Piękność

Ocena: 6 (1 głosów)

Nieoczekiwana podróż w poszukiwaniu siebie

Veronique jest jedną z najbardziej rozchwytywanych modelek - pojawia się na okładkach prestiżowych magazynów i chodzi po wybiegach pokazów haute couture na całym świecie. Niespodziewanie tragiczny atak terrorystyczny na lotnisku w Brukseli na zawsze odmienia jej życie.

W eksplozji giną dwie osoby, które kochała najbardziej, a ona sama doznaje ciężkich obrażeń, w wyniku których zostaje oszpecona. Dziewczyna musi zmierzyć się ze swoim nowym wyglądem i przyzwyczaić do swojego odbicia w lustrze. Gdy zaszywa się w odosobnieniu, żeby dojść do siebie, przemysł modowy uznaje, że wypadła z obiegu. Veronique traci wszystko, co było dla niej ważne - najbliższe jej osoby i karierę, na którą ciężko pracowała.

Testament jej matki pozwala jej odkryć trudną prawdę o sobie. Stopniowo Veronique otwiera się na nowe możliwości i relacje. Odnajduje spokój w niesieniu pomocy innym. Musi przy tym przewartościować swoje życie i na nowo zdefiniować czym jest piękno i co tak naprawdę znaczy być piękną.

,,Piękność" to poruszająca historia młodej kobiety, której wytrwałość i wewnętrzna siła mogą stać się inspiracją dla innych.

Informacje dodatkowe o Piękność:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-08-24
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788324084203
Liczba stron: 320

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

więcej

Kup książkę Piękność

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Piękność - opinie o książce

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2022-09-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

Po raz kolejny w ciągu ostatnich dni przekonałam się, że twórczość Danielle Steel jest po prostu wyjątkowa. Autorka ma dar pisania pięknych, wzruszających i wartościowych historii. 

Najnowsza książka autorki zatytułowana "Piękność" opowiada historię młodziutkiej modelki Veronique, która mimo młodego wieku jest już bardzo ceniona w swojej branży. Ciągle rozchwytywana przez fotografów i projektantów dziewczyna postanawia odpocząć od pracy i w raz z mamą wybierają się na krótki urlop. Niespodziewanie na lotnisku dochodzi do ataku terrorystycznego, w którym ginie mama i chłopak Veronique. Ona sama zostaje w ciężkim stanie przewieziona do szpitala wojskowego, gdzie spędza kolejne pół roku życia. Niestety dziewczyna zostaje brutalnie zmuszona do przewartościowania swojego życia, gdyż w wyniku wybuchu jej ciało zostało oszpecone. 

"Piękność" jest historią, która konkretnie zmusza nas to tego, aby zastanowić się czym jest piękność. Czy liczy się dla nas wygląd zewnętrzny czy może piękno wewnętrzne? Główna bohaterka tej historii dość szybko przekona się, że dla jej najbliższych znajomych nie są ważne blizny na jej twarzy i ciele. Dla nich liczy się to jakim człowiekiem jest Veronique. A jest dobrym człowiekiem, i jak najbardziej świadczy o tym nowa droga jaką dla siebie wybrała. 

Ta historia skradła moje serce z wielu powodów, ale głównym z nich jest szczerość jaką odczuwałam podczas czytania tej książki. Była ona w każdym calu prawdziwa. Autorka nie  przerysowała postaci bohaterów, zostały one stworzone bardzo realnie, przez co łatwo było mi się z nimi zaprzyjaźnić. Już od pierwszych stron czułam bardzo fajny klimat jaki udało się wprowadzić autorce a w połączeniu z jej lekkim stylem i wciągającą fabułą wyszło naprawdę bardzo interesujące połączenie.  

Cieszę się, że natknęłam się na tą historię, ponieważ nie zabrakło tutaj emocji, a czytanie tej historii było czystą przyjemnością. Myślę, że "Piękność" skradnie niejedno serce, a ja od siebie dodam, że szczerze polecam tą historię.

Link do opinii
Inne książki autora
Obietnica
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Obietnica

Michael i Nancy... On - utalentowany młody architekt, owładnięty marzeniem o przyszłości, jaką będzie budował. Ona - piękna, uzdolniona malarka, która...

Milcząca godność
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Milcząca godność

Młoda Japonka przyjeżdża na studia do Kalifornii. Dla nieśmiałej, przywiązanej do tradycji dziewczyny Ameryka to inny świat - świat, w którym kobiety decydują...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy