Pieśń o Awanturnikach. Tom II

Kontynuacja książki Awanturnicy.

Pirat z Tortugi, szkutnik z Gdańska, rodzina szlachetnie urodzonych Irlandczyków z Barbadosu i gubernator Jamajki, to tylko część bohaterów powieści. Ambicją awanturników jest przeżycie jak największej liczby niebezpiecznych przygód i przejście do legendy, nawet jeśli mieliby przepłacić to życiem.

Gdy siedemnastowieczny świat ogarniają wojny i cierpienie, ludzie uciekają się do pieśni by zapomnieć o trudach codziennego życia. Marcin Seradzki i jego przyjaciele w sposób przypadkowy stają się bohaterami tych opowieści. Kto z nich opowie się za dobrem, a kto obierze drogę niesprawiedliwości? Sława ma swoje piętno! Jak bardzo zmieni się ich życie, gdy na drodze czyhają, trudy i przeszkody?

Czas powrócić do świata, handlu, niewolnictwa, piratów i wojen.

Informacje dodatkowe o Pieśń o Awanturnikach. Tom II:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2019-10-23
Kategoria: Przygodowe
ISBN: 978-83-8119-561-4

Tagi: niewolnictwo piraci

Kup książkę Pieśń o Awanturnikach. Tom II

Pieśń o Awanturnikach. Tom II - opinie o książce

Akcja rozgrywa się w różnych rejonach świata. Razem z bohaterami odwiedzamy Danię, Anglię, Korsykę ale też Algierię czy Karaiby. Autor popisał się ogromną wyobraźnią i wiedzą o tamtych czasach łącząc w swojej powieści fikcyjne wątki z prawdziwymi wydarzeniami. Przygotowywał się do każdego wątku solidnie, chcąc jak najbardziej szczegółowo oddać dzieje z XVII roku. Według mnie jest tego nieco za dużo ale to moje subiektywne zdanie.

„Pieśni o Awanturnikach“ można czytać niezależnie od tego, czy znamy część pierwszą, gdyż pan Mateusz Juszczyk często nawiązuje do wcześniejszych wydarzeń lub przypomina niektóre epizody z „Awanturników“.

Literatura przygodowa to na pewno trudny gatunek literacki, gdyż wymaga od pisarza nie tylko wyobraźni, dobrego pióra i pomysłu, ale też wiedzy historycznej i geograficznej.Mateusz Juszczyk to z pewnością obiecujący pisarz, któremu nie brakuje fantazji i pomysłów na książkę. Stworzona przez niego historia o awanturnikach jest wciągająca, ale sposób opowiadania o nich wymaga bardziej brawurowego i lekkiego stylu, nad którym musiałby popracować. Potrafi doskonale połączyć fikcję z faktami historycznymi nie tracąc przy tym spójności fabuły. W swoim wywiadzie zdradził, że jest w trakcie pisania trzeciej części, która ukaże się pod tytułem ,,Królewski Awanturnik''. Pozostaje tylko cierpliwie czekać...

Cała recenzja:  https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/01/542-piesni-o-awanturnikach.html

Awanturnicy
Mateusz Juszczyk0
Okładka ksiązki - Awanturnicy

Akcja książki rozpoczyna się w Gdańsku, w 1647. Szkutnik – Marcin Seradzki traci pracę a bliska mu osoba – wuj Henryk umiera. Marcin załamuje...