Planuj i bogać się

"Podczas gdy wiele osób poprzestaje na marzeniach o wybranych aspektach swojej przyszłości, ludzie sukcesu tworzą dokładne wizje całego przyszłego życia oraz poziomu zamożności, który będzie ich satysfakcjonował. Wyróżnia ich właśnie klarowność marzeń – twierdzi Steve Grounds, autor „Planuj i bogać się”.

Książka właśnie ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Gall. Ta książka opowiada o drodze, jaką musi przebyć każdy, kto chce odnieść sukces – o tym, czego należy się nauczyć i wprowadzić w życie, i czego trzeba doświadczyć.

Są w niej wyjaśnione pewne kluczowe elementy kreowania bogactwa i uwalniania potencjału – zasady, które można stosować w każdej sytuacji, niezależnie od tego, jak wielki dystans dzieli obecną sytuację finansową Czytelnika od Jego aspiracji. Steve Grounds napisał bestseller „Planuj i bogać się” na bazie wieloletnich doświadczeń biznesowych oraz w oparciu o wywiady, które przeprowadził z trzydziestoma milionerami – właścicielami firm i przedsiębiorcami z różnych dziedzin biznesu (producentami, usługodawcami, maklerami, agentami i inwestorami w nieruchomości oraz deweloperami). Wszyscy oni odnieśli sukces, wznosząc swoje firmy na „wyższy poziom”. Stali się na tyle bogaci, że nie musieli już pracować. Udało im się rozbudować majątek (firmę lub inwestycje) do poziomu, na którym byli w stanie płacić komuś innemu za zajmowanie się codziennym zarządzaniem lub stworzyli biznes, który mogliby sprzedać, gdyby tylko chcieli, zyskując dla siebie i swoich rodzin wolność finansową. Grounds zdradza w szczegółach sekrety ich (oraz własnego) sukcesu, a tym, którzy pragną pójść w ich ślady, wykorzystać swój potencjał i rozwijać inteligencję finansową, zadaje wiele intrygujących pytań, proponuje praktyczne ćwiczenia i prowadzi przez kolejne etapy kreowania dobrobytu.

Autor wyławia z przeprowadzonych wywiadów pewne wspólne, kluczowe zasady i dopasowuje do nich swoje osobiste teorie i doświadczenia. Każda część książki zawiera więc cytaty ludzi, z którymi rozmawiał. Są to myśli, które potwierdzają kluczowe zasady czy idee, mające na celu pobudzić Czytelnika do myślenia. Tworzenie bogactwa wg Groundsa wymaga koncentracji na tworzeniu autentycznej wartości oraz pasywnego dochodu, równowagi, uważnego zarządzania przepływem pieniężnym. Przede wszystkim jednak… polega na robieniu tego, co naprawdę sprawia nam przyjemność.

Książka jest pierwszą pozycją w serii fachowych publikacji „IQ – Rozwijaj inteligencję finansową”, adresowanych do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych motywacją, rozwojem, biznesem i wszelkimi aspektami osiągania niezależności finansowej.

Informacje dodatkowe o Planuj i bogać się:

Wydawnictwo: Gall
Data wydania: 2012-04-01
Kategoria: Ekonomia
ISBN: 978-83-60968-20-8

Kup książkę Planuj i bogać się

Planuj i bogać się - opinie o książce