Płonący lód. Gra pozorów

Tom 2 cyklu Płonący lód

MIKAYLA
Życie nigdy mnie nie rozpieszczało. Wiecznie skryta w cieniu brata bliźniaka, gwiazdy hokeja i dumy rodziców. Teraz oboje wkraczamy w studenckie życie, mierząc się z nową rzeczywistością.

NICO
Moje życie było idealne. Nigdy o nic nie musiałem prosić, zawsze dostawałem to, czego zapragnąłem. Do czasu, gdy pojawiła się ona. Myślała, że jej nie dostrzegłem. Bardzo się myliła. Była wyzwaniem, czymś, co mogło być dla mnie spełnieniem marzeń lub największym koszmarem.

Co się stanie, gdy zderzą się dwa tak odległe światy?

Czy istnieje szansa na nasze wspólne jutro...

Informacje dodatkowe o Płonący lód. Gra pozorów :

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2020-10-28

Kup książkę Płonący lód. Gra pozorów

Płonący lód. Gra pozorów - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2020-12-06,

Zapraszam na recenzję książki Any Rose i Moniki Rępalskiej "Płonący lód" tom 2.
Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem tych autorek i mogę je zaliczyć do udanych.
Podczas czytania mogłam się przenieść do czasów studenckich (kiedy to było🙈).

"...Wypełnia mnie radość. Nie ma mnie bez Ciebie. Jesteś dla mnie niczym oddech, bez którego nie potrafiłbym żyć. Jak serce, które bez Ciebie przestałoby bić. Jesteś dla mnie wszystkim, czego potrzebuje do życia..."

W powieści poznajemy kilku bohaterów - jak na akademik przystało :P Aczkolwiek dwójka z nich wysuwa się na pierwszy plan.

Mikayla - nieśmiała dziewczyna. Martwi się bardzo o zdrowie swojej młodszej siostry, która czeka na przeszczep serca. Ma brata bliźniaka i ogromny dar jeżdżenia na łyżwach.

Nico - miał idealne życie i każdą panienkę na zawołanie. Oczywiście to wszystko do czasu, bo jak zapewne się domyślacie w oko wpadła mu rudowłosa piękność (Mikayla). Był utalentowanym hokeistą.

Ta dwójka była zupełnie INNA, a jakże PODOBNA... ciągnęło ich do siebie jak magnes..ale czy jest szansa, żeby dwa tak odległe światy mogłyby być razem?

Pomysł na historię mi sie podobał.
Życie studenckie mam już dawno za sobą, ale miło było przenieść się trochę w taki klimat :D
Poza tym bardzo ciekawie byli wykreowani bohaterowie - ONA - łyżwiarka figurowa, a ON - hokeista. Ciekawy pomysł, bo książki zawierające wątek sportowy są bardzo mało spotykane.
Także jeżeli ktoś ma w/w powieść w planach to śmiało czytać, a myślę że się nie zawiedziecie! :)

🔥🔥🔥RECENZJA🔥🔥🔥

Drugi tom serii Płonący Lód opowiada historię Mikayli i Nico. Ona nieśmiały rudzielec, o niesamowitym talencie łyżwiarskim, ale raczej stroniąca od ludzi i traktująca wszystkich z rezerwą. Razem z bratem bliźniakiem odnajduje się bez problemu w nowej rzeczywistości życia studenckiego. Mieszkając na campusie udaje jej się jednak wsiąknąć w życie studenckie. Poza tym trenuje sport, który kocha i który daje jej ukojenie i zapomnienie o tragedii, z którą zmierza się jej cała rodzina.
Jej młodsza siostrzyczka Lili jest poważnie chora i codziennie potrzebuje kosztownej opieki lekarskiej. Nico miejscowa gwiazda hokeja, zafascynowany Mikajlą, w końcu usidla ją jednak nie bez trudu. Mimo, że bardzo zbliżają się do siebie, dziewczyna nie potrafi wyjawić mu swoich problemów. Dopiero kiedy okazuje się, że jej ojciec zadłużył się u bardzo nieciekawych ludzi, Milkayla musi odpracowywać rodzinny dług... swoim ciałem. Opierając się zafascynowanemu nią niebezpiecznemu Doriannowi, podpisuje na siebie wyrok.
Czy Nico dowie się o tragicznej sytuacji rodziny Mikayli, czy uda mu się odnaleźć i odzyskać dziewczynę i przede wszystkim czy uda mu się jej pomóc.
Historia tej dwójki od początku nie jest łatwa. Dodatkowo widać jak mimo nieśmiałości Mikayla okazuje się być twardą osobą i jeszcze ta bezwzględna miłość do rodziny. Tak samo jak
Nico postawił sobie za cel zdobyć dziewczynę, tak jak Mikayla ma za cel uratować siostrę. Mamy tu gorące momenty, wzruszające momenty, śmieszne sytuacje (szczególnie wśród paczki znajomych), ale także momenty grozy i niebezpieczeństwa.
Gratuluje autorkom udanego duetu 🔥
Okładka Marty Lisowskiej to prawdziwe cudeńko 🧡

