Piknik na skraju drogi. S.T.A.L.K.E.R.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-74-69488-9
Liczba stron: 176

Ocena: 5 (8 głosów)

Strefa Lądowania to teren, który niegdyś stał się obiektem inwazji obcej supercywilizacji. Mimo, że wstęp do strefy jest w zasadzie zakazany, stanowi ona wyzwanie dla pracowników Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Pozaziemskich, a przede wszystkim stalkerów, którzy z narażeniem życia wyprawiają się tam na zlecenie po cenne znalezisko. Światowy biznes płaci za nie ogromne pieniądze, co wzmaga gorączkowy wyścig poszukiwaczy. Najzagorzalszy z nich, Red Shoehart, przeżywa metamorfozę duchową podczas ostatniej wyprawy... Strefa kusi. Strefa przyciąga. Strefa obiecuje nieprzebrane skarby. Strefa odmenia.

Kup książkę Piknik na skraju drogi. S.T.A.L.K.E.R.

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - hajfa
hajfa
Przeczytane:,
Bardzo lubię szeroko pojętą literaturę fantastyczną, zwłaszcza polską (Piekara, Kossakowska, mój ulubiony, cudowny "Autobahn nach Poznań" Ziemiańskiego). Do tej jednak pory nie udawało mi się przekonać do rosyjskich pisarzy tego gatunku, który, jak całą literaturę rosyjską określiłabym słowem "makabra" (kto czytał "Lód" Sorokina rozumie o co chodzi).   "Piknik na skraju drogi" okazał się wyjątkiem w tej regule. Jest to wyśmienicie napisany tekst, pełen słowiańskiego humoru, wartkiej akcji oraz wyjątkowo interesujących pomysłów. Bracia Strugaccy ukazują nam świat po lądowaniu obcych (którzy bardzo szybko zniknęli bez próby nawiązania kontaktu). Miejsca ich lądowania tzw. Strefy (wylądowali w kilku miejscach na świecie) są pod ochroną wojska i dostęp do nich mają wyłącznie nieliczni naukowcy. Czemu strefy są tak chronione? Otóż obcy pozostawili po sobie (porozrzucane po całym terenie) przedmioty o zagadkowych właściwościach. Poza tym, mimo braku jakiegokolwiek promieniowania czy substancji mutagennych Strefa oddziałuje w nieznany sposób na zjawiska fizyczne i ludzi (zmarli wstają z grobów, dzieci są mutantami). Głównym bohaterem książki jest Red Shoehart - laborant pracujący w strefie Harmont, po godzinach tytułowy stalker (człowiek wykradający ze strefy przedmioty by sprzedawać je na czarnym rynku). Red ma kochającą żonę, córkę przypominającą zwierzątko ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Piknik na skraju drogi. S.T.A.L.K.E.R.

Avatar użytkownika - Sfera_Dysona
Sfera_Dysona
Przeczytane:,

Mimo postępującej z wolna, acz w równym tempie akcji w dość statycznej i jednakiej scenerii książka wciąga jak bagno, choć jest bardzo krótka. Nawet po tylu latach zachwyt budzą elementy fantastyczno-naukowe i misterność, z jaką rozplanowano fabułę i nakreślono portrety psychologiczne. „Piknik…” to solidna socjologiczna fantastyka naukowa, a sposób w jaki książka Strugackich porusza problem bytności obcej cywilizacji, budzi silne skojarzenia do twórczości Stanisława Lema.

Cały tekst na:
http://sfera-dysona.blogspot.com/2018/04/2-arkadij-i-borys-strugaccy-piknik-na.html

Polub, by być na bieżąco:
https://www.facebook.com/Sfera-Dysona-181550752566550/

Link do opinii
Avatar użytkownika - sabja
sabja
Przeczytane:2013-12-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki- 2013, Mam, Na półkach,
Jako fanka Metra 2033 nie mogłam pominąć tej pozycji, która niejako zapoczątkowała wizję ZONY. Niepowtarzalny klimat, niejednoznaczni bohaterowie i tajemnicza Strefa która kusi i przeraża.
Link do opinii
Avatar użytkownika - slpablos
slpablos
Przeczytane:2013-04-16, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2013, Wyzwanie - fantastyka,
Tajemnicza, groźna Strefa, wizyta Obcych, która pozostawiła po sobie ślady.. bez Spotkania. Na tym tle galeria interesujących postaci i pytania o istotę człowieczeństwa oraz to co jest naszym immanentnym pragnieniem.
Link do opinii

“Zapytajcie mnie: w czym jest wielkość człowieka? W tym, że wyzwolił nieomal kosmiczne moce przyrody? Że w czasie tak krótkim zawładnął planetą i wyrąbał okno we Wszechświat? Nie! W tym, że mimo to przetrwał i zamierza przetrwać również w przyszłości”.

Link do opinii

Klasyk. Trzeba znać, zwłaszcza jeśli czytało się "Metro 2033". Warto też poznać genezę tytułu - bardzo ciekawa teoria dotycząca wizyty kosmitów.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Kirika
Kirika
Przeczytane:2016-07-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 2016,
Inne książki autora
Lot na Amalteę. Stażyści
Arkadij Strugacki, Borys Strugacki0
Okładka ksiązki - Lot na Amalteę. Stażyści

Lot na Amalteę. Załodze stacji badawczej na Amaltei, piątym satelicie Jowisza, grozi głód. Jeśli kosmiczny transportowiec nie dostarczy żywności, stację...

O przyjaźni prawdziwej. Próba ucieczki
Arkadij Strugacki, Borys Strugacki0
Okładka ksiązki - O przyjaźni prawdziwej. Próba ucieczki

"O prawdziwej przyjaźni" Andrzej T. musiał zostać w domu w noc sylwestrową. I pewnie przywitałby Nowy Rok samotnie, użalając się nad swoim pechem, gdyby...