znika, gdy tylko poznaje tego drugiego. Zagubiony, z amnezją, szukający własnego miejsca jak ona. Wszystkich czekają trudne chwile, niebezpieczne rozgrywki, zawirowania losowe, które mogą mieć różne zakończenie. Larisa musi przygotować się, bowiem w jej życiu nadciąga kolejny kataklizm. Miłość wisi w powietrzu, nadzieja umiera jako ostatnia. Bardzo ciekawa i godna polecenia książka z wątkiem miłosnym, mafijnym i komplikacjami, które wyrastają jedna po drugiej.

,,nie można posiadać drugiego człowieka. Można go kupić, można zmusić do uległości, ale dusza i serce zawsze pozostaje wolne."

W życiu niczego nie można być pewnym, gdyż potrafi zaskoczyć swoimi niespodziewanymi wydarzeniami. Czasami wydaje się, że mamy klarowną sytuację opartą na solidnych podstawach, a okazuje się, że żyliśmy w iluzji szczęścia. Tak wydarzyło się u bohaterki książki ,,Piękna i Gniewny", która jest pierwszą częścią serii ,,Wbrew pozorom".

Wszystko zaczyna się standardowo, czyli mamy bohaterkę, która wiedzie luksusowe życie w przekonaniu, że jej status quo zawsze będzie jej towarzyszyć. Jest z mężem od 10 lat i jest pewna jego uczciwości, szczerości, miłości i wierności. Niestety, wszystko zmienia się w ciągu jednej chwili, gdy odkrywa zdradę męża i to w dniu ich rocznicy ślubu. Ujawnienie tego faktu także jest typowe dla romansu, czyli Larrisa udaje się do firmy męża, by zrobić mu niespodziankę, a tym czasem to ona ma niespodziankę, gdy widzi męża w niedwuznacznej sytuacji. Pragnie zakończyć związek, ale okazuje się, że nie będzie to takie proste. W tym momencie on pokazuje swoje prawdziwe oblicze i nie zamierza dzielić się majątkiem, a tym bardziej udziałami firmy. Larissa nagle pozostaje bez dotychczasowych możliwości finansowych, a tym samym w oczy zaczyna jej zaglądać bieda. Bo dla przyzwyczajonej do luksusów kobiety, skromny domek ojca to za mało.

Wszystko się zmienia, gdy spotyka Ivo Sorokina. I od tego momentu powieść także nabiera bardziej emocjonującego, ale i tajemniczego charakteru. To wrażenie potęguje odpowiednio poprowadzona narracja. Przez większą część fabuły opowiada nam o zdarzeniach Larissa i na początku nic nie wskazywało na zmianę. Jednak czasami są wtrącenia z poziomu Ivo i jego brata. Niestety, autorka zastosowała typowo kobiecy trik na zasadzie ,,domyśl się", czyli nie oznaczyła, kto w danym momencie relacjonuje nam zdarzenia pokazując swój punkt widzenia. To wynika w trakcie wgłębiania się w treść. Dla mnie było to lekko irytujące, ale to jedyna moja uwaga, gdyż napisana przez panią Harrow powieść ma wszelkie pozytywne, wciągające cechy romansu, dzięki którym trudno oderwać się od czytania.

Niewątpliwym atutem pierwszej odsłony serii ,,Wbrew pozorom" jest wartka akcja i jej bohaterowie. Każda z postaci została dobrze wykreowana. Ich charaktery są wyraziste, ale nie ma w nich przesady. Polubiłam zarówno Larissę, jak i Ivo i jego brata Nikolaia.

Larissa ma silny charakter wbrew temu, co o sobie sądzi. Została postawiona w sytuacji, która była dla niej czymś nowym i trudnym do zaakceptowania. Przy wsparciu Ivo realizuje swój plan zemsty, ale jednocześnie orientuje się, że nie wszystko jest takie, jak na to wygląda. Nie jest bez wad, popełnia błędy ale przy tym zaczyna też dostrzegać uroki chwili, doceniać poczucie wolności, możliwość decydowania o sobie i wartości, do których wcześniej nie przywiązywała wagi.

