Płonę

Gdy wiadomość o śmierci znanej artystki, Magdaleny ?M? Dąbrowskiej, przedostaje się do opinii publicznej, budzą się dawno uśpione demony. Wypływające na wierzch historie z przeszłości wciągają w przedziwną grę kolejne osoby: Aleks - byłą kochankę zmarłej, Damiana - złodzieja z dużymi ambicjami i kartą przetargową, żyjącego jak dotąd beztrosko męża M, oraz jego asystentkę ? odkrywającą powoli mroczny świat chciwości i ludzkich pragnień. Wszystko to komplikują ?głosy zza grobu?, a pogoń za jednym z obrazów M uwydatni w ludziach pierwotne instynkty. Kto pogrąży się całkowicie, a kto ocaleje z tej nieczystej rozgrywki?

Informacje dodatkowe o Płonę :

Przeczytane:2023-03-10, Ocena: 5, Przeczytałem,

#dzieńdobry #książkoholicy

Wybieracie się na Targi książki do Poznania ? Ja mam w planie sobotę . 😃

Dzisiaj parę słów o książce " Płonę " @wojciech_magiera_autor

Książka tak mnie rozgrzała , że musiałam po śniegu na boso w stroju polatać . Fotograf chociaż ubrany trząsł się z zimna jak galaretka , więc i zdjęcie niewyraźne 🤣

Artystka Magdalena " M " popełnia samobójstwo przez samozapalenie w swoim mieszkaniu w wannie . Gdy ta wiadomość przedostaje się do prasy rusza lawina wydarzeń . Mamy kilku bohaterów Lesława męża malarki , Klaudię z którą się spotyka , Martę która prowadzi galerię , złodzieja Damiana i małżeństwo Marka i Aleks .

Książka pokazuje zapiski ekscentrycznej " M " , w których znajdzie się alkohol , narkotyki, seks i ciało . Czy to wszystko się wydarzyło naprawdę czy może naćpany umysł płatał figle ? Czy ten kto posiada dziennik będzie chciał , żeby wszystko ujrzało światło dzienne czy może jednak lepiej będzie go sprzedać ? Jeśli tak to z kim dobić targu ?

Powiem wam , że czytałam " Płonę" i spłonęłam . Nic co wydawało mi się oczywiste takie nie było . Kto był wrogiem a kto przyjacielem ? Co wspólnego miał z tym wszystkim tajemniczy obraz ? Taki kocioł wprowadził autor , że ciężko było się odnaleźć . Jednak gdy dobijemy do ostatnich stron wychodzi , że historia tak na prawdę ma otwarte zakończenie i można ją pisać dalej .

Odczucia co do bohaterów mam takie , że z żadnym się nie polubiłam . Każdy sobie rzepkę skrobie i robi wszystko , żeby było po jego myśli - czyli ugrać jak najwięcej dla siebie . Czy przy szczerej rozmowie niektórych osób , mogło by się wszystko inaczej potoczyć ? Przeczytajcie i dajcie znać .

Polecam gorąco 🔥 Będę czytać niedługo kolejną mam nadzieję równie zakręconą propozycję od autora ❤️

Avatar użytkownika - Czytajka93
Czytajka93
Przeczytane:2022-07-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

Dzisiaj porywam wszystkich fanów thrillerów obyczajowych, ale także fanów książek odmiennych i pokręconych w swojej fabule. Przedstawiam Wam recenzję książki pt. "Płonę" autorstwa @wojciech_magiera_autor.

Za udział w booktourze i możliwość przeczytania książki dziękuję bardzo @mania_czytania_

Znana pisarka, malarka, rzeźbiarka, artystka M., czyli Magdalena Dąbrowska popełnia samobójstwo przez samopodpalenie, gdy informacja o jej śmierci przedostaje się do mediów, budzą się do życia dawne sprawy artystki. M. Była ekscentryczką, prowadzącą bujne życie, a także skomplikowaną kobietą.

