Pierwsze nuty wiosny

Każdego roku leśna orkiestra roztapia swoimi melodiami zimowe śniegi i budzi wiosnę. Borsuczka Buczka wprost nie może się doczekać, by dołączyć do leśnego muzykowania. Niestety, dyrygent Łoś ocenia, że w orkiestrze nie ma miejsca na jej głośne, ekspresyjne granie. ,,Zaryczał przeciągle, boleśnie i dziko: Ten łomot nazywasz wiosenną muzyką?". Buczce jest przykro, ale szybko odkrywa, że w lesie jest wielu innych walibębnów, tuptupiarzy i hałaśników. Czy uda jej się zagrać razem z innymi leśnymi grajkami i radosnymi dźwiękami obudzić wiosnę?

Informacje dodatkowe o Pierwsze nuty wiosny:

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2024-03-20
Tytuł oryginału: First Notes of Spring

Kup książkę Pierwsze nuty wiosny

Pierwsze nuty wiosny - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-03-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Wiosna to najbardziej wyczekiwana przeze mnie pora roku. Uwielbiam gdy przyroda budzi się do życia a słoneczne dni dodają energii do działania.

Na wiosnę czekają też z utęsknieniem mieszkańcy lasu. Zespół "Pierwsze Nuty Wiosny" rozpoczyna próby by swoją muzyką obudzić wiosnę. Borsuczka Buczka zachwycona dołącza do nich jednak... Łoś nie akceptuje jej ciężkich, perkusyjnych brzmień. Buczka odchodzi smutna ale szybko okazuje się, że takich głośnych osobników jest więcej. Wraz ze stukającym dzięciołem, uderzającym ogonem bobrem i tupiącym zającem tworzą własny zespół. Okazuje się, że to właśnie "Pierwsze Rytmy Wiosny" swoim dzikim łomotaniem przegania zimę a później, w połączeniu z zespołem Łosia, cała orkiestra dumnie wita wiosnę!

Ten wesoły picturebook pełen jest dźwiękonaśladowczych wyrazów i mocnych rytmów!

Rymowany tekst i powtarzające się wersy wpadają w ucho i sprawiają, że całość czyta się bardzo przyjemnie.

To książka, która umila oczekiwanie na pełną kolorów wiosnę w naszym otoczeniu!