Fabuła, początkowo standardowa, zaczęła nabierać bardziej nieprzewidywalnego charakteru i tak pozostało do ostatnich scen, które pozostawiły mnie z ogromem emocji. Do przewidzenia były jedynie wątki miłosne, które potoczyły się według znanych schematów, ale tutaj także autorka wykazała się oryginalnością. Ukazała tym samym różnicę między prawdziwym uczuciem, a więzią opartą jedynie na pożądaniu. Powieść pod tym względem jest naszpikowana erotyzmem i namiętnością, ale ten motyw został opisany bardzo subtelnie, bez wulgaryzmów i anatomicznych szczegółów. Są to sceny, które nie rażą, nie wzbudzają absmaku, a raczej dodają całości lekkiej pikanterii i smaczku.

To było moje pierwsze spotkanie z autorką, ale na pewno nie ostatnie, gdyż bardzo odpowiada mi jej styl pisania, budowania poszczególnych epizodów, ich przebiegu. Pani Harrow ma za sobą kilka książek, w których zawsze opowiada o zawiłościach ludzkich losów i zagląda w dusze swoich bohaterów. Podobnie dzieje się w powieści ,,Piękna i Gniewny", gdzie nie ma idealnych postaci. Każda z nich ma za sobą trudne przejścia, ale w odmienny sposób podążają przez życie.

Autorka skutecznie poplątała ze sobą ich ścieżki, pokazując, że miłość ma różne oblicza i czasami musi przebyć długą drogę, pokonać wiele przeszkód, by odnaleźć swoje miejsce w sercach dwojga osób. I gdy wydaje się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku i zakochani będą mogli cieszyć się sielankowym życiem, nagle jesteśmy bombardowani finałowymi wydarzeniami, które zaburzają spokój, pozostawiając nas ze zdziwieniem, że to już ostatnia strona powieści, gdyż nie wiadomo, co się w tym momencie wydarzyło. Druga część "Wbrew pozorom" miała swoją premierę 15 lutego 2023 roku, więc z niecierpliwością będę oczekiwać na jej pojawienie się w mojej biblioteczce.

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu Amare

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-11-21, Ocena: 5, Przeczytałem,

Bardzo prosto jest przekroczyć granicę dzielącą miłość od nienawiści...

Lecz gdy pewnego dnia na jej drodze stanie Ivo, Larissa odkryje jak to jest być prawdziwa kobietą.

,,Nie boisz się swojej słabości, tylko swojej siły".

Dodatkowo może zemścić się na byłym mężu, a mężczyzna jej w tym pomoże. Gdy kobieta myśli że nie znajdzie już miłości, do gry wkracza tajemniczy Nikolaj, który wywołuje w niej sprzeczne uczucia. Im dłużej ze sobą przebywają, tym coraz bardziej się do siebie zbliżają.

Ale jaką decyzje podejmie Larissa gdy, dowie się prawdy o braciach.

Czy kobieta zaryzykuje i zaufa swojemu sercu raz jeszcze?

Super historia ? pełna emocji. Od miłości do nienawiści, poprzez zemstę, łzy, intrygi, strach, niebezpieczeństwo, kłamstwa, zazdrość, pieniądze i pozory. Przez całą książkę autorka trzyma nas w takim napięciu że przeczytałam tę książkę w kilka godzin. Bohaterowie super wykreowani. Larissa to kobieta z jajami że tak powiem. Było to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki. Ale jak to mówią pierwsze razy są najlepsze ?.

Więc jeżeli szukacie czegoś na zimowe wieczory to polecam.

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2022-10-30, Ocena: 5, Przeczytałem,

Jeśli tak to mam dla Was recenzję książki ,,Piękna i gniewny" J. Jarrow, od wydawnictwa AmAre.

Wydaje się, że Larissa ma wszystko kochającego męża, pieniądze. Gdy pewnego dnia nakrywa męża na zdradzie, jej świat rozpada się na drobne kawałki.

Na drodze Larissy staje Ivo, mężczyzna powiązany z półświatkiem. Kobieta dostaw szansę dokonania zemsty na mężu.

Szereg wydarzeń stawia na drodze kobiety kolejnego mężczyznę, brata Ivo, który nie pamięta przeszłości z powodu amnezji.

Czy Larissa ponownie zaufa?

A może któryś z dwóch mężczyzn skradnie serce kobiety?

Pierwszy raz czytałam książkę J. Harrow i otrzymałam fajną fabułę, pełną akcji ze sporą dawką namiętności, z nutą tajemniczości.