Historie z przeszłości, które wydostają się na wierzch: wciągają w niebezpieczną grę osoby z otoczenia M.: Jej męża Lesława - który jest po 40- stce prowadzi beztroskie życie i zdradza ją z Klaudią. Martę, sekretarkę i prawą rękę Lesława, która czuje się samotna i wchodzi z nim w pewien układ, Aleks - kochankę M., która jest zamężna i podejrzewa męża o zdradę. Damiana, który prowadzi ciemne biznesy, jest złodziejem i szantażystą, na dodatek ma kartę przetargową, czyli tajny notatnik M.

Jakie relacje łączą M. z Aleks? Jaką historię kryje obraz podarowany przez M. Aleks i dlaczego jest dla niej taki ważny? Jakie kompromitujące materiały zawiera notatnik M.? Dlaczego tak bardzo zależy Lesławowi na ukryciu notatnika i ile jest w stanie dać "szantażyście" za "wykupienie" kompromitujących materiałów? Kogo wtajemniczy Lesław w swój sekret? Jaką prawdę odkryje o żonie Aleks, jej mąż Marek? Odpowiedzi zawarte są w lekturze 😉❤️.

Mocna fabuła trzyma w napięciu do samego końca. Nagłe zwroty akcji przyprawią czytelników o dreszczyk emocji.

Dla mnie osobiście był to rollercoaster emocjonalny, który sprawił, że zapartym tchem czytałam książkę, żeby dowiedzieć się jaki będzie finał, który oczywiście mnie bardzo zaskoczył. Bohaterom lektury towarzyszą liczne zdrady, tajemnice, samotność w związkach małżeńskich. Zostali przedstawieni przez autora @wojciech_magiera_autor nam czytelnikom, jako ciemne charaktery z licznymi skazami, są postaciami mrocznymi, ale także barwnymi. Jednakże autor książki wojciech_magiera_autor odkrywa przed czytelnikami ciemny świat chciwości, mrocznych pragnień, obnaża złą stronę ludzkiej natury, skłania do refleksji nad pytaniem co tak naprawdę oznacza słowo "płonę"?. Wielkie gratulacje za stworzenie tak dynamicznego i pokręconego thrillera dla wojciech_magiera_autor. Z czystym sumieniem polecam ten thriller 🔥.

Avatar użytkownika - Anonim2414
Anonim2414
Przeczytane:2022-01-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Dziś późną nocą skończyłam czytać. Chciałam od razu przysiąść do napisania kilku słów o tej książce, ale uwierzcie mi nie mogłam. Miałam totalną pustkę w głowie. Dlatego postanowiłam się z tym przespać.

W śnie byłam jedną z bohaterek. Przeżywałam najlepsze chwile w swoim życiu. Działo się tam to o czym w życiu realnym nawet nie pomyślałam...
Po przebudzeniu płonęłam..., ale ze wstydu... ?

Więc to chyba najlepszy przykład, że "Płonę" działa na wyobraźnię, że wchodzi tak mocno w głowę, że nawet nocą sobie po niej spaceruje.

Czy zapamiętam tę książkę? Owszem. Czy spełniła moje oczekiwania? Tak. Czy jest mocna? Momentami jest.

Jestem pod wielkim wrażeniem tego co stworzył autor, jak z tego wybrnął... Jak mnie oszukał.

W nocy miałabym jeszcze problem z oceną tej książki. Bo jak wspomniałam to była pustka. Zero, null. Nie wiedziałam nawet czy książka mi się podobała.
Ale teraz już wiem, że szybko mi z głowy nie wyjdzie.

Fragmenty zdarzeń
Wojciech Magiera0
Okładka ksiązki - Fragmenty zdarzeń

Starając się zamknąć pewien rozdział w swoim życiu, Sara Krejner przybywa do małej miejscowości na pogrzeb wujka. Już po kilku godzinach kobieta wplątuje...

Ukryty cel
Wojciech Magiera0
Okładka ksiązki - Ukryty cel

Piotr Rosner - samozwańczy detektyw bez licencji - przyjmuje kolejne zlecenie.Z partnerką Martą "Hardą" Hardajewicz przeczesuje Warszawę według wskazówek...