Piętno

W lodowatych wodach jeziora zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Pozostawiony na brzegu list na pierwszy rzut oka wskazuje na samobójstwo. Ale bardzo szybko staje się jasne, że był to brutalny, popełniony z zimną krwią mord. Prowadzący śledztwo napotykają mur milczenia małej, zżytej społeczności, powiązanej głęboko sięgającą siecią związków i zależności. Jedyna osoba, która mogłaby powiedzieć prawdę o tym, co się wydarzyło, nie żyje…

Informacje dodatkowe o Piętno:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2011-09-20

Kup książkę Piętno

Piętno - opinie o książce

Sara przyjeżdża do rodzinnego domu. Zostaje poproszona o pomoc lekarską młodemu więźniowi. Gdy dociera na miejsce on już nie żyje. Popełnia samobójstwo po oskarżeniu go o zamordowanie studentki. Sara podejrzewa, że miejscowa policjantka dopuściła się błędu, ta sama policjantka, przez którą mąż Sary zginął 4 lata wcześniej. Lekarka prosi o pomoc Amandę, a ta przysyła na miejsce Willa Trenta.

Małe miasteczko, które rządzi się swoimi prawami, które otacza zmowa milczenia. Koncerny farmaceutyczne, badania kliniczne i pieniądze.

Polecam.

Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2018-09-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

W jeziorze w okręgu Grant odnalezione zostają zwłoki młodej studentki, Allison Spooner. Chociaż początkowo wiele wskazuje na samobójstwo, to śmierć dziewczyny okazuje się brutalnym morderstwem. Po tym jak oskarżony o śmierć Allison Tommy Braham odbiera sobie życie w celi, Sara Linton (spędzająca w rodzinnej miejscowości święta Dziękczynienia) wzywa na pomoc GBI. Do rozwiązania sprawy wyznaczony zostaje oczywiście Will Trent.

Wkrótce po przybyciu agenta w akademiku odnalezione zostaje kolejne ciało. Tym razem ofiarą jest Jason Howell, chłopak Allison. Daje to śledczym, którzy utknęli w martwym punkcie, jakiś punkt zaczepienia.

W tej części nie pojawia się zona Willa, Angie. Jej miejsce zastępuje (z powodzeniem!) doktor Sara Linton. Reakcje Willa i Sary stają się coraz głębsze, a mężczyzna zaczyna się otwierać przed lekarką. Sara natomiast wraca do miejsca, w którym spędziła szczęśliwe lata u boku swojego męża, Jeffreya. Wie jednak, że musi się w końcu pożegnać z przeszłością i żyć teraźniejszością. Jak powiedziała jej siostra „nie możesz spaść z podłogi”.

Faith Mitchell rodzi córeczkę, ale i tak jest obecna w śledztwie „na odległość” jako pomocnik Willa.

Co prawda ta część dostała ode mnie jedynie 4, ale muszę przyznać, że akcja trochę mi się dłużyła. Dopiero po 3/4 książki doszłam do punktu, gdzie nie mogłam się od niej oderwać i nie miałam ochoty przerywać lektury. Nie zmienia to faktu, że od razu biorę się za kolejny tom. Nie mogę się doczekać kolejnego spotkania z bohaterami. A zwłaszcza z Sarą i Willem.

Avatar użytkownika - KKS
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 6, Przeczytałam, z_Przeczytałam 2013 (112),
Fałszywy świadek
Karin Slaughter 0
Okładka ksiązki - Fałszywy świadek

Czasem wystarczy jedna chwila, by na zawsze odmienić czyjeś życie. Leigh Collier ciężko pracowała, żeby zbudować swoje pozornie normalne życie. Jest dobrze...

Tryptyk
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Tryptyk

Karin Slaughter zabiera nas do posępnych, mrocznych przestrzeni, do których inni pisarze nie ośmielają się wkraczać... Jest jedną z najbardziej...