Piękni, młodzi i bogaci

Przyjaźń, miłość i zdrada to historia ,,Pięknych, młodych i bogatych...", których losy przeplatają się w kolejnych wcieleniach. Tłem romantycznej miłości jest tu głównie osiemnastowieczna Francja, a jej bohaterowie uwikłani są w sieć masońskich tajemnic, artefaktów i rytuałów. To poruszająca i wciągająca opowieść o miłości i nienawiści, które potrafią przetrwać wieki, krzyżując losy bohaterów.

Informacje dodatkowe o Piękni, młodzi i bogaci:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2019-11-14

Kup książkę Piękni, młodzi i bogaci

Piękni, młodzi i bogaci - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-11-12,

-Niekiedy wydaje mi się, że biedacy potrafią cieszyć się błahostkami, a my nie. Często nie doceniamy tego, co posiadamy.

-Myślisz, że mamy większe wymagania, jeśli chodzi o poczucie szczęścia?”

Czasy arystokracji dla wielu wydają się czasami dobrobytu i spędzaniu chwil na przyjemnościach. Po części tak było, lecz im bardziej zagłębimy się w ten świat, to wyda nam się czarno biały, a nie kolorowy.

Siostry Henrietta i Juliette podczas powrotu z pałacu markiza Armanda zostają napadnięte przez zbójów. Ratunek przychodzi niespodziewanie ze strony braci Paula i Pierre. Spotkanie to rozpoczyna wędrówkę naszych bohaterów przez życie i podejmowanie trudnych decyzji.

Autorka na wstępie zasypuje nas dużą ilością postaci. Wiadomo, że czytelnik musi się nauczyć, kto kim jest i co go łączy z innymi. Sprawiło to, że początkowe rozdziały szły mi opornie. Dopiero po jakiejś jednej trzeciej książki, zamiast skupiać się na bohaterach, zaczęłam zagłębiać się bardziej w akcję.

Pojawiły się intrygi, tajemnice, próby morderstwa, walka o tytuły i majątek. Rozkręciło się na dobre i od razu o wiele lepiej mi się czytało. Ciekawiło mnie jaki finał znajdą niektóre wątki.

Miałam już nawet swoich faworytów, którym kibicowałam. Nie wszystko poszło po mojej myśli, lecz nie było znów tak tragicznie.

Podobał mi się pomysł, aby umieścić w fabule wątek machiny podświadomości. Dzięki niej mogliśmy poznać wspomnienia i niekiedy poprzednie wcielenia różnych postaci. Okazuje się, że niektórzy z nich byli spokrewnieni lub pozostawali ze sobą w związku w tamtym życiu.

„Możemy dowiedzieć się czegoś, czego wolelibyśmy nie wiedzieć. Jednak wszystko, co ujrzymy w trakcie tego seansu, z pewnością nie dzieje się bez przyczyny”.

Rozdziały miały swoje nazwy, lecz nie było wiadomo, kogo akurat myśli poznajemy. Troszkę mi to przeszkadzało i za to mały minus. Ogólnie styl autorki był przyjemny dla mnie.

Zakończenie pozostawiło mnie w zapytaniu co dalej? Autorka urwała w bardzo ważnym momencie. I chętnie dowiem się, jak potoczą się dalsze losy bohaterów.

Avatar użytkownika - renatakozlowska
renatakozlowska
Przeczytane:2023-10-16, Ocena: 5, Przeczytałam,

Co myślicie o reinkarnacji, o wędrówce dusz? Myślicie, że dwie dusze, dwa serca, które pokochały się w przeszłości, w innym wcieleniu, mają szansę znów się spotkać?
Przyznam, że to ciekawe zagadnienie i właśnie na nim oparła swoją sagę Piękni, młodzi i bogaci Jolanda Maloy. "Róże i szpady" to jej pierwsza część.
Francja, początek XVIII wieku. Juliette szykuje się do ślubu z Armandem, którego kocha. Gdy na jej drodze staje przystojny muszkieter, losy całej trójki splatają się ze sobą na wieki.
Lubię powieści kostiumowe, w których występują piękne damy i przystojni mężczyźni. Ale kostiumowej powieści z wędrówką dusz i miłością karmiczną, jeszcze nigdy nie czytałam. I przyznam, że naprawdę wciągnęła mnie ta historia.
Czego tu nie ma...jest miłość, troska, zauroczenie, pożądanie, spiski, zdrady...tyle się w niej dzieje, że naprawdę trudno książkę wypuścić z rąk.
Poza tym mamy tu wyrazistych, charakternych bohaterów, z ich wadami i słabościami. Ale w większości są sympatyczni, choć zdarza im się błądzić.
Zaciekawił mnie pomysł autorki na fabułę i nie ukrywam, że czekam teraz na kolejny tom.
Polecam i Wam. Myślę, że może Was zaciekawić.