Pierwsze kroki. Jak staliśmy się ludźmi

Dwunożność dała nam, poza mnóstwem kłopotów, cechy absolutnie wyjątkowe: altruizm i empatię. DeSilva fascynująco opowiada, jak do tego mogło dojść. Piotr Stanisławski, crazynauka.pl

Naukowa podróż do źródeł człowieczeństwa. Zaskakująca, błyskotliwa książka. Tomasz Targański, tygodnik ,,Polityka"

Niezwykła, wciągająca opowieść, łącząca historię, naukę i kulturę, dzięki której dowiadujemy się, co pozwoliło ludziom stać się dominującym gatunkiem na naszej planecie.

Chodzimy z podniesionym dumnie czołem, podążamy śladami innych, celebrujemy pierwsze kroki naszych dzieci. Tylko dlaczego i jak dokładnie zaczęliśmy chodzić na dwóch nogach? I jaką cenę przyszło nam za to zapłacić? Dwunożność ma swoje złe strony: poród jest trudniejszy i niebezpieczny, w biegu rozwijamy prędkość znacznie mniejszą niż inne zwierzęta i cierpimy na szereg dolegliwości, od przepuklin po problemy z zatokami.

Ale to też ta cecha uczyniła nas ludźmi.

W ,,Pierwszych krokach" paleoantropolog Jeremy DeSilva pokazuje, w jaki sposób chodzenie w pozycji wyprostowanej stało się początkiem pojawienia się wielu cech, które czynią nas ludźmi - od zdolności technologicznych, żądzy odkrywania i podróżowania, po wykształcenie mowy i uczuć wyższych jak współczucie, empatia czy altruizm.

Informacje dodatkowe o Pierwsze kroki. Jak staliśmy się ludźmi:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-03-09
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788381958417
Tytuł oryginału: First Steps

Tagi: Biografie i literatura faktu bóg

Kup książkę Pierwsze kroki. Jak staliśmy się ludźmi

Pierwsze kroki. Jak staliśmy się ludźmi - opinie o książce