,,PŁONĄCY LÓD. GRA POZORÓW"

Ana Rose Monika Rępalska Wydawnictwo WasPos

Dzisiaj przychodzę do was z recenzją powieści wspaniałego duetuautorek Rose i Rępalskiej ,,Płonący lód. Gra pozorów".
Książka przypadła mi do gustu. Według mnie to jest romantyczna młodzieżówka z wątkami obyczajowymi i scenami 18 plus. Znajdziecie tutaj różne emocje od miłości, zauroczenia do nienawiści i zemsty.
Ona - Mikayla - dziewczyna, która dla swojej siostry jest gotowa zrobić wszystko, nawet za cenę własnego szczęścia. Jest gotowa zejść do samego piekła, żeby uratować chorą siostrzyczkę. Mikayla ma niesamowitych przyjaciół, którzy chcą jej w tym pomóc. Tylko czy ona chce tej pomocy? Jest uparta i wszystko robi po swojemu. A co się stanie, kiedy dostanie niemoralną propozycję? Czy ją zaakceptuje? Nasza bohaterka ma również brata. Jest jej bliźniakiem. Jest popularnym hokeistą. Co zrobi Mika, gdy pozna pewnego przystojniaka? Czy otworzy się na miłość? Czy jej dążenie do uleczenia siostry zaprzepaszczą prawdziwą miłość? Co z jej karierą? Jest łyżwiarką figurową. Do tego studiuje i pracuje. Chyba za dużo jak na jedną, młodą dziewczynę. Czy to wszystko da się ze sobą pogodzić?
On - Nico - gwiazda hokeja. Robi karierę. Wszystko przychodzi mu z łatwością. Dostaje wszystko czego zapragnie. O nic nie musi się starać. Ma pieniądze. Bogatych rodziców. Co będzie, gdy zauroczy go pewna ognista dziewczyna? Czy ją też zdobędzie z łatwością? Czy da się połączyć miłość do hokeja z miłością do dziewczyny? Podobnie jak Mikayla, Nico również studiuje.
,,Płonący lód. Gra pozorów" jest drugim tomem cyklu ,,Płonący lód". Przyznam bez bicia, że nie czytałam pierwszej części. Śmiało odnalazłam się w temacie. Jednak z miłą chęcią przeczytam zaległą część ,,Płonący lód. Nieczyste zagranie.".
On hokeista, ona łyżwiarka. Obydwoje pokochali lód. Czy równie mocno pokochają siebie nawzajem? Czy miłość do lodu ich połączy?
Powieść wciąga, dlatego czyta się ją bardzo szybko. Znajdziecie tutaj mnóstwo ciekawych wątków. Między innymi:
- chora siostra, która czeka na przeszczep i z każdym dniem jest coraz słabsza. Nie wiadomo, czy doczeka się nowego serduszka. Żeby ona mogła żyć musi umrzeć inne dziecko. Jej siostra haruje jak wół, żeby pomóc rodzicom w zakupie drogich leków. Czy im się uda ją ocalić?
- gangsterskie porachunki i problemy z nimi związane. Nic więcej w tej sprawie nie napisze.
- jest również miłość. Czy przetrwa próbę czasu i miejsca? Czy to jest tylko młodzieńcze zauroczenie czy prawdziwa miłość?
Niesamowici bohaterowie. Bardzo waleczni. Brawa dla nich. Za niezapomnianą pomoc. Czy wy bylibyście gotowi rzucić to co kochacie, żeby ratować życie bliskiej osobie? Dobra akcja. Niesamowita fabuła.
Polecam ,,Płonący lód. Gra pozorów" wszystkim miłośnikom powieści obyczajowych i młodzieżówek. Nie zapominajcie, że tutaj również znajdziecie gorące sceny.