Nie jest to słodki romans, gdyż w fabułę nie zabrało zemsty, intryg, kłamstw, a także subtelnych scen namiętności.

A na koniec autorka wręcz zaskoczyła mnie zakończeniem, którego się nie spodziewałam i mam nadzieje, że będzie kontynuacja.

Autorka bardzo dobrze wykreowała bohaterów, każdy z nich coś wniósł do tej historii i był postacią indywidualną. Larissa z początku była kobietą, która opływała w luksus i wydawało jej się, ze nie może żyć bez dobrego auta, pięknych i szykownych stroi w miarę problemów zrozumiała, że w życiu są ważniejsze rzeczy i może obejść się bez całej luksusowej otoczki. Za co dodatkowo zaskarbiła moje serce.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2022-10-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

"Piękna i gniewny" to historia, której od początku do końca nie można przewidzieć. Tu nic nie jest pewne. I chyba to najbardziej mi się w tej książce podobało. Wyraźnie widać, że J. Harrow miała pomysł na jej fabułę. Mało tego. Wszystko się tu "kleiło", miało sens. Choćby doskonale skonstruowana, rozwinięta i wyjaśniona intryga. Z kolei wątek zdrady i zemsty... powiem tylko tyle, że fajnie to wyszło. I są też granice, które łatwo przekroczyć...

Jeśli zaś chodzi o postaci, to okazali się barwni, charakterni i nieprzewidywalni. Spotkacie tu silną bohaterkę, która nie da sobie w kaszę dmuchać. Wie, kiedy użyć pazura. Męscy bohaterowie również nie pozostają w tyle. A jest ich aż trzech! Czy którykolwiek z nich zasługuje na uwagę Larissy?

"Świat pieniędzy i biznesu to nie tylko drogie ciuchy i luksusowe samochody. To też niewzruszona twarz, gdy negocjujesz kontrakt, uśmiech wyglądający na naturalny, gdy udajesz zainteresowanie nużącą cię rozmową i obtarte do krwi pięty - zapłata za nieskazitelne piękno żony, zawsze stojącej u boku swojego cennego męża."

Czy wszystko jest na sprzedaż? Z pewnością nie, mimo iż żyjemy w czasach, kiedy wydaje się, że nie ma już miejsca na prywatność, na bycie tylko dla siebie, na prawdziwe uczucie między dwojgiem ludzi. Zawsze powinniśmy starać się, by zachować jak najwięcej siebie.

"Ivo zawsze sięgał po wszystko, czego pragnął, ale nie można posiadać drugiego człowieka. Można go kupić, zmusić do uległości, ale dusza i serce zawsze pozostają wolne."

Zaskakujące zwroty akcji, intryga, tajemnice, niebezpieczeństwo, konsekwencje podjętych decyzji i namiętność (sceny miłosne opisane w sposób smaczny) - to wszystko tworzy powieść, od której trudno się oderwać. Niepewny finał pozwala żywić nadzieję na równie emocjonującą i ciekawą kontynuację. Były łzy wzruszenia, śmiech i złość. Chcę tego jeszcze więcej!

"Wystraszyłem ją, to było pewne. Nie wiedziała jednak, że ja też się bałem... Siebie, swojej reakcji i instynktu, który najwidoczniej podpowiedział mi, co i jak mam robić. To byłem ja - ten prawdziwy, którego nie chciałem pamiętać."

"Piękna i gniewny" to powieść o pragnieniu miłości, namiętności, zemście i przekraczaniu granic. W pewnym sensie romantyczna, ale czy niebezpieczne związki nie okażą się zgubą...? Sprawdźcie koniecznie wstępując do świata wielkich pieniędzy, braku skrupułów i litości.

Nieodpowiednia chwila
J. Harrow0
Okładka ksiązki - Nieodpowiednia chwila

Czy można być szczęśliwym kosztem innych? Czy można kochać więcej niż jedną osobę? Po wypadku Daniel dochodzi do siebie; on i Eve są wreszcie...

Ukraińskie serca
J. Harrow0
Okładka ksiązki - Ukraińskie serca

Rodzina Sawoszów to majętni hotelarze, dla których liczą się tylko pieniądze i pozycja.Sonia stara się sprostać wymaganiom rodziców, ale jednocześnie tęskni...