Pippi Pończoszanka

Pippi Pończoszanka to najweselsza i najdziwniejsza dziewczynka na świecie! Od kiedy jej ojciec został królem Południowego Pacyfiku, mieszka w Willi Śmiesznotce w towarzystwie konia oraz małpki i robi tylko to, co chce. Nie chodzi do szkoły, jest wielką kłamczuchą i stanowczo lepiej sobie radzi ze złodziejami niż na proszonym podwieczorku - ale za to ma bardzo dobre serce!

Informacje dodatkowe o Pippi Pończoszanka:

Pippi Pończoszanka - opinie o książce

Avatar użytkownika - owuwu
owuwu
Przeczytane:2019-03-10,

Zawsze zastanawiało mnie to dlaczego Pippi mieszka sama, bez rodziców.
Ale mimo to uważam, że jest to świetna książka dla dzieci. Uczy ona prawdziwych, zdrowych relacji międzyludzkich i pobudza do wyobraźni.
Jest ona napisana dosyć ciekawym, prostym dziecięcym językiem co zachęca młodego czytelnika do odkrywania życia tej młodej rudej dziewczynki.

Znana przez dzieci na całym świecie i od wielu lat bawiąca do łez historia rudowłosej Pippi, której znakiem rozpoznawczym są sterczące warkocze i twarz usiana piegami... Dziewczynka przeżywa wiele perypetii zwłaszcza w szkole lecz nie boryka się z nimi sama, gdyż ma u swojego boku dwójkę przyjaciół Tommy'ego i Annikę... Na kartach powieści podziwiamy także odwagę Pippi, która udaremnia kradzież walizki oraz bardzo wiele ciekawych, zapierających dech w piersiach i bardzo zabawnych przygód... Jedna z najsłynniejszych historii dla dzieci, która zyskała uznanie wielu pokoleń podobnie jak "Dzieci z Bullerbyn" będące w dorobku artystycznym autorki.
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2020-06-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

Bohaterka ksiazki jest Pippi ,dziewczynka z wybujala wyobraznia i zamilowaniem do robienia psikusow. Ma konia i malpke .Nie chodzi do szkoly i ciagle laduje sie w nowe tarapaty.Ksiazke czyta sie z ogromna przyjemnoscia i usmiechem na buzi.

Avatar użytkownika - luimig
luimig
Przeczytane:2017-12-30, Ocena: 6, Przeczytałam,

doskonała jak każda książka Lindgren :)

Avatar użytkownika - Rainbow
Rainbow
Przeczytane:2017-03-08, Przeczytałam,
Przygody Madiki z Czerwcowego Wzgórza
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Przygody Madiki z Czerwcowego Wzgórza

Zbiorowe wydanie dwóch książek Astrid Lindgren: "Madika z Czerwcowego Wzgórza" oraz "Madika i berbeć z Czerwcowego Wzgórza". Madika i Lisabeth - dwie...

Dzienniki z lat wojny 1939-1945
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Dzienniki z lat wojny 1939-1945

Podczas całego okresu drugiej wojny światowej Astrid Lindgren pisze dziennik, w którym opowiada o świecie w tym nieludzkim czasie, o codzienności...