Wielkie brawa dla niezwykłego duetu Rose-Rępalska. Dziewczyny dałyście radę. Stworzyłyście niesamowitą powieść, która wzruszy niejednego czytelnika.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2020-12-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

MIKAYLA

NICO
Co się stanie, gdy zderzą się dwa tak odległe światy?
Czy istnieje szansa na nasze wspólne jutro...

"Nigdy nie czułam czegoś takiego, więc nie potrafię tego teraz nazwać. Czy to jest uczucie? Jakieś zauroczenie? Nie mam zielonego pojęcia. Ale kiedy tylko znajdę się blisko niego, drżę, a moje ciało pragnie jego dotyku. Jego ciepła. Jego zainteresowania."

Po przeczytaniu "Płonącego lodu. Nieczystego zagrania" z niecierpliwością wyczekiwałam kontynuacji, byłam ciekawa, co tym razem dla swoich bohaterów zgotowały autorki.

Historia zawarta w książce oparta jest na motywie hate-to-love. Choć muszę przyznać, iż pierwsza część obfitowała w większą ilość wybuchów między bohaterami. Tu z kolei relacja Mikayli i Nico rozwija się wolniej i, co najważniejsze, ze smakiem. Oczywiście nie brak emocji, gorących scen, pasji, namiętności i pożądania.

Para głównych bohaterów to prawdziwe uparciuchy! Ale jedno jest pewne. Chociaż tak różni charakterami, zdecydowanie potrafią walczyć o swoje, o to, na czym im zależy. Poza tym liczne cięte riposty i słowne potyczki między nimi skutecznie napędzają akcję do przodu.

"Nie ma mnie bez ciebie. Jesteś dla mnie niczym oddech, bez którego nie potrafiłbym żyć. Jak serce, które bez ciebie przestałoby bić. Jesteś dla mnie wszystkim, czego potrzebuję do życia."

W książce sporo się dzieje. Ci, co liczą na zaskakujące zwroty akcji z pewnością nie będą zawiedzeni. Pojawia się także niebezpieczny, frapujący wątek, w efekcie czego czytelnik siedzi jak na szpilkach ciekaw rozstrzygnięć. W tym momencie świetnie ukazano jak ważne w takich sytuacjach jest wsparcie i pomoc przyjaciół czy rodziny.

Duet Any Rose i Moniki Rępalskiej doskonale się uzupełnia. Styl jest spójny, w żadnym razie nie czuć, aby książkę pisały dwie osoby, a jedna. Dodatkowo efekt ten podkreśla narracja z punktu widzenia obojga głównych bohaterów. Możemy poznać ich myśli, rozterki, wzloty i upadki.

Ważną rolę z tej w książce odgrywa aspekt pozorów. Przekonujemy się, że nie powinno się oceniać ludzi tylko na podstawie pierwszego wrażenia czy zasłyszanych opinii. Prawda bowiem może wyglądać zgoła inaczej.

Autorki świetnie wplotły do fabuły sporty zimowe, czyli hokej i jazdę figurową. Dzięki temu historia wydaje się jeszcze bardziej interesująca i wciągająca.

"Płonący lód. Gra pozorów" to pełen emocji studencki romans, w którym skrzy pasja, namiętność, pożądanie, zazdrość i rodząca się miłość. To wzruszająca i zabawna powieść o radzeniu sobie w nowych sytuacjach, trudnych życiowych decyzjach, sile przyjaźni, poświęceniu dla bliskiej osoby oraz o tym, by nie zapominać o sobie, gdyż zdrowy egoizm też jest potrzebny. Czy Mikayla roztopi zamrożone serce Nico? A czy chłopak pozostanie wierny tej jednej? Nie wahajcie się, śmiało wejdźcie do świata przystojnych hokeistów i równie pięknych kobiet, by to sprawdzić!