Po pierwsze nie szkodzić

Prokuratorka Jana Berzelius, stojąc na straży prawa, niebezpiecznie zbliża się do jego granicy...

Akcja książki nie zwalnia ani na sekundę. Rozdziały są krótkie i zakończone mniej lub bardziej skomplikowanymi zwrotami akcji. Nie można się oderwać. Kultursidan.nu

To jej trzecia książka i tak jak w poprzednich udało jej się stworzyć skomplikowane i niezwykle wciągające intrygi. ,,Nisse Scherman"

Pewnego marcowego poranka w swoim mieszkaniu w Norrköping zostaje znaleziona ciężko ranna kobieta. Pierwszy na miejscu pojawia się pielęgniarz pogotowia ratunkowego Philip Engström, który robi wszystko, aby uratować jej życie.

Niebawem zostaje znaleziona kolejna ofiara.

Kiedy Jana Berzelius przejmuje dowodzenie nad śledztwem, zaczyna dostrzegać makabryczny schemat. I to, co na pierwszy rzut oka wyglądało na pojedynczy akt szaleństwa, szybko przeradza się w coś znacznie gorszego. Kto stoi za przerażającymi morderstwami? Wraz z inspektorem Henrikiem Levinem i inspektor Mią Bolander, Jana jest zdeterminowana, aby dowiedzieć się prawdy.

Informacje dodatkowe o Po pierwsze nie szkodzić:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2022-09-21
Tytuł oryginału: Prio ett

Tagi: Literatura kryminalna - detektyw kobieta

Kup książkę Po pierwsze nie szkodzić

Po pierwsze nie szkodzić - opinie o książce

Znacie ten ból gdy leży książka, którą bardzo chcecie czytać, a czasu jak na lekarstwo?

Kiedy każda wolna chwila jest dla Was na wagę złota, bo czeka historia, którą chcecie poznać?

Ja dokładnie tak miałam z #popierwszenieszkodzić @emelieschepp

To trzeci tom serii z Janą i nie tylko. Zauważyłam, że to na niej najwięcej się w moich wypowiedziach skupiam, a w książkach ważne role odgrywa jeszcze kilka innych osób. Nie mamy tu jednoosobowej narracji.

Ja jak zwykle dałam się wciągnąć w życie bohaterki, które i tym razem było mocno naznaczone tym co przeszła w dzieciństwie. Do tego była oczywiście zagadka kryminalna, choć życie Jany jest jak kryminał ? więc właściwie dostałam takie dwa nurty w tym klimacie.

Dla ciekawych intrygi, powiem, że i tym razem Autorka zafundowała świetny rollercoaster pomysłów. Mamy seryjnego mordercę, tajemnicę pewnej śmierci, ale tu ? aby nie pozbawiać Was zaskoczenia, szantaż... i jeszcze sporo drobniejszych zdarzeń, które dodają lekturze i emocji i smaczku.

Wielowątkowość zdecydowanie jest jednym z atutów tej serii.

Całość ma swoje niezłe tempo, ale i tak po raz kolejny sam finisz wręcz zabierał mi oddech. @emelieschepp potrafi w zakończenia jak nikt!!!

Tę serię uważam za moje odkrycie ubiegłego roku, a pióro Autorki stało się jednym z moich ulubionych. Wiem, że na każdą kolejną książkę będę czekać z wypiekami na twarzy.

Jeśli macie ochotę na dobry kryminał, lubicie gdy mrok wypływa nie tylko w zbrodni, kochacie silne bohaterki, które są jak #jackreacher w spódnicy to zapraszam do lektury ? bo #wartojakpieron

Moja ocena to niezmiennie 10/10

Brat
Emelie Schepp0
Okładka ksiązki - Brat

Pewnego deszczowego dnia policja odnajduje zwłoki brutalnie zamordowanej kobiety, już drugie w ciągu kilku dni. W obu przypadkach nogi ofiar zostały ze...

Biały trop
Emelie Schepp0
Okładka ksiązki - Biały trop

Druga część przygód znanej już polskim czytelnikom prokurator Jany Berzelius. W bestsellerowych "Naznaczonych na zawsze" Jana odkryła szokującą prawdę...