Pierwsza taka Gwiazdka

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-11-04
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-240-7132-6
Liczba stron: 0

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Nadchodzi wyjątkowy czas – czy otworzysz się na magię Gwiazdki?

Haley nie chciała tam jechać. Wyjazd na Gwiazdkowy Obóz wydawał się jej kompletną stratą czasu. Przecież musi przeprowadzić świąteczną kampanię reklamową dla ważnego klienta! I wreszcie dostać ten upragniony awans!

Bo Haley – chociaż zamiast zielonego futra nosi szpilki – jest damską wersją Grincha. Najchętniej wysłałaby te całe święta w kosmos! Ale skoro szef stawia ultimatum – albo dziewczyna poczuje ducha świąt, albo nici z kampanii – Haley rusza do ukrytego w górach pensjonatu.

Widok majestatycznych jodeł, mieniących się kolorowych lamp i wieńców z gałązek ostrokrzewu wywołuje w jej sercu nieznane ciepło. Haley spotka tu małżeństwo, które przypomni jej, czym może być miłość, ale i mężczyznę, który utracił ukochaną osobę.

A gdy magia świąt zacznie działać, na horyzoncie pojawi się jeszcze ktoś…
Czy ta wyjątkowa – pierwsza taka w jej życiu – Gwiazdka
przysienie dziewczynie szczęście?

Karen Schaler, scenarzystka Świątecznego księcia – gwiazdkowego hitu Netflixa – zabiera nas do zimowego pensjonatu. Pokazuje, że świąteczna magia potrafi uczynić prawdziwe cuda w życiu tych, którzy chcą się na nią otworzyć.

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Pierwsza taka Gwiazdka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Pierwsza taka Gwiazdka

Avatar użytkownika - Moniskaczyta
Moniskaczyta
Przeczytane:2020-11-27, Ocena: 5, Przeczytałam,

Moja pierwsza książka świąteczna, która nie jest opowiadaniami. W końcu.

Haley walczy o świąteczną kampanię reklamową lalek, która ma przynieść jej awans na partnera spółki. Jest jeden warunek. Szef wysyła ją na obóz gwiazdkowy, na który nie chce jechać. Dlaczego?? Haley nie obchodzi świąt. Taki Grinch w damskim wydaniu. Czy dostanie ona upragniony awans?? Czy odnajdzie Ducha Świąt??

Książka cudo, zawładnęła moim sercem i umysłem. Nie spodziewałam się, że tak mi się spodoba. Jestem nią zachwycona.

Fabuła wciągnęła mnie od samego początku. Mimo, że ma 400 stron czyta się ją błyskawicznie, jest napisana niezwykle lekko. Po prostu się przepływa. Bohaterów uwielbiam, są dobrze wykreowani.

Autorka stworzyła w książce niezwykły klimat, czuć na każdym kroku święta. Również pokazała co jest w życiu najważniejsze. A do tego wzbudziła we mnie dużo emocji. Było wesoło, ale również wzruszająco. Czego można chcieć więcej.

Z czystym sumieniem Wam ją polecam. Będzie się Wam podobać. Obiecuję.

Link do opinii
Avatar użytkownika - ksiazkanonstop
ksiazkanonstop
Przeczytane:2020-12-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Kiedy zobaczyłam okładkę „Pierwszej takiej gwiazdki” autorstwa Karen Schaler, miałam nadzieję, że będzie to ciepła, przyjemna opowieść pełna dobrych emocji. Dostałam znacznie więcej niż oczekiwałam. Treść książki bardzo działała na moją wyobraźnię. Te słoje pełne kolorowych M&Msów! Te tematyczne pokoje a wśród nich anielski! Pies Max posiadający dodatkowy zmysł, naprawdę, przekonajcie się sami...

 


Nie każdy lubi celebrować Boże Narodzenie i uczestniczyć w zakupowym szale na miesiąc przed świętami. Są osoby, które wzdrygają się na samą myśl o Wigilii oraz składaniu życzeń. Ale wszystko może się zmienić...

 


Do tej grupy bezsprzecznie zalicza się główna bohaterka książki, Haley. Zamiast szykować wraz z matką świąteczne menu i podpowiadać ojcu którą choinkę powinien w tym roku przynieść do domu, chowa się zagranicą. Rodzice chętnie jej w tym towarzyszą, wszak dla nich liczy się tylko, by być razem. Jednak chętnie przystają na propozycję zmiany...

Obóz Gwiazdkowy staje się dla Haley wielką szansą nie tylko zawodową. Sceptycznie nastawiona do pomysłu szefa zjawia się w miejscu, które można nazwać czystym Bożym Narodzeniem. Dziewczyna nie jest zachwycona, niemniej jednak, z oporami, postanawia zostać i ukończyć wszystkie zadania, jakie przygotowano. Nagrodą ma być przeprowadzenie kampanii świątecznej... dostaje znacznie więcej.

 


Do hotelu przybywają różne osobowości. Niektórzy z zapałem uczestniczą w zabawach takich jak strojenie choinek, pomoc w kuchni przy wypiekaniu pierników, kalambury, bitwy na śnieżki. Innym trudniej jest dostosować się do harmonogramu dnia. Jednak im bliżej końca tym coś zaczyna się zmieniać...

 


Czy Haley poczuje magię Bożego Narodzenia? Jak zakończy się dla niej przedsięwzięcie, do którego była aż tak negatywnie nastawiona? Czy właściciel pensjonatu, w którym odbywają się Obozy Gwiazdkowe zdoła ocalić to, co dla niego najważniejsze? Po odpowiedź na te i inne pytania z przyjemnością zapraszam do książki.

 


Karen Schaler jest scenarzystką filmu dostępnego na platformie Netflix „Świąteczny książę”. Kolejny pomysł, jaki zakiełkował w jej głowie postanowiła przelać na papier. Tym samym powstała bardzo klimatyczna historia świąteczna, z której łatwo wyciągnąć coś znacznie ważniejszego niż tylko rozrywkę. To historia o tym, jak w obliczu prawdziwej miłości zmieniamy swoje życiowe priorytety. Jak bardzo jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni.

 

Link do opinii

Kup książkę Pierwsza taka Gwiazdka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Orkiestra z Auschwitz
Marcin Lwowski
Orkiestra z Auschwitz
Dzień prawdy
Anna M. Brengos
Dzień prawdy
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Czerwony lotos
Arkady Saulski
Czerwony lotos
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Pokaż wszystkie recenzje